Питање за вернике

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

spiholog

Aktivan član
Poruka
1.455

Смисао вере је да нас учини бољим људима, да нас приближи нашој истинској природи, која је по Богу настала.Колико сте постали бољи људи од када сте верујући?У чему примећујете да сте се највише променили?
 

Смисао вере је да нас учини бољим људима, да нас приближи нашој истинској природи, која је по Богу настала.Колико сте постали бољи људи од када сте верујући?У чему примећујете да сте се највише променили?

Pa to je trik pitanje...:D...Najveca zamka za pravoslavnog vernika(a i za celo covecanstvo;)) i jeste gordost a misliti za sebe da si dobar (sto onda znaci i "bezgresan":eek:) je upadanje u tu zamku...Bolje ugasi temu da ne sablaznis nekoga sa njom....
 
Poslednja izmena:
Ja sam primetio da od kad sam na forumu religija imam bolju prokrvljenost tkiva koja se više oksigenišu zbog non-stop cerekanja. :D
Ovo se odnosi naročito na neka tkiva od značaja u međuljudskim odnosima, tako da širim mir i životni elan u ograničenom delu populacije, te sam samim tim bolji čovek. :mrgreen:
 

Смисао вере је да нас учини бољим људима, да нас приближи нашој истинској природи, која је по Богу настала.Колико сте постали бољи људи од када сте верујући?У чему примећујете да сте се највише променили?

Smisao vjere je da regrutira maloumne ljude u jednoumlje.

Vi ste prevareni da vam je dana slobodna volja.

Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji!!!

Eto vam najveće klopke za maloumne.
Data ti je slobodna volja i molitva da moliš da ne bude volja tvoja.

Živjala diktatura u ime boga !!

Lukavi djavo je zaveo svjet.
A maloumni misle da je to od Boga!!!
 
Smisao vjere je da regrutira maloumne ljude u jednoumlje.

Vi ste prevareni da vam je dana slobodna volja.

Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji!!!

Eto vam najveće klopke za maloumne.
Data ti je slobodna volja i molitva da moliš da ne bude volja tvoja.

Živjala diktatura u ime boga !!

Lukavi djavo je zaveo svjet.
A maloumni misle da je to od Boga!!!

:think:Ja ne znam kako tebe ne banuju...imash vezu neku?
 
Pa to je trik pitanje...:D...Najveca zamka za pravoslavnog vernika i jeste gordost a misliti za sebe da si dobar (sto onda znaci i "bezgresan":eek:) je upadanje u tu zamku...Bolje ugasi temu da ne sablaznis nekoga sa njom....

Није ми била намера да буде трик питање, а још мање саблазан, заиста.Само мислим да свако од нас треба да има и увид у свој напредак у вери...таман посла када бисмо остали исти као пре!
 
Није ми била намера да буде трик питање, а још мање саблазан, заиста.Само мислим да свако од нас треба да има и увид у свој напредак у вери...таман посла када бисмо остали исти као пре!

Nisam ni mislio da je to bila namera,samo pokazujem moguce posledice... ...ja cu ostaviti Bogu da o tome sudi...ako iskreno ulazis u to svakako ces osecati uvecanje blagodati vremenom...sta ce ti jos sopstveno "misljenje" o tome na netu...osim da se ateisti sprdaju sa tim.....
 
Nisam ni mislio da je to bila namera,samo pokazujem moguce posledice... ...ja cu ostaviti Bogu da o tome sudi...ako iskreno ulazis u to svakako ces osecati uvecanje blagodati vremenom...sta ce ti jos sopstveno "misljenje" o tome na netu...osim da se ateisti sprdaju sa tim.....

Svaka cast, Jeremijo, i ja sam to htela da napisem, ali se nisam "najsrecnije" izrazila.
Dakle, hvaljenje samog sebe podstice gordost i neopravdano imamo mozda i bolje misljenje o sebi, sto ne vodi skromnosti.
Tako da i meni ostaje da kazem da je najbolje da to drugi prosude, a ne da sama pricam o tome. Sto se mene tice, nek' budem proglasena za najgoreg vernika, ali ima Jedan koji sudi zaista o tome.:ok:
 

Смисао вере је да нас учини бољим људима, да нас приближи нашој истинској природи, која је по Богу настала.Колико сте постали бољи људи од када сте верујући?У чему примећујете да сте се највише променили?

Smisao vere je da bogobojažljive ljude nauči ono što ih roditelji i životno iskustvo nisu naučili.
 
Nisam ni mislio da je to bila namera,samo pokazujem moguce posledice... ...ja cu ostaviti Bogu da o tome sudi...ako iskreno ulazis u to svakako ces osecati uvecanje blagodati vremenom...sta ce ti jos sopstveno "misljenje" o tome na netu...osim da se ateisti sprdaju sa tim.....

У праву си.Потпуно.На жалост.
 

Смисао вере је да нас учини бољим људима, да нас приближи нашој истинској природи, која је по Богу настала.Колико сте постали бољи људи од када сте верујући?У чему примећујете да сте се највише променили?

