Povratak radnih akcija

У складу са актуелном иницијативом ''Очистимо Србију'' .... чекам почетак 'радне акције' .... да очистимо ово политичко ђубре на власти :whistling:
 
na poslednjoj ORA sam bio 83...ideju za neku vrstu ORA sam i sam davao ranije a i temu sam otvarao....
u svakom slucaju ideja je dobra i samo je treba razraditi osmisliti...ako drzava to hoce to moze uraditi vrlo lako...primera radi--ministrastvo kulture sa ministarstvom omladine i sporta moze osmisliti taj projekat..mogu se iskoristiti sva pozitivna iskustva sa nekadasnjih ORA....za drustvenokoristan rad koji bi omladinci darovali svojoj drzavi mogli bi dobiti recimo---obuku u voznji MV sa dozvolom....kurseve informatike ...stranog jezika...i cega sve ne jos korisnog...i umesto da upisuje omladina i placa raznorazne specijalizacije u zamenu za svoj rad to dobije besplatno a drzava instruktorima pokrije troskove...uz to se omladina nauci na red---rano ustajanje,rad,poostrenu radnu disciplinu...savlada puno vestina...upozna se izmedju sebe...itd...

Дакле, мотива за радну акцију има.
Неко горе написа да нема :roll:
 
Радне акције су нешто што је било позитивно и корисно у једном времену, када су људи били
уједначених материјалних могућности. У данашњим условима, у раслојеном друштву то није могуће,
барем не масовно.

Данас сваки рад треба платити и то би било коректно према младим људима који би имали жељу тако
нешто друштвено корисно да раде, па нека им буде плаћена и дневница од 10 евра + храна, и сви
би били на добитку.

Ајде не лупетај и не мењај тезе.
То што кажеш је био циљ непосредно након рата, кад је земљу требало дићи из пепела, касније 60-их
и 70-их година, када је држава била на солидним основама, изграђена и сита, радне акције су биле вид
дружења уз користан рад, али тада нису постојале овакве социјалне разлике као данас, где једни имају
џипове, авионе и јахте, а другима одузимају децу због сиромаштва, јер не могу да их прехране.
Из тих разлога, тако нешто данас није могуће и сваки рад треба да се плати.

Pa nemoj praviti debila od mene, umem da čitam i da razumem tekst, nema smisla da se tako ponašaš


Ај сад поново прочитај, а не из контекста да отргнеш делић и њиме да манипулишеш. :rtfm:
 
Тако ти о нашој омладини :roll:
Сачувај ме Боже.
Које ја знам су за пример.
Па ако си прочитала моје постове видела би да сам реко да сам био три пут на тим акцијама.Али тадашња омладина и ова данас се разликују ко утро и ноч.После те акције треба да носимо омладину на рехабилитацију у Црну Реку.
 
90 посто људи који раде у Србији, раде за плату од 15-20 хиљада или је чекају месецима, што значи да су овде волонтирање и акцијашење веома присутни.......:evil:
 
Па ништа, крампу у руке, и на градилишта, једино тако може да се подигне земља, изградити, хидроцентрале, аутопутеве, канале за наводњавање, станове и куће за породице са троје деце.....
 

Back
Top