Uts za penzionera

resenje o priznatom pravu na resenje stambenog pitanja od nadlezne vojnostambene ustanove,overenu potvrdu od vlasnika stana u kome stanujes kao podstanar u opstini,overenu izjavu dva svedoka da nemas nepokretnost na svoje ime i mislimda je to to.
 
Moraš otići u Fond Sovo u Beogradu i traži od njih da ti daju zahtev ili ako si van Beograda nek ti neko to učini-poštom ćeš se načekati. traži dva primerka, jedan zadrži za sebe. Treba dosta dokumenata, puno više nego je ovaj kolega napisao. Požuri, pravo na naknadu je od datuma podnošenja zahteva. Predaj zahtev odmah i nešto dokumenata, za ostalo će ti tražiti dopunu. Na kraju zahteva imaš spisak dokumenata koja trebaš da predaš. Sretno.
 
nemam pojma šta se desilo ali nisu uplatili UTS! E u maju iz Fonda meni pošalju pisamce da su vršili "proveru kod MUP-a i da ja ne stanujem na adresi na kojoj sam prijavljen te će mi ukinuti UTS ako ne donesem potvrdu o boravku". ja njima lagano odgovorim da se UTS dobija zbog toga što vojno lice / bilo aktivno ili penzionisano/ dobija zato što nema rešeno stambeno pitanje a ne zbog toga što ne stanujem na adresi na kojoj sam prijavljen. Oni meni ovaj mesec NE UPLATE UTS! Ali nemaju pojma IMA DA IH TUŽIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kao što sam to uradio za razliku penzije od 2004 godine a našao sam i sve što treba za onih 11,06% od 01.01.2008.
 
Корисник војне пензије нема право на УТС ако станује код својих родитеља,родитеља брачног друга или код своје деце.
 
Vojni sam penzioner i meni takodje nije uplacen UTS uz drugi deo oktobarske penzije. Danas dana 30.11.2010.g. oko 13.00 c. pozvao sam FOND na telefon 0113203198-prijavnica,i od lica koje se javilo dobio imformaciju da UTS nije nikom uplacen i da se nezna kada ce biti uplacen.
Proverite i vi pa dostavite kakvu ste vi imformaciju dobili.
 
nemam pojma šta se desilo ali nisu uplatili UTS! E u maju iz Fonda meni pošalju pisamce da su vršili "proveru kod MUP-a i da ja ne stanujem na adresi na kojoj sam prijavljen te će mi ukinuti UTS ako ne donesem potvrdu o boravku". ja njima lagano odgovorim da se UTS dobija zbog toga što vojno lice / bilo aktivno ili penzionisano/ dobija zato što nema rešeno stambeno pitanje a ne zbog toga što ne stanujem na adresi na kojoj sam prijavljen. Oni meni ovaj mesec NE UPLATE UTS! Ali nemaju pojma IMA DA IH TUŽIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kao što sam to uradio za razliku penzije od 2004 godine a našao sam i sve što treba za onih 11,06% od 01.01.2008.

Kolega, za vojne penzionere su mnogo strozi uslovi za dobijanje Naknade dela troskova stanovanja, i trenutno se primenjuje Pravilnik objavljen u Vojnom sluzbenom listu 41/99od 31.12.1999.godine.

Clanom 2, stav 1,2 i 3 definisano je:
" Pravo na naknadu se moze priznati korisniku penzije kome je pravosnaznom odlukom nadleznog organa priznato pravo na resavanje stambene potrebe kao licu bez ikakvog stana, koji sa clanovima porodicnog domacinstva zivi u zajednickom stanu (clan 3. stav 5) koji ima stalno prebivaliste na teritoriji Savezne Republike Jugoslavije (u daljem tekstu SRJ)

Naknada pripada i korisniku penzije - samcu ako nema stan na teritoriji SRJ ili teritoriji republika bivse SFRJ odnosno ako ne stanuje u vojnom hotelu ili drugom vojnom objektu, osim korisniku penzije-samcu koji je po odluci nadleznog suda, nakon razvoda braka, izgubio stanarsko pravo na koriscenje stana po osnovu zakupa ili je otudjio stan u celini.

Pravo na naknadu ne pripada korisniku vone penzije koji stanuje kod svojih roditelje ili svoje dece, ili roditelja svog bracnog druga koji imaju useljivu porodicnu stambenu zgradu ili useljiv stan u svojini, ili imaju stan kao nosioci stanarskog prava odnosno stan u zakup.

......

Clan 10 stav 3

Korisnik naknade je duzan da Fondu odmah prijavi svaku nastalu promenu koja je od uticaja na sticanje, koriscenje ili obim prava, a najkasnije u roku od 8 dana.


Dakle, kolega, konsultujte se sa advokatom, ali ako ste promenili adresu bili ste duzni da to prijavite. To je trivijalna greska, ali izgleda da fond SOVO gleda da svaku sitnicu iskoristi i smanji broj kosisnika UTS i drugih naknada.

Srecno.
 

Back
Top