Perut kod dece

nacana

Obećava
Poruka
70
Imam cerkicu od 7 god. i ima perut (cini mi se da je perut zaradila nakom pranja kose šamponom protiv vaškica). Da li znate cime bih mogla da joj otklonim perutanje temena i da li je potrebno da je odvedem na pregled kod dermatologa?
 
Imam cerkicu od 7 god. i ima perut (cini mi se da je perut zaradila nakom pranja kose šamponom protiv vaškica). Da li znate cime bih mogla da joj otklonim perutanje temena i da li je potrebno da je odvedem na pregled kod dermatologa?

Isti problem sam imala sa svojom ćerkom (9 godina) posle tog šampona.Koleginica mi je rekla da probam sa razblaženim sirćetom-otprilike rakijska čašica na 5l vode,i da sa tim rastvorom isperem kosu (poslednje ispiranje).Pomoglo joj je, a i kosa joj je bila mekana i svilenkasta posle tog tretmana.Posle sam od mnogih čula da tako ponekad ispiraju kosu baš zbog tog efekta koji ima.To je stari narodni recept.
 
Postoji sampon protiv peruti koji sam ja dobila jos odavno od dermatologa , a zove se Micoseb. Tada je mogao da se dobije i preko recepta a verujem da je ista praksa i sad. On je meni pomogao vise od svih izreklamiranih preparata, a i mojoj cerci i sestricu sam prala kosu time, kad bi im se javljala perut. To je sampon kojim moze i telo da se pere, te mislim da nije agresivan,i samo treba konsultovati farmaceuta u vezi upotrebe sampona kod mladje dece- ovi moju su vec imali vise od 10 g. kad im se pojavila perut.
Ja ga i dalje koristim povremeno- kao preventivu...
 
Moja devojčica ima 11 god.,i ima perut.Koristila je iz Avona onaj šampon sa čajavcem i palmolive protiv peruti-ništa.Nisam probala Head and shoulders,jer su mi rekli da ne uzimam .A da i onaj Clear ili sl.Nije pomogao.
 
Moja devojcica je u aprilu ove godine pocela da se cese po temenu,i imala sam sta da vidim..kao temenjaca kod beba,slojevi koze se perutaju a ispod toga mlada crvena kozica..Ne bas prijatna slika...
Odvedem je kod dermatologa koji kao iz topa kaze da je to psorijaza,ja izadjem placuci iz ordinacije,pozovem oca deteta;) koji me prvo ispljuje kod koga sam odvela dete i uputi me da odem kod drugog dermatologa...
Covek me utesi i kaze da to sa psorijazom nema veze da je to samo suva koza(ona je inace ima od rodjenja)i da ce je to verovatno kroz zivot pratiti...Prepise H&S,i jos neki gel koji sam pravi..a ja opet skepticno napustam ordinaciju jer sam u fazonu da ce sad on da nas leci hemijom za 300din iz samoposluge..
Ljudi,i dan danas joj samo to odgovara,i ne menjamo sampon,a kosu peremo dva puta sedmicno i pritom je duuugaaa.Bas.
Bez obzira,treba otici dermatologu..Samo izbegavati dr.Visnjica iz Zemuna.Njemu je sve psorijaza..bez razlike.
 

Back
Top