SRPSKA MAĆEHA

gradac5

Ističe se
Poruka
2.055
SRPSKA MAĆEHA
SRPSKI POLITIČARI, ZA RAZLIKU OD STJEPANA MESIĆA, SMATRAJU DA JE TITO IMAO IZRAZITO LOŠ STAV PREMA SRBIJI I SRBIMA

BEOGRAD - Predsednik Hrvatske Stjepan Mesić poručio je juče da je Josip Broz Tito učinio mnogo za očuvanje Hrvata kao naroda i stvorio uslove za stvaranje današnje države Hrvatske. O tome šta je trostruki narodni heroj učinio za Srbiju i Srbe, domaći političari imaju isključivo negativan stav.
Radoš Ljušić, istoričar i funkcioner SNS, insistira na tome da je Tito rasturio Srbiju.
- On je Srbiju podelio na užu teritoriju i dve pokrajine. Ništa gore nije mogao da uradi jednoj državi i jednom narodu - jasan je Ljušić, dodavši da je Mesić u pravu što se tiče Titovih zasluga za Hrvate.
Za poslanika DS Srđana Milivojevića i, kako kaže, njegovu porodicu, „austrougarski kaplar Josip Broz jedan je od najvećih neprijatelja Srbije i srpskog naroda u 20. veku“.
- Neprijateljstvo je započeo protiv mog dede i njegovih saboraca na Ceru, a svoju zločinačku aktivnost prema srpskom narodu na najbolji mogući način nastavio je 1944, o čemu govore stratišta na kruševačkoj Bagdali, stadionu Borca iz Čačka, Kraljevu, pobijeni sveštenici i monasi SPC... O tome svedoči nacionalna struktura izginulih na Sremskom frontu, zabrana napada na fabriku smrti Jasenovac, nacionalna struktura golootočkih kažnjenika, nacionalizacija i konfiskacija imovine isključivo u Srbiji, hapšenje i zatvaranje isključivo srpskih trgovaca. Posebno je bio brutalan obračun sa solunskim prekaljenim ratnicima, jer nije mogao da oprosti batine koje je dobio na Ceru - nabraja Milivojević.
Boris Aleksić, poslanik SRS, kaže da je Tito bio pitomac austrougarske obaveštajne službe obučavan u Pečuju, ali i pripadnik 42. Vražje divizije u Prvom svetskom ratu.
- Ta divizija je bila sastavljena uglavnom od Hrvata, a počinila je stravične zločine u Mačvi - zakucavala civile za tarabe, mučila decu, žene, starce... U Drugom svetskom ratu podigao je otpor protiv Hitlera isključivo u srpskim sredinama. Neki istoričari tvrde da je tada počeo da radi za britansku obaveštajnu službu, pa su zato engleski „spitfajeri“ bacali oružje partizanima. Sporazumom na Bledu maltene je uveo Jugoslaviju u NATO, kome je odobrio slobodan prolaz u slučaju sovjetske invazije. Do invazije nije došlo jer je Staljin rekao: „Ginuće samo Srbi, a ja to ne želim“ - primećuje Aleksić.

MARKOVIĆ: SLOŽENA ULOGA
Istoričar Predrag Marković uveren je da jedna tako velika istorijska ličnost poput Tita ne može da se oceni kao dobar ili loš, već je njegova uloga mnogo složenija.
- Mesić nije u krivu. Osnovna razlika između hrvatskog i srpkog komunizma je u tome što su Hrvati bili nacionalisti i domoljubi, a Srbi internacionalisti, ravnodušni prema nacionalnom pitanju. Tito je došao na vlast uz pomoć Srba, ali je uvek imao strah od srpskog običaja da likvidiraju vladare. Iz tog opreza odstranio je jake srpske ličnosti, kakvi su bili Blagoje Nešković, Marko Nikezić i Latinka Perović i okružio se poltronima. Srbija je podeljena na pokrajine po ugledu na sovjetski ustav, gde se najveći narod oslabi pokrajinama da bi se izjednačio sa ostalima - podseća Marković.
SRBIJA POD HITNO DA ZAUSTAVI UTICAJ JUGOSLOVENSKIH KADROVA U SRBIJI!
 
:D Aman ljudi šta vam više smeta...šta je bilo - bilo je i da gledamo kako ćemo dalje;)

U državi nikad više problema , a vama ne najveći pokojnik , evo već 30-tak godina.:sad2:

Svaka druga tema o tome šta je Tito uradio nama i Srbiji...tačno me podsećate na muslimance koji samo kukaju i zapomažu , a državna kasa im "puna" kol'ko i svaka druga porodica kod nas ima keša u kući za pijacu:D

Što se tiče njegovog držanja na Dedinju, ne da ne smeta nego to treba fino i unovčiti i mirna...Srbija...Beograd....Dedinje:mrgreen:

Eno odmah pored Mauzoleja naš predsednik opštine Savski Venac postavio i sprave za rekreaciju i milina...em smo na čistom vazduhu , em za džabanu i uštedu od bar 20 evrića mesečno, besplatno se rekreiramo, a ako ovako nastavite , izazvaćete ljude odande da mu svaki dan pre no što se prihvate rekreiranja , bar po 1 sveću zapale :D

p.s. Ne znam dal' je off ali ja ovog predsednika opštine ne bih menjala za pet drugih...i nisam usamljena u tome , te da je moguće g-dina Tomislava Đorđevića bih postavila za doživotnog šta je sve dobro uradio za opštinu i sve nas građane iste:ok::worth:

p.p.s. Tek možda da malkice promeni lično ime...ovo mi je odnedavno bljaks zbog asocijacije na jednog drugog sa sličnim imenom:mrgreen:
 
:D Aman ljudi šta vam više smeta...šta je bilo - bilo je i da gledamo kako ćemo dalje;)

U državi nikad više problema , a vama ne najveći pokojnik , evo već 30-tak godina.:sad2:

Svaka druga tema o tome šta je Tito uradio nama i Srbiji...tačno me podsećate na muslimance koji samo kukaju i zapomažu , a državna kasa im "puna" kol'ko i svaka druga porodica kod nas ima keša u kući za pijacu:D

Što se tiče njegovog držanja na Dedinju, ne da ne smeta nego to treba fino i unovčiti i mirna...Srbija...Beograd....Dedinje:mrgreen:

Eno odmah pored Mauzoleja naš predsednik opštine Savski Venac postavio i sprave za rekreaciju i milina...em smo na čistom vazduhu , em za džabanu i uštedu od bar 20 evrića mesečno, besplatno se rekreiramo, a ako ovako nastavite , izazvaćete ljude odande da mu svaki dan pre no što se prihvate rekreiranja , bar po 1 sveću zapale :D

p.s. Ne znam dal' je off ali ja ovog predsednika opštine ne bih menjala za pet drugih...i nisam usamljena u tome , te da je moguće g-dina Tomislava Đorđevića bih postavila za doživotnog šta je sve dobro uradio za opštinu i sve nas građane iste:ok::worth:

p.p.s. Tek možda da malkice promeni lično ime...ovo mi je odnedavno bljaks zbog asocijacije na jednog drugog sa sličnim imenom:mrgreen:


Moze i tako......ali kao da gledam kako napred a vidici zamagljeni....................:hahaha:
 

Back
Top