Tajne

rdeki

Elita
Poruka
17.948
Verujem da svi mi imamo neke svoje, lične tajne koje ne delimo sa našim partnerima, bilo da smo u braku ili vezi.
Da li ste ikada razmišljali o tome šta bi se desilo kada bi partner saznao tu vašu tajnu?
Da li ste se zapitali kakve tajne krije vaš partner i da li bi vaš sistem tolerancije to izdržao?

Na primer, kako biste reagovali ako biste saznali da je vaš partner nekada u prošlosti (pre nego što vas je upoznao) promenio pol?
 
Poslednja izmena:
Mislim da ukoliko je ljubav prava i iskrena izmedju dvoje ljudi,ne bi trebalo biti nikakvih smetnji ni u takvim situacijama.Naravno,sigurno je da bi doslo do sukoba ali bi nakon nekog vremena sve doslo na svoje i kockice bi se slozile...I zato ja volim mm jer on prema meni ima visok stepen tolerancije,a i ja prema njemu :D
 
Verujem da svi mi imamo neke svoje, lične tajne koje ne delimo sa našim partnerima, bilo da smo u braku ili vezi.
Da li ste ikada razmišljali o tome šta bi se desilo kada bi partner saznao tu vašu tajnu?
Da li ste se zapitali kakve tajne krije vaš partner i da li bi vaš sistem tolerancije to izdržao?

Na primer, kako biste reagovali ako biste saznali da je vaš partner promenio pol?

Зар постоји могућност да се ово сакрије? :eek:
 
Verujem da svi mi imamo neke svoje, lične tajne koje ne delimo sa našim partnerima, bilo da smo u braku ili vezi.
Da li ste ikada razmišljali o tome šta bi se desilo kada bi partner saznao tu vašu tajnu?
Da li ste se zapitali kakve tajne krije vaš partner i da li bi vaš sistem tolerancije to izdržao?

Na primer, kako biste reagovali ako biste saznali da je vaš partner promenio pol?

:eek:
Мислиш, да скотам да није више мушко, него је сад женско, преко ноћи? :dontunderstand:

Хајде да пробам да одговорим на тему, без ове последње реченице.

Нисам се запитала о његовим тајнама. Сигурно их има, иако смо годинама заједно.
Не бих волела да сазнам било коју његову тајну. Ако нешто таји, постоји разлог за то. :)
 
Ама како човече? Ако су партнери, ваљда имају неке односе... :eek:
Можда се ја не разумем превише о промени пола, али чини ми се да се прилично разликују органи који нам служе за идентификацију :mrgreen:
 
Ja nemam tajne...nista nemam da krijem ni pred suprugom niti pred bilo kim drugim...bas sam dosadna...
Nisam nikada ramisljala da li mm nesto cuva samo za sebe....mozda i da ali ne verujem da je promena pola...bas ne verujem....
 
:eek:
Мислиш, да скотам да није више мушко, него је сад женско, преко ноћи?
Ne preko noći.
Nego, nekada je to recimo bio muškarac, ali je promenio pol, a onda posle toga, nova žena je upoznala čoveka ko ne zna ništa o njenoj prošlosti....
 
Ама како човече? Ако су партнери, ваљда имају неке односе... :eek:
Можда се ја не разумем превише о промени пола, али чини ми се да се прилично разликују органи који нам служе за идентификацију :mrgreen:
Uneo sam izmenu u početni tekst, da ne bi unosio zabunu... :)
 
pa...mislim da ne mora bas sve o mojoj proslosti da zna...a nemam neke drsaticne tajne...bar meni nisu drsaticne...sta god da otkrije....moze da sepravi da ne zna...xixixiix

ja ne zelim da znam neke stavri, mislim da neki detalji mogu samo da naruse odnos a ne da ga poboljsaju....mislim da za tim nema potrebe..ako je neko u proslosti radio nesto sto vise ne radi, shvatio je da to nije u redu..a partner misli da to nije u redu takodje i mozd abi mislo lose da sazna te stavri...zasto potezati ta pitanja???

recimo sex sa istim polom...mozda je neko hteo da proba, bio pijan itd....sad je protiv toga...i sta onda?
 
Ne preko noći.
Nego, nekada je to recimo bio muškarac, ali je promenio pol, a onda posle toga, nova žena je upoznala čoveka ko ne zna ništa o njenoj prošlosti....

Kada dodje do prvog sexa mozes da saznas da li je neko promenio pol, narocito ako je muskarac promenio pol i sada je zena. Svako ko je prosecno seksualno obrazovan videce to, tako da do zabune moze da dodje samo ako je parter seksualno jako neiskusan, ili i nije doslo do sexa jos uvek.

