Ovo može samo u Srbiji da se desi: prodao stanove 3 do 5 puta

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.885
Prevareni vlasnici stanova?
14. oktobar 2009. | 00:21 | Izvor: B92
Beograd -- Vlasnici stanova u nedovršenoj zgradi u Knićaninovoj ulici broj 8 okupili su se sinoć ispred zgrade jer su saznali da je svaki stan prodat po nekoliko puta.

Umesto da se usele u stanove, čija izgradnja kasni već pola godine, vlasnici stanova u Knićaninovoj ulici broj 8 na Dorćolu, suočili su se sa činjenicom da oni nisu jedini vlasnici stana koji su isplatili još prošle godine. Svaki stan i lokal u toj zgradi investitor Željko Subašić prodao je najmanje tri puta.

Subašić, koji je jedan stan prema tvrdnjama vlasnika, prodavao čak i do pet puta, nije se pojavio na skupu i nije bio dostupan.

"Sinoć sam saznala da nisam samo ja vlasnik već i jedan momak, a večeras su se pojavila još tri vlasnika”, kaže jedna od stanarki, Nada Ivaković.

Na pitanje kako su saznali za malverzacije, odgovaraju da očekivali da se usele i da su stalno zvali investirota, ali da je on svima govorio da se jave sutra, pa da su tada i posumnjali da nešto nije u redu.

“Zovite sutra, zovite prekosutra, danas smo uradili ovo ono, i svi smo počeli da sumnjamo”, kaže ona.

“Sada vidim da je i lokal preprodat, za sada što znam tri puta. Svi smo isplatili lokal u celosti. On je uzeo novac kako kome, nekome 1 400, 1 600, 1 800 evra po kvadratu i za sada ima tri vlasnika istog lokala”, kaže Dragica Petrović.

Kada su saznali da svaki stan ima nekoliko vlasnika, neki od stanara su odlučili da obiju stanove i zamene brave ne bi li na taj način osigurali da se drugi vlasnici ne usele.

“Dovešćemo majstora da promene brave, da ugradimo vrata druga, živećemo tu pa ćemo videti šta da radimo”, rekao je Nikola Đurić.

Vlasnik parcele na kojoj je podignuta zgrada, Stevan Mialčić, i sam je otkrio da njegov stan ima nekoliko vlasnika, i pokušao da sazna od investitora šta se dešava.

“Ja sam slučajno prolazio ovde jer tu blizu stanujem i zvao ga da dođe jer sam video gužvu, ne znam šta rade ovi ljudi. On mi je rekao da ne sme da dođe jer se boji da ga ne biju”, rekao je Mialčić.

Željko Subašić večeras se nije pojavio na skupu koji su organizovali vlasnici stanova iako su ga više puta zvali da dodje. Subašić se nije odgovarao ni na pozive novinara TV B92.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=14&nav_category=12&nav_id=386481

--------------

ajd u 30 evra, da ovom niko nista nece moci , tuzice njegovu DOO firmu , koja je drustvo sa ogranicenom odgovornoscu , i samim tim za imovinu i delovanje firme vlasnik ne odgovara licnom imovinom sto znaci da moze da dobije najvise godinu dana zatvora zbog krivicnog dela zloupotrebe sluzbenog polozaja dok pare ne mora da vrati. Katastrofa sta se sve radi u ovoj zemlji....
 
sad ce pojedinci da otplacuju ceo zivot kredit za nekretninu ciji nisu postali vlasnici ...

strasno....

ja bih posle ovoga da sam na mestu ovih ljudi zauvek otisao iz srbije. bolje to nego da vraca ceo zivot kredit za nekretinu koja nikad nece biti njegova.

Vlasnike stanova varaju svakodnevno, i to uz aminovanje drzave i Tadiceve vlasti! Naime, ugovori o kupoprodaji nepokretnosti overavaju se u sudovima. Jedan isti stan prodaje se vise puta, ali sudovi nisu u mogućnosti da to vide, jer overe rade rucno i upisuju u knjige.

