Pomozimo mačićima da nađu dom

Bungosav

Početnik
Poruka
8
dashboard
 
Kad god nadjem ostavljeno i odbaceno mace pokusavan da mu pomognem. Letos sam u parku u koprivama nasla tri mala odbacena meceta, tek progledala Po boji sam znala da su potomci macke koja zivi u podrumu moje zgrade. Uzela sam macice odnela ih u podrum i bacila se u potragu za njihovom majkom. Posto je nisam nasla nabavila sam pipetu i hranila ih dvotrecinskim mlekom. Pitala sam veterinara sta da im radim. Rekao mi je da im nema pomoci i da se ne cimam bez veze. "Mucih i njih i sebe" U podrumu nije bilo hladno ali su se tresli. Stavnjala sam im flasu tople vode da ih greje umesto majke. Jedno mace mi je uginulo, drugo se spricalo od infekcije mokracnih puteva, a ono trece je divno napredovalo.Ovo trece sam lako udomila ali onom bolesnom sam dugo trazila dom. Morala sam naci ljude koji bi se pozrtvovano brinuli o njemu. Uspela sam. Trebalo je mnogo truda ali nisam bila sama. Pomogle su mi dve komsinice i lokalni veterinar.
 
Hranim jedno malo crno mace, koje zivi u podrumu susedne zgrade. Naviklo se na mene, pridje da se pomazi, uzima mi hranu iz ruke i trckara za mnom. Cesto moram da mu se iskradam kad podjem kuci jer me je strah da ga ne zgaze kola.Probala sam da ga podignem i uzmem u narucje ne bi li ga sklonila sa ulice ali me je ono izgrebalo. Ne dozvoljava mi da ga ponesem. Juce sam slucajno nasla porodicu gde bih mogla da ga udomim, ali ne znam kako bih ga odnela do njih. Ako stavim rukavice mocicu da ga podignem ali kako da ga odnesem do tih ljudi. Celu noc razmisljam o tome. :)
 
Hranim jedno malo crno mace, koje zivi u podrumu susedne zgrade. Naviklo se na mene, pridje da se pomazi, uzima mi hranu iz ruke i trckara za mnom. Cesto moram da mu se iskradam kad podjem kuci jer me je strah da ga ne zgaze kola.Probala sam da ga podignem i uzmem u narucje ne bi li ga sklonila sa ulice ali me je ono izgrebalo. Ne dozvoljava mi da ga ponesem. Juce sam slucajno nasla porodicu gde bih mogla da ga udomim, ali ne znam kako bih ga odnela do njih. Ako stavim rukavice mocicu da ga podignem ali kako da ga odnesem do tih ljudi. Celu noc razmisljam o tome. :)

U transporteru za mačke.
To je jedna od stvari koja će ti u nekom trenutku svakako trebati, a ovo je dobar razlog da ga nabaviš.
 
Transporter mi ne treba jer ja svod macora vodim na povodcu i svuda ga vucem sa sobom. Tamo gde nije dobrodosla moja maca nisam ni ja. Moj macor se voza i u busu i u vozu sasvim sigurani i zadovoljan u mom narucju. Crno mace sam danas srecno udomil Umotala sam ga u vunenu kapu i bezbedno odnela u njegov novi dom. Tamo se odmah snaso i odomacilo. Posto je napolju bilo hladno, kada je uslo u toplinu svog novog doma, prislo je devojcici novoj vlasnici, ocesalo se o nju i pocelo je da prede. Bila sam tako srecna zbog toga, nemogu ni da vam opisem koliko sam bila srecna. Znam da ce se o njemu brinuti i da ce biti srecno. Da je vise ljudi koji brinu o zivotinjama ne bi morali na ulicama da ih gledamo izgladneli i promrzle, zapostavljene.
 
Ako nemaš transporter, a ni mogućnost da ga odmah kupiš (oni veći su preko 3.000), dobra je i kartonska kutija koja se dobro zatvara. Samo izbuši u njoj rupe za vazduh, ne veće od oraha jer bi moglo da grize rupu dok je ne proširi i pobegne. Poneseš u podrum uz kutiju i deblji selotejp i makaze da bi mogla kutiju čestito da zatvoriš.
Ni mi nemamo pravi transporter, pa se naše dame godinama vozaju ovako.
 
Sjajan, samo da mogu svakoj maci i kuci koju nadjem da nadjem dom bilo bi jos bolje. Imam jos dve skoro odrasle macke (zenke koje mislim da imaju teranje) u podrumu od zgrade koje hranim i koje bih zelela da udomim. One se lepo snalaze i u podrumu, odnela sam im korpu sa cebencetom, ali bih ipak voela da ih vidim sigurne u nekom toplom domu. Ali sta da se radi. Ne moze se svima pomoci. Kad bi barem svest ljudi proradila, pa da ne bacaju bespomocne macice na milost i nemilost ulice.
 
ja sam ti lepo rekla da das oglas sa slikom na orkin sajt
kako svi mi ostali uspemo da udomimo,uspeces i ti,ako se malo potrudis :)
evo,ako ne umes sama,posalji meni slike maca i kontakt telefon,pa cu ja da posaljem ovima za oglas sta treba
samo mi napisi dal su zenke ili muzjaci,koliko su odprilike stari itd....
 
ja sam ti lepo rekla da das oglas sa slikom na orkin sajt
kako svi mi ostali uspemo da udomimo,uspeces i ti,ako se malo potrudis :)
evo,ako ne umes sama,posalji meni slike maca i kontakt telefon,pa cu ja da posaljem ovima za oglas sta treba
samo mi napisi dal su zenke ili muzjaci,koliko su odprilike stari itd....