A na pitanje tajni-pa zavisi kakva je tajna u pitanju.
Ali mozda ljudi treba da imaju neke svoje male bezopasne tajne, time se i zadrzava individualnost u vezi. Sigurno je da necu manje voleti neku devojku ako saznam da ona ima neku tajnu koja ne ukljucuje neku pricu u kome je ona bila nasilna npr. Sve ostalo mi je ok. Pa cak i ono 'najgore za muskarca', da mu je zena prodavala telo za pare.
 
Kada dodje do prvog sexa mozes da saznas da li je neko promenio pol, narocito ako je muskarac promenio pol i sada je zena. Svako ko je prosecno seksualno obrazovan videce to, tako da do zabune moze da dodje samo ako je parter seksualno jako neiskusan, ili i nije doslo do sexa jos uvek.
Nikada nisam imao sex sa ženom koja je prethodno bila muškarac (bar mislim da nisam) i zaista nemam pojma (ni ideje) kako bi to moglo da se provali.
A da sam neiskusan, u mojim godinama to baš i ne bi moglo da se kaže.
 
Nikada nisam imao sex sa ženom koja je prethodno bila muškarac (bar mislim da nisam) i zaista nemam pojma (ni ideje) kako bi to moglo da se provali.
A da sam neiskusan, u mojim godinama to baš i ne bi moglo da se kaže.

Pa kada oni imaju plasticnu operaciju, nikada ne mogu da naprave spoljasnje organe iste kao kod suprotnog pola...Oni od delova polnog organa prave novi polni organ koji samo izgleda kao polni organ suprotnog pola. Nisam ni ja imao takvog iskustva, i nisam lekar, ali sam slusao plasticne hirurge o toj temi. Zenu koja je bila muskarac lako prepoznajes jer je...plica(znam da je retardiran izraz, izvinjavam se :( ),i to mnogo u odnosu na prirodno...

Oni bioloski ne mogu promeniti pol, medicina je tu samo da im pomogne da se osecaju kao drugi pol, i to se postize plasticnim operacijama i hormonalnim injekcijama. Bioloski, oni to nisu, ali se osecaju kao da jesu, sto je NARAVNO i bitnije.

Malo je off-topic,sorry
 
Verujem da svi mi imamo neke svoje, lične tajne koje ne delimo sa našim partnerima, bilo da smo u braku ili vezi.
Da li ste ikada razmišljali o tome šta bi se desilo kada bi partner saznao tu vašu tajnu?
Da li ste se zapitali kakve tajne krije vaš partner i da li bi vaš sistem tolerancije to izdržao?

Na primer, kako biste reagovali ako biste saznali da je vaš partner nekada u prošlosti (pre nego što vas je upoznao) promenio pol?

:rotf: kreativno pitanje

licne tajne..ja imam suprotan problem...on je jedini koga sam ikada volela i pred kojim sam skoro sve { ako ne i sve } zidine srusila,tj. on ih je srusio...i upoznao,jaako veliki deo mene,i poznaje me,bolje nego bilo ko..cak bolje od svih mojih prijatelja,jer zna neke tajne,detalje,o meni koje niko ne zna,kome nisam nikome ispovedila,iz straha da ne delujem ranjiv...a i neke su bile previshe bolne..zelej,prikriveni strahovi,poneka tajna,zna svaki delic mene..e sad,koliko je to dobro,ne znam,pocinjem i ja da se pitam,jer znas shta kazu...ako otkrijes previshe,nema vishe misterije,ono zavodljivo i nedokucivo postaje mundano,obicno.Jer je prisao isuvise blizu i nemam gde da se sakrijem,pa se osecam nekako...nemocno,jer sam pre uvek imala neke zidine iza kojih se povlacim,tj ne zidine nego neku jaku predstavu sebe,i iza nje niko ne bi mogao da udje,smejem se i kad sam tuzna,neka moja natuznija stanja niko ne zna,samo on zna i ne znam,osecam se kao da nisam in control,tako sam se pre osecala doduse...dok nisam skontala kako je lepo imati hrabrosti da budes....ranjiv,skroz ranjiv pred nekim. Mada opet,ne volim to,JAKO ne volim,i smeta mi mnogo vishe nego shto neki ljudi mogu da zamisle.
 
:rotf: kreativno pitanje

licne tajne..ja imam suprotan problem...on je jedini koga sam ikada volela i pred kojim sam skoro sve { ako ne i sve } zidine srusila,tj. on ih je srusio...i upoznao,jaako veliki deo mene,i poznaje me,bolje nego bilo ko..cak bolje od svih mojih prijatelja,jer zna neke tajne,detalje,o meni koje niko ne zna,kome nisam nikome ispovedila,iz straha da ne delujem ranjiv...a i neke su bile previshe bolne..zelej,prikriveni strahovi,poneka tajna,zna svaki delic mene..e sad,koliko je to dobro,ne znam,pocinjem i ja da se pitam,jer znas shta kazu...ako otkrijes previshe,nema vishe misterije,ono zavodljivo i nedokucivo postaje mundano,obicno.Jer je prisao isuvise blizu i nemam gde da se sakrijem,pa se osecam nekako...nemocno,jer sam pre uvek imala neke zidine iza kojih se povlacim,tj ne zidine nego neku jaku predstavu sebe,i iza nje niko ne bi mogao da udje,smejem se i kad sam tuzna,neka moja natuznija stanja niko ne zna,samo on zna i ne znam,osecam se kao da nisam in control,tako sam se pre osecala doduse...dok nisam skontala kako je lepo imati hrabrosti da budes....ranjiv,skroz ranjiv pred nekim. Mada opet,ne volim to,JAKO ne volim,i smeta mi mnogo vishe nego shto neki ljudi mogu da zamisle.

Ako te voli, onda ne treba da ti smeta :) To je prelep odnos izmedju dve osobe koje se vole :)

Jedino sto ce jos jace da boli ako se nekad sve srusi, ali neces valjda da budes kukavica, pa da te to uplasi? ;) Kako kaze Del Boj 'He who dares WINS! '
 
licne tajne..ja imam suprotan problem...on je jedini koga sam ikada volela i pred kojim sam skoro sve { ako ne i sve } zidine srusila,tj. on ih je srusio...i upoznao,jaako veliki deo mene,i poznaje me,bolje nego bilo ko..cak bolje od svih mojih prijatelja,jer zna neke tajne,detalje,o meni koje niko ne zna,kome nisam nikome ispovedila,iz straha da ne delujem ranjiv...a i neke su bile previshe bolne..zelej,prikriveni strahovi,poneka tajna,zna svaki delic mene..e sad,koliko je to dobro,ne znam,pocinjem i ja da se pitam,jer znas shta kazu...ako otkrijes previshe,nema vishe misterije,ono zavodljivo i nedokucivo postaje mundano,obicno.Jer je prisao isuvise blizu i nemam gde da se sakrijem,pa se osecam nekako...nemocno,jer sam pre uvek imala neke zidine iza kojih se povlacim,tj ne zidine nego neku jaku predstavu sebe,i iza nje niko ne bi mogao da udje,smejem se i kad sam tuzna,neka moja natuznija stanja niko ne zna,samo on zna i ne znam,osecam se kao da nisam in control,tako sam se pre osecala doduse...dok nisam skontala kako je lepo imati hrabrosti da budes....ranjiv,skroz ranjiv pred nekim. Mada opet,ne volim to,JAKO ne volim,i smeta mi mnogo vishe nego shto neki ljudi mogu da zamisle.
U mom prošlom braku sam i ja bio previše otvoren. Prema svojoj ženi nisam imao tajni - znala je sve o meni.
Ali, u nekim situacijama je to što je znala i zloupotrebila.

Sada sam drugačiji. Ima stvari koje čuvam samo za sebe.
 
Mislim da ukoliko je ljubav prava i iskrena izmedju dvoje ljudi,ne bi trebalo biti nikakvih smetnji ni u takvim situacijama.Naravno,sigurno je da bi doslo do sukoba ali bi nakon nekog vremena sve doslo na svoje i kockice bi se slozile...I zato ja volim mm jer on prema meni ima visok stepen tolerancije,a i ja prema njemu :D


takodje

Osim toga, ne mogu da tvrdim za muza ali verujem, ali za sebe znam da prema njemu nemam tako nekih tajni koje bi mogle da nas poremete, jer znam da sam podelila sa njim svoje iskustvo i dobre i lose trenutke i dogadjaje
Verujem da je tako i sa njim
 
Verujem da svi mi imamo neke svoje, lične tajne koje ne delimo sa našim partnerima, bilo da smo u braku ili vezi.
Da li ste ikada razmišljali o tome šta bi se desilo kada bi partner saznao tu vašu tajnu?
Da li ste se zapitali kakve tajne krije vaš partner i da li bi vaš sistem tolerancije to izdržao?

