У тунелу, усред мрака
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: У тунелу, усред мрака

Domaćin ludishinter (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Post У тунелу, усред мрака

Македонски грб остао без петокраке. Одлуку подржало 58 посланика у Собрању, осам против. Уклањање петокраке врхунац компромиса македонских и албанских политичара.

Македонски парламент, Собрање подржао је предлог закона о измени грба те државе, којим се уклања петокрака. Критичари промене назвали козметичким, македонски националисти желе златног лава.

Тиме је окончана прва фаза у парламенатној процедури, која ће, на крају, довести до промене грба Македоније, али ће на грбу остати сва остала обележја дефинисана још пре четврт века, односно поље окружено класјем жита, листови дувана, планина, река и сунце у позадини.

Ово решење, како наводе македонски медији, било је једино око кога су тамошње политичке странке могле да постигну консензус. Владајућу коалицију у тој држави чини ВМРО-ДПМНЕ и Демократска унија за интеграције, коју чине некадашњи албански герилци.

"Предложеним законом се утврђује грб Македоније, као симбол државности Македоније, и који ће, заједно са заставом и химном, бити препознатљив у свету као државни симболи једне државе", рекао је македонски министар правде Михајло Маневски.

Када овај закон буде ступио на снагу, грађани Македоније ће имати три године за замене документе.

Посланици у Собрању су истакли да је петокрака имала идеолошко значење, као и да њено брисање представља раскид са прошлим системом, али и "моралну сатисфакцију жтрвама комунизма".

Истовремено са процедуром у парламенту, ВМРО-ДП некадашњег премијера Љубча Георгијевског почела је да скупља потписе подршке за свој предлог грба, односно златног лава на црвеној позадини.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/st...%D0%B0....html

Kako napredna drzava sve im je bajno pa samo im grb ne odgovara ..
    *Bolje je činiti malo a dobro,nego puno a loše.*-Sokrat

Strpljenje je moć.

Učlanjen
    01.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano Re: У тунелу, усред мрака

Za koju godinu ce opet menjati sve kada postanu manjina

Strpljenje je moć.

Ističe se Jevdjo (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Otkud lavovi u Makedoniji? Mogu pored lava i jednog Africkog domordca sa kopljem da postave na grb

Legenda filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    369

mislim, kao sprdamo se sa njima, a Srbija dobila svoje državne simbole (zastavu, grb i himnu) pre tri godine

Srbija dobila državnost na berlinskom kongresu, a intonira svoju himnu otkada su otišli crnogorci.
    jedna sekunda do kraja...c... nemojte nam to raditi.

Učlanjen
    01.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio filatelista, pa šta? Pogledaj poruku
    mislim, kao sprdamo se sa njima, a Srbija dobila svoje državne simbole (zastavu, grb i himnu) pre tri godine

Srbija dobila državnost na berlinskom kongresu, a intonira svoju himnu otkada su otišli crnogorci.
    Ko se sprda sa njima,samo sam rekao da ce opet menjati sve kada dodje vreme za to..A to kada smo mi postali nezavisni nije tema..

Strpljenje je moć.

Domaćin _Krang_ (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio Jevdjo Pogledaj poruku
    Otkud lavovi u Makedoniji? Mogu pored lava i jednog Africkog domordca sa kopljem da postave na grb
    Alexandar Veliki, lozenje.

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio filatelista, pa šta?;11440193[COLOR="Red"
    ]mislim, kao sprdamo se sa njima, a Srbija dobila svoje državne simbole (zastavu, grb i himnu) pre tri godine[/COLOR]

..a kada je kazem..da je Hrvatska..starija drzava od Srbije..meni ne vjeruju... ....da nije Slovenaca i Hrvata..Srbi bi jos bili u Yugoslaviji....i kome sada da rodoljubi zahvale..nego nama..Hrvatima..a toliko se bune.. ..
    @..filatelista....dao sam ti bonu za ovo...crveno.....
    Poslednji put ažurirao/la iwo jima : 16.10.2009. u 15:26

Elita Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    85

Citat Original postavio ludishinter Pogledaj poruku
    Македонски грб остао без петокраке. Одлуку подржало 58 посланика у Собрању, осам против. Уклањање петокраке врхунац компромиса македонских и албанских политичара.

Македонски парламент, Собрање подржао је предлог закона о измени грба те државе, којим се уклања петокрака. Критичари промене назвали козметичким, македонски националисти желе златног лава.

Тиме је окончана прва фаза у парламенатној процедури, која ће, на крају, довести до промене грба Македоније, али ће на грбу остати сва остала обележја дефинисана још пре четврт века, односно поље окружено класјем жита, листови дувана, планина, река и сунце у позадини.

Ово решење, како наводе македонски медији, било је једино око кога су тамошње политичке странке могле да постигну консензус. Владајућу коалицију у тој држави чини ВМРО-ДПМНЕ и Демократска унија за интеграције, коју чине некадашњи албански герилци.

"Предложеним законом се утврђује грб Македоније, као симбол државности Македоније, и који ће, заједно са заставом и химном, бити препознатљив у свету као државни симболи једне државе", рекао је македонски министар правде Михајло Маневски.

Када овај закон буде ступио на снагу, грађани Македоније ће имати три године за замене документе.

Посланици у Собрању су истакли да је петокрака имала идеолошко значење, као и да њено брисање представља раскид са прошлим системом, али и "моралну сатисфакцију жтрвама комунизма".

Истовремено са процедуром у парламенту, ВМРО-ДП некадашњег премијера Љубча Георгијевског почела је да скупља потписе подршке за свој предлог грба, односно златног лава на црвеној позадини.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/st...%D0%B0....html

Kako napredna drzava sve im je bajno pa samo im grb ne odgovara ..
    Otvorio sam temu o tome odavno... nego neću sad da ti kvarim ovu. Čini mi se da stavlja akcenat na druge stvari. A i zemljaci smo.

Učlanjen
    01.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio iwo jima Pogledaj poruku
    ..a kada je kazem..da je Hrvatska..starija drzava od Srbije..meni ne vjeruju... ....da nije Slovenaca i Hrvata..Srbi bi jos bili u Yugoslaviji....i kome sada da rodoljubi zahvale..nego nama..Hrvatima..a toliko se bune.. ..
    @..filatelista....dao sam ti bonu za ovo...crveno.....
    Ma ti si mnogo pametan..

Strpljenje je moć.

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ludishinter Pogledaj poruku
    Ma ti si mnogo pametan..
    ..s kim se druzim..takav sam.. .. .......

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •