Kupovina preko neta

jojana

Obećava
Poruka
56
Imam nekoliko pitanja pa ako neki zna odgovor bil bih mu zahvalna.
Naletela sam na sajt firme koja se bavi kupovinom stvari za musteriju iz Srbije po celom svetu.Sve mi je to jasno,ja narucim robu preko njih,platim robu sa postarinom kad mi stigne ali da li neko zna kolike su carine npr. na garderobu.Nasla sam Walmart-ov sajt i cene garderobe su smesne.E sad oni uslovljavaju kupovimu preko 50$,ja bih narucila npr.paket vrednosti 70$,zna li neko kolika bi bila carina.Ponavljam samo bi garderoba bila u pitanju.Hvala!
 
Postovana,

carina za garderobu je uglavnom oko 20% na cenu fakture koja dolazi uz robu. U osnovicu ulazi i cena transporta. Najcesci procenat carine je 22% ali to zavisi najvise od sastava i porekla robe.

Ne zaboravite i porez od 18% na sve to, kao i troskove transportera koji vam do dostavlja (npr UPS). Ako ide klasicnom postom moze biti jeftinije.

Pozdrav
 
Postovana,

carina za garderobu je uglavnom oko 20% na cenu fakture koja dolazi uz robu. U osnovicu ulazi i cena transporta. Najcesci procenat carine je 22% ali to zavisi najvise od sastava i porekla robe.

Ne zaboravite i porez od 18% na sve to, kao i troskove transportera koji vam do dostavlja (npr UPS). Ako ide klasicnom postom moze biti jeftinije.

Pozdrav

Nisam bas pouzdan u to, nemam pojma ;(
 
Neznam kako to ide sa carinom, preko neta sam kupovao, al samo iz srbije i postarina je bila 150-250 din. Raspitaj se prvo kolki je procenat carine, i ostalo sve sta se placa pa vidi dal se isplati. pozz
 

Back
Top