Nemam više reputacija, pa ću citirati da potvrdim.
Zaimb, slušaj Cjumiša, zahvaljujući njenim savetima smo drugarica i ja udomile kucu :).
 
Transport mačaka treba vršiti isključivo u transporteru ili dobro zatvorenoj kutiji, vrlo je rizično je na drugi način jer može pobeći i nikada više da je ne vidite. Macama u podrumu mozete pomoci i sterilizacijom, naravno ako ima mogućnosti za tako nešto.

Kako uhvatiti divlje macke,koje pobegnu od mene dok im nosim hranu i pridju da jedu tek kad se odmaknem. Odnela bi ih ja na sterilizaciju ali ne mogu ni da im pridjem. One su poludivlje navikle da se brinu same o sebi . Plase se ljudi ,sto je za njih i bolje s obzirom na ljude u mojoj zgradi. Ja ne smem ni mog macka da pustim ispred zgrade od monstruma koji u njoj zive, pa ga vodim u setnju na povodcu. Dok vodim macka tako na povodcu moji sustanari me ogovaraju da sam luda, smeju mi se iza ledja.Stalno moram da pazim da ne zgaze mog miljenika dok prolaze pored nas. Stvarno ne mogu da shvatim kakvi su to ljudi koji mrze zivotinje. Stlno vicu na mene i svasta mi govore zato sto hranim mace u podrumu. Nije mi jasno sto im smetaju macke. Mozda vise vole da imaju umesto macaka miseve po podrumima. :sad2:
 
Ja ne smem ni mog macka da pustim ispred zgrade od monstruma koji u njoj zive, pa ga vodim u setnju na povodcu. Dok vodim macka tako na povodcu moji sustanari me ogovaraju da sam luda, smeju mi se iza ledja.Stalno moram da pazim da ne zgaze mog miljenika dok prolaze pored nas. Stvarno ne mogu da shvatim kakvi su to ljudi koji mrze zivotinje. Stlno vicu na mene i svasta mi govore zato sto hranim mace u podrumu. Nije mi jasno sto im smetaju macke. Mozda vise vole da imaju umesto macaka miseve po podrumima.

Ovo je i meni misterija:neutral: Jedno vreme je neko pustao u zgradu macu koju sam pocela da hranim u zgradi, ispred vrata i bas se odomacila. Naravno miseva nije bilo ni u najavi. Medjutim komsije su se pobunile sto je macka u zgradi, iako su te iste komsije koje su se pobunile svog macora pustale da se seta po toj istoj zgradi:poludeo: Macu sam na kraju uzela u stan, zakazala sterilizaciju medjutim proterala se, to je bilo nepodnosljivo i ostavila sam je napolju dok joj prodje teranje.. U roku od tog jednog dana je nestala i nikad je vise nisam videla:sad2: I evo sad misevi i pacovi jurcaju po zgradi nikako da ih se otarasimo. I neka.
 
Moja zgrada ima osam spratova, a macke najvise smetaju onim ljudimakoji zive na visim spratovima a koji nikada ne silaze u podrum. Ne znam da li im vise smetam ja ili macke. Te mace su tako plasljive da ih skoro niko osim mene koja ih hrani i ne primecuje. Niti arlaucu po zgradi niti setaju po spratovima. Sa druge strane ima jedan pas lutalica (poprililcno je agresivan) koji spava na otiracima mnogih stanara. Ponekad spava i na mom. Meni naravno ne smeta ali posto je skroz crn moze noci neko da ga nagazi i da strada. Neke stvari ni nikako nisu jasne.:confused:
 
Da li se to narod malo edukovao, ili je puka slučajnost, ali ove godine nisam naišla ni na jedno siroče.
Prosto ne mogu da verujem...

evo dacu ti ja
imam dva maceta(trenutno su na cuvanju ) ..koja su med medeni,,pristojni mirni ,,ma ja sam zaljubljena u njih
zao mi je sto ih ne mogu kod sebe drzati
pa onda imam dve ,,,koje imaju vec oko 4 meseca ,,i jako dobre su lovci..i tako imam koliko hoces
 
evo dacu ti ja
imam dva maceta(trenutno su na cuvanju ) ..koja su med medeni,,pristojni mirni ,,ma ja sam zaljubljena u njih
zao mi je sto ih ne mogu kod sebe drzati
pa onda imam dve ,,,koje imaju vec oko 4 meseca ,,i jako dobre su lovci..i tako imam koliko hoces

mene zanima,zasto ne pokusas da ih oglasis i udomis?
koja je korist da stalno pricas kako eto,imas toliko i toliko,ne mozes ih kod sebe,ovo ono,a ja ti predlozila kako da ih udomis,a ti nista
ne kapiram zaista
 

Back
Top