Zelena kafa

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko ima iskustva sa novim preparatom za mrsavljenje "Zelena kafa" , o cemu se radi i vredi li probati?

Zelena kafa sadrži ntioksidanse (prvenstveno hlorogensku kiselinu) i veliku količinu kafene kiseline, na kome se zasniva ogroman broj sredstava za mršavljenje...:neutral:
Oni ubrzavaju metabolizam glukoze u orgnizmu...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mene zanima da li ona moze da osteti malo osetljiviji zeludac, obzirom da sam cula da se pije ujutro, na prazan stomak? Mislim, ni obicna kafa se ne preporucuje pre dorucka, pa me zanima da li je pametno piti je na prazno.
 
Mene zanima da li ona moze da osteti malo osetljiviji zeludac, obzirom da sam cula da se pije ujutro, na prazan stomak? Mislim, ni obicna kafa se ne preporucuje pre dorucka, pa me zanima da li je pametno piti je na prazno.

Što važi za običnu kafu, važi i za zelenu, bez obzira šta distributeri tvrdili...:neutral:
 
Caos skoro sam pocela sa upotrebom kafe za mrsavljenje,nemam osecaj gladi a ni sitosti. ne zna da li sam malo uvrtela ali nemam potrebu za grickanjem. za sad nisam skinula ni jedan kilogram
 
Cao.Ja sam probala z.kafu...ok je.Nemas nikakav osecaj gladi,i uopsta ne razmisljas o tome.
A i kad uzmes nesto malo da pojedes,tu se i zaustavis...jako malo,zalogaj,dva i nemozes vise.
I ja sam mislila da se tripujem ali to je stvarno tako.;)
 
ne ocekuj ni da ces skinuti..jer to je samo jos jedan od prozivoda u nizu, komercijalnih, na trzistu, koji sluzi da se od osoba sa prekomernom tezinom uzme novac. Ne ocekuj nikakave spektakularne rezultate. Bez dijete u smislu manje secera i masti i bez pojacane fizicke aktivnosti nema nista drugo valjano za mrsavljenje. Ovo je po meni bacanje novca i trovanje organizma raznoraznim hemikalijama, ali i kapiram one koji zele da piju kafu i da mrsave.
E pa nema 'leba bez motike:whistling:
 
Ako se pridrzavate ishrane prema "testu intolerancije", sigurno cete oslabiti. Pa i Leontina, koja reklamira zelenu kafu, oslabila je zahvaljujuci tome.
 
Poslednja izmena od moderatora:
I moja drugarica ima slicna iskustva.
Ali ona kaze da od tolike vode prosto, nista ti se ne jede :)
Za 2 nedelje je izgubila, kaze, 7 kilograma.
E sad, verovatno je to samo voda i nista vise, ali ko ima salo, ima i sklonost da nakuplja vodu u njemu ;)
 
Zelena kafa nije ni najmanje bezazlen preparat.
Pre par dana smo na Hemijskom fakuktetu radili analizu ekstrakta Zelene kafe.Efekat samanjenja gladi koji ona izaziva me podsetio na analizu jedne kafe uvezene iz Svajcarske koju smo ispitivali letos.
Naime, posle ekstrakcije i uklanjanja lipida kojih uvek ima u manjoj ili vecoj meri u biljnim homogenizatima hromatografski smo razdvajali komponente koje smo potom pojedinacno i analizirali metodama IC i NMR spekroskopije.Paznju nam je privukao spektar jedne supstance koju nismo mogli tako lako da odgonetnemo.
Ta supatanca je SIBUTRAMIN.Upravo ova komponenta smanjuje efekat gladi.I sve bi bilo u redu da nismo nasli brdo radova na SCI finder-u kao i na Wikipediji koji govore o enormnom broju kontraindikacija koje ova supstanca izaziva.http://en.wikipedia.org/wiki/Sibutramine- obratite paznju na kontraindikacije.
Dakle, neuporedivo vise stete nego koristi iako bi deo naziva ZELENA trebao da ukazuje na nesto prirodno i zdravo.
Naravno.na vama je da odlucite da li cete je koristiti ili ne a iz gore navedenog teksata mozete izvuci i moj savet.
Ovo nemojte shvatiti kao tekst koji je kucao neki skeptik vec kao nesto sto je potkrepljeno rezultatima analize koje je uradio tim hemicara na Hemijskom fakultetu.
Pri analizi su koriscene naj savremenije spektroskopske (IC,NMR-obicni i 2D) i hromatografske(HPLC) metode instrumentalne analize.-metode koje se rutinski koriste i u forenzickoj analizi.Srdacan pozdrav
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne moze zelena kafa vise da skodi od brze hrane i voca i povrca koje izgledaju kao plastika, pa kad tred da ga jedes dodje mi da ga operem deterdzentom. A sto se tice estetike, zbog muskaraca ne bi trebalo niko da brine ako te voli volece te takvu kakva jesi.Meni je cilj da se olaksam suvisnih kilograma da se barem mogu poigrati sa svojom decom, a ne da se predomisljam ko ce pokupiti igracke:think:
 
Mislim da ne moze zelena kafa vise da skodi od brze hrane i voca i povrca koje izgledaju kao plastika, pa kad tred da ga jedes dodje mi da ga operem deterdzentom. A sto se tice estetike, zbog muskaraca ne bi trebalo niko da brine ako te voli volece te takvu kakva jesi.Meni je cilj da se olaksam suvisnih kilograma da se barem mogu poigrati sa svojom decom, a ne da se predomisljam ko ce pokupiti igracke:think:
Ne znam da li ste shvatili sustinu.
Beza hrana svakako nije dobra ali ne mozete reci da nesto sto saderzi u sebi rizicnu,sinteticki napravljenu supstancu, moze da bude manje stetno.
Bolje pokusajte sa dijetama osmisljenim prema vasim potrebama od strane lekara-nutricioniste nego sa Zelenom kafom.
Pozdrav
PS.Ukoliko nekog interesuju originalni rezultati analize mogu mu iste poslati i na mail.Naravno potrebno je znati protumaciti spektre.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top