Da li pored nasih sokova povecati dozvoljenu radioaktivnost?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Da li pored nasheg voca i sokova treba povecati nivo dozvoljene radioaktivnosti ?


Da nam se lakse uvoze skart roba i brand proizvodnja za istocnu evropu.
Kao sto je bilo kod milka cokolada.
Da li je ovo jos jedna uvlaka nashih "profesionalaca - politicara" ,
a po glavi i dzepu naseg domaceg stanovnistva?

"bolje nesto da kaplje u dzep od stranca nego da se ljute na nas, a narodu nista nece biti-zilav je on"


Zelim reakciju na forumu /dom i porodica

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=47928
 
Tuzni_patak:
analiticar:
Nažalost.....dupli standardi su prisutni za EU i istočno-evropsko i bliskoistočno tržište....Ja se bavim tom oblašću i poznati su mi i ti, ali i brojni neznani primeri diskriminacije koje postoje...


Voleo bih da navedes sve primere koje znas -polako.
Cak i one za koje nemash sigurne dokaze vec samo hint , osecaj .

Farmaceut sam po struci, znači radim sa lijekovima, pomoćnim lekovitim sredstvima, dijabetičkim sredstvima, hranom, ali ne u apoteci.
U proizvodnji lekova u EU postoji spisak dozvoljenih npr emulgatora, zaslađivača i drugih pomoćnih materija koji se koriste pri proizvodnji antibiotskih sirupa za decu, tableta, supozitorija. Te sirovine uopšte nisu jeftine, ali ih inostrani proizvođači nekako zamene onim opasnijim i jeftinijim pri proizvodnji za istočnoevropsko, afričko, azijsko i latinoameričko tržište... :?
Zatim, pakovanje ISTOG lijeka, proizvedenog za naše i strano tržište je kao nebo i zemlja...Da li si možda video pakovanje gore pomenutih sirupa za američko tržište i naše OD ISTE FABRIKE... :shock:
Tamo su NEOPHODNI POSEBNI SISTEMI, sigurnosni mehanizmi za otvaranje tih boca...
A što se tiče proizvodnje hrane, situacija je mnogo gora...Milka kupljena u Beogradu ne može prići MILKI u Austriji ili Švajcarskoj npr. Nažalost tu je zajedničko SAMO ime, čak i kvalitet papira za omot se razlikuje... :shock:
I posle neka neko kaže da nismo kolonija.... :?
 

Back
Top