Србија остаје гарант Дејтонског споразума!

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.191
Sвако политичко решење око кога се договоре легитимни представници сва три народа у Босни и Херцеговини прихватљиво је за Србију, рекао председник Борис Тадић. Србија остаје трајно привржена Дејтонском споразуму, поновио Тадић.

Председник Србије Борис Тадић рекао је да Србија остаје трајно привржена Дејтонском споразуму који, како је истакао, могуће мењати под условом да се све три стране договоре око тога.\

"Све оно што договоре легитимни представници Хрвата, Бошњака и Срба у Босни и Херцеговини прихватљиво је за Србију. Све оно што не добије пуну подршку легитимних представника сва три народа, није прихватљиво", нагласио је Тадић на конференцији за штампу.

Тадић је, пред разговоре са представницима политичких партија из Републике Српске, навео да Србија конструктивно приступа политичким разговорима у БиХ, не само због тога што подржава њен интегритет већ и због тога што жели постизање решења које је одрживо у будућности.

"Свако решење у БиХ мора да буде праћено миром и стабилношћу и решењима која не доводе у питање интегритет земље и нестабилност у региону, јер само стабилан и просперитетан регион може постати део европске породице народа", истакао је председник Србије.

Тадић је поновио да је отворен и за разговор с представницима бошњачких и хрватских сtранака из Федерације БиХ.

"Ово је прилика да обавимо разговор око иницијативе у Бутмиру која би требало да одлучи процес европских интеграција за БиХ али и остале земље Западног Балкана", навео је Тадић.

Бутмирски преговори, како је оценио, имају конструктивну намеру да се пронађе решење које ће обрезбедити свим странама пун легитимитет.

"Оно што је недвосмислено наглашено, иако не знамо цео пакет, јесте да нема довођења у питање ентитетског гласања, што је важна ствар. Када будемо имали цео пакет, моћи ћемо да кажемо нешто конкретније", навео је Тадић //:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...рбија+остаје+гарант+Дејтонског+споразума.html
 
On ce nesto da garantuje... ne moze da garantuje da ce mu sutra juzna Srbija biti u sastavu drzave :roll:
...tako ti je to kad se budala mesa gde mu nije mesto...pa i on u politiku :whistling:

Треба му забранити да се меша.
У Скупштини Србије да се донесе одлука...
:dash:
 
A sta bi ti?Da opet ratujes?Niko ovde nema nameru da vise prelazi Drinu da ratuje za nekoga ko stalno pravi sranja!

А ко је помињао ратовање?
Нама није потребно да прелазимо Дрину, кад, очито је
у Србији има толико усташа и будала.
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ti si prelazio preko ?

А ко је помињао ратовање?
Нама није потребно да прелазимо Дрину, кад, очито је
у Србији има толико усташа и будала.
:hahaha::hahaha::hahaha:

Slicni vama su prelazili...takvi kao vi sto glume junake,a pobegli bi cim bi zagrmelo...a sto se tice budala ne moras sam sebe da reklamiras...a sto se tice ustasa,pa vi cetnici ste se pobratimili sa njima odavno...svaka krpa nadje zakrpu!:hahaha:
 
Slicni vama su prelazili...takvi kao vi sto glume junake,a pobegli bi cim bi zagrmelo...a sto se tice budala ne moras sam sebe da reklamiras...a sto se tice ustasa,pa vi cetnici ste se pobratimili sa njima odavno...svaka krpa nadje zakrpu!:hahaha:

Ти си очити доказ Дарвинове теорије, која каже,
да се на врху сваког породичног стабла налази мајмун.
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Nema zaista sta da komentarisem sa potomkom majmuna...nadji nekog srodnog...

Ма знам, да ти сада имаш комплексе, што си још на дрвету.
Али, немаш разлога да се жестиш. Има то и својих предности.
Ево...рецимо, руке су ти дуже. Не мора нико да ти вади буве са леђа.
То можеш и сам.
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ма знам, да ти сада имаш комплексе, што си још на дрвету.
Али, немаш разлога да се жестиш. Има то и својих предности.
Ево...рецимо, руке су ти дуже. Не мора нико да ти вади буве са леђа.
То можеш и сам.
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

:roll::roll::roll:
 

Back
Top