Nista . Najvece poboljsanje zivotnih standarda na ovoj planeti doneli su naucnici . Svi oni koji su nesto inovirali .

Posle pada grcke i nadolazak divljaka i varvara ( koji su bas to u poredjenju sa antickim grcima ) naglo usporava taj ravoj .

Ljudi su pogresno shvatili religije i zbog toga su one postale tradicija koja nije uslovila nikakvo poboljsanje niti mir .

E sano da je antickih grka bilo vise kako bi se usprotivili varvarima danas bi ziveli u miru i resavali prave probleme , ziveli bi i u vasioni i vozili se prevozom do drugih zvezda .
 

Смисао вере је да нас учини бољим људима, да нас приближи нашој истинској природи, која је по Богу настала.Колико сте постали бољи људи од када сте верујући?У чему примећујете да сте се највише променили?

Svaki chovek je verujuc; pa i ti.
 

Смисао вере је да нас учини бољим људима, да нас приближи нашој истинској природи, која је по Богу настала.Колико сте постали бољи људи од када сте верујући?У чему примећујете да сте се највише променили?


Ovde bih naglasio da su kod ljudi moguće suštinske promene i to drastične. Viktor Frankl navodi jedan takav primer (ne navodi se da li se ta promena desila zbog svesne vere u Boga):


Navešću primer dr J. To je jedini čovek koga bih se, među svima koje sam u životu sreo, usudio da nazovem mefistofelskim tipom, đavolskim likom. U ono vreme su ga zvali „masovni ubica iz Štajnhofa“. Kada su nacisti sprovodili svoj program eutanazije u velikoj duševnoj bolnici u Beču, on je sve konce držao u svojim rukama i u svom poslu je bio tako fanatičan da nije dozvolio da ni jedan jedini psihotični pacijent izbegne gasnu komoru. Kada sam se posle rata vratio u Beč pitao sam šta se dogodilo sa dr J. Rekoše mi da su ga Rusi zatvorili u jednu samicu u Štajnhofu, ali sledećeg dana vrata njegove ćelije su nađena otvorena dra J. Od tada niko nije video. Bio sam uveren da je, kao i mnogi drugi, pomoću svojih drugova pobegao u Južnu Ameriku. Ali, nedavno me je konsultovao jedan bivši austrijski diplomata, koji je više godina proveo po zatvorima iza gvozdene zavese, najpre u Sibiru, a zatim u moskovskoj Lubjanki. Dok sam ga neurološki pregledao iznenada me je upitao da li sam poznavao dr J. Na moj potvrdan odgovor, nastavio je: „Ja sam ga upoznao u Lubjanki. Tamo je umro otprilike u svojim četrdesetim godinama od raka. Pred smrt se pokazao najboljim drugom koga možete zamisliti! Svakoga je tešio, živeo prema najvišem etičkom idealu. Bio je najbolji prijatelj koga sam upoznao u dugim godinama mog tamnovanja...“
("Zašto se niste ubili?", Viktor Frankl)
 
Poslednja izmena:
Ovde bih naglasio da su kod ljudi moguće suštinske promene i ti drastične. Viktor Frankl navodi jedan takav primer (ne navodi se da li se ta promena desila zbog svesne vere u Boga):


Navešću primer dr J. To je jedini čovek koga bih se, među svima koje sam u životu sreo, usudio da nazovem mefistofelskim tipom, đavolskim likom. U ono vreme su ga zvali „masovni ubica iz Štajnhofa“. Kada su nacisti sprovodili svoj program eutanazije u velikoj duševnoj bolnici u Beču, on je sve konce držao u svojim rukama i u svom poslu je bio tako fanatičan da nije dozvolio da ni jedan jedini psihotični pacijent izbegne gasnu komoru. Kada sam se posle rata vratio u Beč pitao sam šta se dogodilo sa dr J. Rekoše mi da su ga Rusi zatvorili u jednu samicu u Štajnhofu, ali sledećeg dana vrata njegove ćelije su nađena otvorena dra J. Od tada niko nije video. Bio sam uveren da je, kao i mnogi drugi, pomoću svojih drugova pobegao u Južnu Ameriku. Ali, nedavno me je konsultovao jedan bivši austrijski diplomata, koji je više godina proveo po zatvorima iza gvozdene zavese, najpre u Sibiru, a zatim u moskovskoj Lubjanki. Dok sam ga neurološki pregledao iznenada me je upitao da li sam poznavao dr J. Na moj potvrdan odgovor, nastavio je: „Ja sam ga upoznao u Lubjanki. Tamo je umro otprilike u svojim četrdesetim godinama od raka. Pred smrt se pokazao najboljim drugom koga možete zamisliti! Svakoga je tešio, živeo prema najvišem etičkom idealu. Bio je najbolji prijatelj koga sam upoznao u dugim godinama mog tamnovanja...“
("Zašto se niste ubili?", Viktor Frankl)

Nikakve promene ovde nije bilo. Sve zavisi sa koje strane rešetke si. :confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top