Znaci krivica zasto dolazi do ovakvih stvari je iskljucivo na aktuelnoj vlasti i njenim manjkavim zakonima koji omogucavaju ovakve prevare...
 
evo sta kaze jedna prevarena zena, zrtva Tadiceve gradjevinske mafije, jedna od mnogih u ovoj zemlji:

Na zalost meni se desilo 2002 godine , posle 2 godine traganja za investitorom , moljakanja policije , obijanja pragova raznih institucija itd. 2005 investitor je uhapsen , tada pocinje maratonsko sudjenje koje je pocelo 2005 i zavrsilo se 2008 , investitor je prodao 3 stana po 2 puta i za to nedelo je dobio 18 meseci zatvora jer ima troje maloletne dece ( zenska osoba je u pitanju ) posle samo 6 meseci je izasla iz zatvora !
Sta ja da radim sa moje dve maloletne cerke ??? jer treba da opljackam banku ili nesto drugo pa da se vadim na decu ??? dobila je obavezu od suda da novac vrati kad bude mogla tj nikad !!! ova zemlja , sudovi i zakoni podsticu kriminal i nista drugo
(Danijel, 14. oktobar 2009 09:43)
 
sad ce pojedinci da otplacuju ceo zivot kredit za nekretninu ciji nisu postali vlasnici ...

strasno....

ja bih posle ovoga da sam na mestu ovih ljudi zauvek otisao iz srbije. bolje to nego da vraca ceo zivot kredit za nekretinu koja nikad nece biti njegova.

Vlasnike stanova varaju svakodnevno, i to uz aminovanje drzave i Tadiceve vlasti! Naime, ugovori o kupoprodaji nepokretnosti overavaju se u sudovima. Jedan isti stan prodaje se vise puta, ali sudovi nisu u mogućnosti da to vide, jer overe rade rucno i upisuju u knjige.

Znaci krivica zasto dolazi do ovakvih stvari je iskljucivo na aktuelnoj vlasti i njenim manjkavim zakonima koji omogucavaju ovakve prevare...

kada su bili budaletine!
Samo su trebali da odu u sud i da provere ugovore vezane za odredjenu nepokretnost.
Svaki ugovor mora da se overi u sudu i tamo sve može da se proveri.
U principu, o zakonu, vlasnik stana je onaj koji j eprvi sklopio ugovor.
 

sta ti je smesno? Vecina ovih sto su kupili ove stanove su za to uzeli kredite , hipotekarne ili sa administrativnom zabranom na platu.

I posto su stanovi prodati 3 do 5 puta , 2-4 njih ce da otplacuje kredite za nekretnine koje nisu njihove. A ovi sto su dali kes su u jos goroj varijanti....

Oni tek treba da se oproste od para za sva vremena
 
kada su bili budaletine!
Samo su trebali da odu u sud i da provere ugovore vezane za odredjenu nepokretnost.
Svaki ugovor mora da se overi u sudu i tamo sve može da se proveri.
U principu, o zakonu, vlasnik stana je onaj koji j eprvi sklopio ugovor.


nisi procitao sta sam napisao!

NE POSTOJI INSTRUMENT ZA TO

Investitor moze da preproda zakonski potpuno cisto isti stan vise puta i ne postoji mehanizam koji moze da ga spreci u tome!

Jer se kupoprodajni ugovori i informacije upisuju rucno u drzavne knjige, sto omogucava investitoru da u roku od tipa par meseci proda istu nekretninu vise puta , jer ko sto znas, put od podnosenja zahteva za upis do upisa uzme nekoliko meseci.

I ti kad dodjes u sud da overis kupoprodajni ugovor sve je cisto, nigde ne pise da je ta nekretina vec prodata nekom drugom, dok se u toj "tvojoj" nekretnini ne pojave i ti drugi "vlasnici"
 
Ништа ново.Таквих случајева има на иљаде.

od drugara burazer iz Beograda je tako 2002 godine za vreme Djindjica kupio stan od neke firme, i prevarili su ga , on ih je tuzio i dobio na sudu, al ta firma nema zute banke na racunu, racun im je blokiran i nema odakle da naplati pare. Sto kazu pojeo vuk magarca.
 
Zahvaljujuci B92 saznali smo da smo i mi zrtve ove prevare. Nocas smo posli do zgrade gde smo saznali od nocnog cuvara, da je nas stan prodat najmanje 4 puta, a culi smo jos da su neki drugi stanovi prodati cak po 8 puta. Nije mi jasno kako su ovi ljudi stupili u kontakt jedni sa drugima kada vecina vlasnika iz unutrasnjosti nije ni znala za ovaj skup, vec saznaje preko medija. Sokirani smo sto smo saznali na ovakav nacin i sto ne postoji nikakav zakon u ovoj drzavi koji bi zastitio narod od ovakvih malverzacija. Ipak su mnogi od nas zrtvovali mnogo zarad kupovine stana u BEOGRADU.
(Jelena Matic, 14. oktobar 2009 05:02)

KATASTROFA U KAKVOJ DRZAVI ZIVIMO? :eek:

OSTAVKE TADICA I DJILASA :evil:
 
ovo je strašno, toga je bilo i u NS-u
jedan je fasovao robiju
samo, ima jedan detalj
kod overavanja ugovora, sud ne ulazi u sadržaj ugovora, već samo da su lica koja su potpisala taj ugovor ta lica..ništa više

e a pazi ovaj komentar. Ovaj covek tvrdi da je dosad bilo 25.000 ovakvih slucajeva! Jasno je da ako je broj slucajeva ovoliki da je ovo sistemska prevara, i da ovo ne bi bilo moguce bez aminovanja i ucesca ljudi iz vlasti i pravosudja!

