Najbolja kombinacija AV i FW?

Ne postoji najbolja kombinacija (sto se tice Windows-a).Postoji samo kombinacija koja tebi najvise odgovara.Ja znam za Kaspersky Security i NOD32 Smart Security.Kaspersky je ludo zahtevan sto je opste poznato, a NOD32 je normalniji po tom pitanju...Pa sta ti odgovara.100% zastita ne postoji.Budi siguran.
 
Ne postoji najbolja kombinacija (sto se tice Windows-a).Postoji samo kombinacija koja tebi najvise odgovara.Ja znam za Kaspersky Security i NOD32 Smart Security.Kaspersky je ludo zahtevan sto je opste poznato, a NOD32 je normalniji po tom pitanju...Pa sta ti odgovara.100% zastita ne postoji.Budi siguran.

Da li si probao KIS ili samo tek tako tvrdis da je zahtevan?!! Probao sam samo na par dana ESS iz razloga sto stalno tvrde kako manje trosi resurse od KISa i skoro uopste nije manje zahtevan,jedino kad je brzi,to je na startupu,ali to je manje vazno da li ce 10 ili 20 sec ranije da se startuje.

on topic: stavi KIS,podesi ga lepo i uzivaj!
 
Naravno da sam probao.I kako prolazi vreme sumnjam da ce postojati Kaspersky koji ne jede kompjuter.Izludjuje me to sto non-stop nesto proverava, pa cak i kada nije aktivan.Kad pokreces neki program proverava, kad otvaras novi folder proverava...sve si nesto proverava, a desava se da pusti virus.Mozda on i ne bi bio zahtevan ali to preterano proveravanje ga cini zahtevnim.
 
Probao sam samo na par dana ESS iz razloga sto stalno tvrde kako manje trosi resurse od KISa i skoro uopste nije manje zahtevan,jedino kad je brzi,to je na startupu,ali to je manje vazno da li ce 10 ili 20 sec ranije da se startuje.

I ja sam rešio da instaliram Kaspersky da proverim hvale kolko je dobar.Nisam uopšte primetio da mi nešto teže radi ili usporava komp u odnosu na NOD i neznam otkud ljudima te priče da je jako zahtevan ili nešto koči.Malo je dosadan sa onim prozorima što iskaču ali mi komp lakše radi nego sa onim free AVG.
 
A ja ti kazem da i ess isto trosi resurse,avg isto,norton da ne pominjem..i mozes sve stvari koji ti smetaju i smatras da ti ne trebaju da iskljucis veoma lako..
norton je jako slab sto se tice sistemskih resursa!
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    52,1 KB · Pregleda: 26
I ja sam rešio da instaliram Kaspersky da proverim hvale kolko je dobar.Nisam uopšte primetio da mi nešto teže radi ili usporava komp u odnosu na NOD i neznam otkud ljudima te priče da je jako zahtevan ili nešto koči.Malo je dosadan sa onim prozorima što iskaču ali mi komp lakše radi nego sa onim free AVG.

Moram da se demantujem,KIS ipak hoće malo da davi i koči a KAV mi radi fino i lagano.
 
Мислим да нема потреба да корисник са "нормалним" захтевима има firewall. Много боља комбинација су антивирус и неки spyware програм као што је Spyware Doctor. Taj програм злата вреди. Чак и ако прође trial период могуће је њиме извршити скенирање и онда "ручно" извршити брисање (мени је најчешће налазио "сметње" ун registry бази). Уопште не треба губити време са другим програмима сличне категорије, по мом искуству
 
Мислим да нема потреба да корисник са "нормалним" захтевима има firewall. Много боља комбинација су антивирус и неки spyware програм као што је Spyware Doctor. Taj програм злата вреди. Чак и ако прође trial период могуће је њиме извршити скенирање и онда "ручно" извршити брисање (мени је најчешће налазио "сметње" ун registry бази). Уопште не треба губити време са другим програмима сличне категорије, по мом искуству

Apsolutno nisi u pravu,jer dobar i dobro podesen fw ti je najbolja zastita.A SD je tezak za racunar i cesto nakiti nekoliko stotina fajlova da su zarazeni,sto je malo verovatno.
 
Мислим да нема потреба да корисник са "нормалним" захтевима има firewall. Много боља комбинација су антивирус и неки spyware програм као што је Spyware Doctor. Taj програм злата вреди. Чак и ако прође trial период могуће је њиме извршити скенирање и онда "ручно" извршити брисање (мени је најчешће налазио "сметње" ун registry бази). Уопште не треба губити време са другим програмима сличне категорије, по мом искуству

Cuj sad pa ovo::!?
 
Kis 2011 koristi od 15 do 25 mb RAM memorije,sto je extra,ali mnogo muci procesor ,pogotovu tokom update-a,skeniranja ili obrade virusa,tada razbija procesor...
Nod npr. je mnogo laganiji i gotovo neprimetan...
Radim antivirus testove ,postavljam ih na youtube,pa ako nekog zanimaju,ovo je moj kanal na youtube-u:
https://www.youtube.com/user/acafacaa1
Koristim samo najnovije viruse protiv poznatih i manje poznatih AV programa :)
 
A najbolja kombinaciaj AV i Firewall-a koji cete naci je kombinacija antivirusa sa najvecom detekcijom na svetu Gdata antivirus 2011(preko 99 %) i najboljim firewall-om na svetu-Comodo-om verzija 5... :klap:

Ne vjerujem ja bas u tih 99%. Ako su to oni testovi koje rade av-comparatives, bolje da ih batalis. Kod njih Avast ima 98%, a kad ga covek uzme da ga testira, u najboljem slucaju ima 85%. Ja sam prije dosta cijenio te av-comparatives testove, ali u zadnje vrijeme im ne vjerujem previse.
 
Jos sam zaboravio da kazem za G-Data: skeniranje uzasno dugo traje! Meni je radio full scan 2 sata, dok svim ostalim av treba najvise sat, Avira cak zavrsi za 35 min. Napominjem da je u svim ovim slucajevima zauzece hard diska bila gotovo identicno i da tokom skeniranja nije bilo pozadinskih radnji koje bi usporavale scan.
 

Back
Top