Dorian Gray...

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.348
Da li biste posli stopama Dorijana Greja...

portrait_of_dorian_gray_by_mercuralis.jpg
 
Potrebno je prochitati roman Oskara Vajlda ;"Slika Dorijana Greja"pa onda davati komentare .
Puno je to kompleksnije od same slike.
Ogledalo tu nije problem vec slika koja oslikava stvarnost i zbog toga je skrivamo i drzimo zakljucanu.
Sami se promenimo toliko da ni prepoznavanje nije vishe tako jednostavno.
Svi smo mi pomalo Dorijani i u tome i lezhi tajna uspeha knjizevnog dela, pogadja u oko .
 
Potrebno je prochitati roman Oskara Vajlda ;"Slika Dorijana Greja"pa onda davati komentare .
Puno je to kompleksnije od same slike.
Ogledalo tu nije problem vec slika koja oslikava stvarnost i zbog toga je skrivamo i drzimo zakljucanu.
Sami se promenimo toliko da ni prepoznavanje nije vishe tako jednostavno.
Svi smo mi pomalo Dorijani i u tome i lezhi tajna uspeha knjizevnog dela, pogadja u oko .

a na osnovu cega zakljucujes da ja ne znam o cemu se tu radi?
ukoliko se ovo odnosilo na mene.............
a i lepo si to srocio.kao.vidite sta ja sve znam.............:roll:
 
Ali ljudi sta raditi sa besmrtnoscu ???

sve sto ti padne na pamet.............izbor ne bi prestavljao nikakav problem............jedan ljudski zivot mogu biti jedno,sledeci drugo!nema pogresnog izbora!..........sve na svetu ti je dostupno.uvek imas sansu da pocnes iznova,ne moras da se kajes,eh da sam................
toliko je opcija...................:aha:
 
sve sto ti padne na pamet.............izbor ne bi prestavljao nikakav problem............jedan ljudski zivot mogu biti jedno,sledeci drugo!nema pogresnog izbora!..........sve na svetu ti je dostupno.uvek imas sansu da pocnes iznova,ne moras da se kajes,eh da sam................
toliko je opcija...................:aha:

Kada nema starosti nema ni penzije, pa bi tako morala da radis svo vreme, pogotovo ako nisi kapitalist!
Istina da bi mogla da stalno menjas mesta prebivalista, kao i posao ali zar je to neka uzivancija kada se
zna da to mozes da radis do sutra a kada dodje sutra do sledeceg sutra i tako u nedogled...
 
Kada nema starosti nema ni penzije, pa bi tako morala da radis svo vreme, pogotovo ako nisi kapitalist!
Istina da bi mogla da stalno menjas mesta prebivalista, kao i posao ali zar je to neka uzivancija kada se
zna da to mozes da radis do sutra a kada dodje sutra do sledeceg sutra i tako u nedogled...
o boze,sigurno ne bih vecan zivot iskoristila na rad u fabrici!:dash:
i realno,da si vecno mlad,provalili bi da ne staris..............ja bih zgrnula pare na kvarno,cekala jedno pedesetak godina da se slegne prasina,do tada bih meditirala u nekoj pustosi,uzivala u samackom zivotu,i posle toga...krece urban zivot..........:cool:
 
Ipak je potrebno prochitati lektiru.
Profesori uvek provale male blebetavce koji misle da ce kolichinom izblebetanih podataka zatrpati onaj pochetni da lektiru nisu ni pipnuli.
Predstavljate svojim ishitrenim mashtarijama sve zablude i dileme koje je jadni Dorijan imao .
Najtoplije vam svima preporucujem ovo knjizevno delo.Pomocice da postanete bolji ljudi .
 
Ali ljudi sta raditi sa besmrtnoscu ???

Ziveti doslovno vecno bi se smucilo coveku, ali neku duzi period ti daje sansu za mnoge stvari koje neces upoznati zato sto si zahvacen potrosackim drustvom i trkom za novcima. Ovako bi imao vremena da se unapredis koliko ti zelis a ne koliko ti vreme daje...
Neko pomenu smrt voljene osobe. U zabludi si tu je samo pitanje ko ce koga prvi izyebati i zasto xD
 
Poslednja izmena:
Po tom pitanju meni je jos bolji Geteov Faust.

Srecom svi smo smrtni. :)

p.s.

Mada..dok ona ne dodje ..zivela kozmeticka industrija!!! :super: Moja poslednja zelja ce biti : Namazite me antirid kremom i sredite mi kosu i nokte..:lol: :)
 

Back
Top