..Građani Beograda, stavimo tačku na ovo što se dešava u našem gradu! Prevaranti koji su u dosluhu sa korumpiranim lokalnim strukturama vlasti i država sa neefikasnom policijom i pravosuđem uništili su život običnog građanina. 25.000 slučajeva prevare ne može da bude slučajnost ili sporadični kriminal, nego je u pitanju prevara tolerisana i stimulisana od strane sistema, masovni zločin usmeren protiv sopstvenog naroda. 25 hiljada oštećenih pomnoženo sa najnižom cenom stana od 40.000 evra daju cifru od najmanje 1 milijardu evra, bezočno otetu ljudima koji rade i privređuju u ovoj zemlji. Zbog koga i zbog čega? Ja ne želim da finansiram reskalašan život, skupe automobile, sponzoruše i provod po beogradskim kafićima i restoranima tom šljamu koji sebe predstavlja kao poslovne ljude i državnim strukturama koje mu omogućuju da se time bezbedno bavi, a voleo bih da to jasno i glasno kažete i vi.
(Niki, 14. oktobar 2009 04:36)
 
od drugara burazer iz Beograda je tako 2002 godine za vreme Djindjica kupio stan od neke firme, i prevarili su ga , on ih je tuzio i dobio na sudu, al ta firma nema zute banke na racunu, racun im je blokiran i nema odakle da naplati pare. Sto kazu pojeo vuk magarca.

Исти случај са мојом пријатељицом која је продала стан и унапред дала новац предузимачу за изградњу,а она до изградње стана отишла да живи као подстанар.
И на крају нит стана нит пара !
 
ne ulazim u to da li ima podršku vlasti ili nema, ali ti kad kupuješ nov stan, ti imaš samo dobru reč nekoga poznanika koji je pazario tu ili ranije od toga ili saznanje da je inestitor pouzdan
ništa više
u sudu samo overavaš ugovor, kao što sam objasnio
zgrada ima samo upotrebnu dozvolu, na uknjiženje se čeka minimum godinu dana po tehničkom prijemu objekta

sad ima recimo 90% investitora koji rade korketno, a uvek se nađe tih 10% koji rade to što rade

i jeste, tragedija je da otplaćuješ kredit 25-30 godina za ono što nikad nećeš posedovati....
 
od drugara burazer iz Beograda je tako 2002 godine za vreme Djindjica kupio stan od neke firme, i prevarili su ga , on ih je tuzio i dobio na sudu, al ta firma nema zute banke na racunu, racun im je blokiran i nema odakle da naplati pare. Sto kazu pojeo vuk magarca.

Masi se Tihi svojih drugara, znamo da imas drugarovih drugara za svaku priliku, ale ne zaboravi jednu stvar, Srbija JESTE pravna država...
 
evo sta kaze jos jedan od prevarenih

Ja sam jedan od prevarenih vlasnika i znam da sam pukao 60.000 evra...

Znam i jos nesto. Nikada u zivotu vise necu da glasam za ovu vlast. Znam da ce i neki drugi biti isti ali vlast koju sam doveo 2000. da vodi drzavu za mene je na strani ovakvih lopova.

Mozda za 10 godina koliko vladaju nisu uspeli da zaposle nezaposlene ljude ili da investiraju u neke ogromne projekte, ali zar nisu mogli da ove zaposlene kojima je posao pravosudje i zakoni uposle da rade svoj posao i da regulisu da ovako nesto ne moze da se desi.

Najcrnje je to sto i za narednih 10 godina to nece da se promeni i sto nece postojati nikakav sistem koji ce zastiti neke buduce kupce da im ne otmu pare kao meni...
(Micko, 14. oktobar 2009 02:40)

DOLE TADIC :evil:
 
a i ljudi su nemarni,takvi smo mi,nikad ne gledamo u papire nego verujemo na rech,a u Srbiji ne treba ni bratu rogjenom verovati.

Prečest slučaj je da ljudi kupuju stanove koji realno vrede po 2000 evra/kvm, za recimo 1200 evra, i onda se iznenade kad nešto nije u redu... Ali vidiš, oće ljudi da ušićare, pa makar i rizikovali sve što imaju. To je stvar kulture, jer se zna kako stoje stvari i šta je realnost. Vaćarenja iz 90tih su prišlost, a ko to i dalje neće da prihvati, nek nastavi da živi po starom...
 