Na primer, kako biste reagovali ako biste saznali da je vaš partner nekada u prošlosti (pre nego što vas je upoznao) promenio pol?




Divila bih se lekarima i napretku medicine a jos kad bi mi rekao da su zato zasluzni srpski lekari mom ponosu ne bi bilo kraja. :lol:

Nemam neke velike tajne, samo tu i tamo precutim neku sitnicu tek toliko da se ne osecam ogoljeno.
Sve i kad mi se desavalo da pokusam sakriti nesto bilo je bez uspeha, malo zato sto je inteligentniji od mene :(, malo zato sto ne umem i ne volim da lazem a malo i zbog toga sto su u lazi kratke noge pa ako se ne odam ja naci ce se vec neko ili nesto ko ili sta hoce, slucajno ili namerno.
 
Divila bih se lekarima i napretku medicine a jos kad bi mi rekao da su zato zasluzni srpski lekari mom ponosu ne bi bilo kraja. :lol:
Zamisli da zaista jesu zaslužni srpski lekari.

Da li bi se divila i dalje da saznaš da nećeš moći da imaš decu sa takvim partnerom, a na primer želiš decu? A znaš da je od početka tvoj partner znao da ti želiš decu, ali je sakrio tu "sitnicu" da on ne može imati decu? Ja mislim da bi to bilo baš surovo.
 
Nemam tajne pred muzem. Od njega ne krijem nista, mozda precutim neku sitnicu ali nista vazno. Imam veliko poverenje u njega i zna sve o meni :heart:
Ja mislim i nadam se da ni on nema neku veliku tajnu, znam skoro sve o njemu.
 
Verujem da svi mi imamo neke svoje, lične tajne koje ne delimo sa našim partnerima, bilo da smo u braku ili vezi.
Da li ste ikada razmišljali o tome šta bi se desilo kada bi partner saznao tu vašu tajnu?
Da li ste se zapitali kakve tajne krije vaš partner i da li bi vaš sistem tolerancije to izdržao?

Na primer, kako biste reagovali ako biste saznali da je vaš partner nekada u prošlosti (pre nego što vas je upoznao) promenio pol?
Ух, то не бих могла ни да замислим.
То је баш тешко питање.

Тајне, иначе, зависи шта је у питању.
 
rdeki, da nije ovo tvoja tajna?
Poznajem ljude koji su doživeli sledeće:
Njih dve su bile u lezbo vezi. Onda je jedna promenila pol. Kada je postala muško, oženila se jednom lepoticom, a druga se udala, izrodila decu, i muž joj je umro. Posle toga se onaj razveo, pa sad ponovo žive zajedno kao na početku priče, ali kao jedna velika normalna porodica. E, kad bi oni ovo čitali, otklonili bi ti sve nedoumice.
 
rdeki, da nije ovo tvoja tajna?
Poznajem ljude koji su doživeli sledeće:
Njih dve su bile u lezbo vezi. Onda je jedna promenila pol. Kada je postala muško, oženila se jednom lepoticom, a druga se udala, izrodila decu, i muž joj je umro. Posle toga se onaj razveo, pa sad ponovo žive zajedno kao na početku priče, ali kao jedna velika normalna porodica. E, kad bi oni ovo čitali, otklonili bi ti sve nedoumice.
Moja nije. Ali, znam za dva slučaja.
Jedan gde je žensko postalo muško i oženilo se sa devojkom sa kojom je već bilo u vezi.
(Joj, imam problem sa upotrebom rodova...).
Drugi, gde je muško postalo žensko. A onda je žena upoznala čoveka za koga se udala, a ovaj ne zna ništa o njenoj prošlosti.
Pokušao sam da zamislim sebe na njegovom mestu i zaista nisam siguran kako bih reagovao kada bih saznao istinu.
 
Moja nije. Ali, znam za dva slučaja.
Jedan gde je žensko postalo muško i oženilo se sa devojkom sa kojom je već bilo u vezi.
(Joj, imam problem sa upotrebom rodova...).
Drugi, gde je muško postalo žensko. A onda je žena upoznala čoveka za koga se udala, a ovaj ne zna ništa o njenoj prošlosti.
Pokušao sam da zamislim sebe na njegovom mestu i zaista nisam siguran kako bih reagovao kada bih saznao istinu.

Pa valjda su imali sex pre braka, onda bi tajna bila otkrivena. Ili je jadnik bio nevin, pa i ne zna šta da očekuje. A zašto misliš da on ne zna ništa o njenoj prošlosti? Možda se pravi da ne zna.
 

Back
Top