Prečest slučaj je da ljudi kupuju stanove koji realno vrede po 2000 evra/kvm, za recimo 1200 evra, i onda se iznenade kad nešto nije u redu... Ali vidiš, oće ljudi da ušićare, pa makar i rizikovali sve što imaju. To je stvar kulture, jer se zna kako stoje stvari i šta je realnost. Vaćarenja iz 90tih su prišlost, a ko to i dalje neće da prihvati, nek nastavi da živi po starom...

ala ti lupas ovoje strasno

sad su kao krivi ti sto su prevareni jer su jelte hteli da kupe stan jeftinije :evil:

a nije kriva drzava i vlast koja je omogucila investitorima da ljude legalno varaju :evil:
 
Masi se Tihi svojih drugara, znamo da imas drugarovih drugara za svaku priliku, ale ne zaboravi jednu stvar, Srbija JESTE pravna država...

srbja nije pravna drzava kad su ovakve stvari pravno legalne i moguce

Za ovako nesto kriva je gradska i republicka vlast, jer nisu izgradili mehanizme koji bi zastitili kupce stanova od ovakvih investitora.

a gradska i republicka vlast je DEMOKRATSKA STRANKA

25.000 prevarenih ima do sad

sram te bilo nedemokrato
 
Prevareni vlasnici stanova?
14. oktobar 2009. | 00:21 | Izvor: B92
Beograd -- Vlasnici stanova u nedovršenoj zgradi u Knićaninovoj ulici broj 8 okupili su se sinoć ispred zgrade jer su saznali da je svaki stan prodat po nekoliko puta.

Umesto da se usele u stanove, čija izgradnja kasni već pola godine, vlasnici stanova u Knićaninovoj ulici broj 8 na Dorćolu, suočili su se sa činjenicom da oni nisu jedini vlasnici stana koji su isplatili još prošle godine. Svaki stan i lokal u toj zgradi investitor Željko Subašić prodao je najmanje tri puta.

Subašić, koji je jedan stan prema tvrdnjama vlasnika, prodavao čak i do pet puta, nije se pojavio na skupu i nije bio dostupan.

"Sinoć sam saznala da nisam samo ja vlasnik već i jedan momak, a večeras su se pojavila još tri vlasnika”, kaže jedna od stanarki, Nada Ivaković.

Na pitanje kako su saznali za malverzacije, odgovaraju da očekivali da se usele i da su stalno zvali investirota, ali da je on svima govorio da se jave sutra, pa da su tada i posumnjali da nešto nije u redu.

“Zovite sutra, zovite prekosutra, danas smo uradili ovo ono, i svi smo počeli da sumnjamo”, kaže ona.

“Sada vidim da je i lokal preprodat, za sada što znam tri puta. Svi smo isplatili lokal u celosti. On je uzeo novac kako kome, nekome 1 400, 1 600, 1 800 evra po kvadratu i za sada ima tri vlasnika istog lokala”, kaže Dragica Petrović.

Kada su saznali da svaki stan ima nekoliko vlasnika, neki od stanara su odlučili da obiju stanove i zamene brave ne bi li na taj način osigurali da se drugi vlasnici ne usele.

“Dovešćemo majstora da promene brave, da ugradimo vrata druga, živećemo tu pa ćemo videti šta da radimo”, rekao je Nikola Đurić.

Vlasnik parcele na kojoj je podignuta zgrada, Stevan Mialčić, i sam je otkrio da njegov stan ima nekoliko vlasnika, i pokušao da sazna od investitora šta se dešava.

“Ja sam slučajno prolazio ovde jer tu blizu stanujem i zvao ga da dođe jer sam video gužvu, ne znam šta rade ovi ljudi. On mi je rekao da ne sme da dođe jer se boji da ga ne biju”, rekao je Mialčić.

Željko Subašić večeras se nije pojavio na skupu koji su organizovali vlasnici stanova iako su ga više puta zvali da dodje. Subašić se nije odgovarao ni na pozive novinara TV B92.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=14&nav_category=12&nav_id=386481

--------------

ajd u 30 evra, da ovom niko nista nece moci , tuzice njegovu DOO firmu , koja je drustvo sa ogranicenom odgovornoscu , i samim tim za imovinu i delovanje firme vlasnik ne odgovara licnom imovinom sto znaci da moze da dobije najvise godinu dana zatvora zbog krivicnog dela zloupotrebe sluzbenog polozaja dok pare ne mora da vrati. Katastrofa sta se sve radi u ovoj zemlji....



Covek je car. Odma za ministra ekonomije da ga postave.
 

Back
Top