Црна река нам је била последње уточиште

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html
:rtfm:

ШЕСТОРО УМРЛО ОД ПОЧЕТКА КАМПАЊЕ ПРОТИВ ЦРНЕ РЕКЕ

БЕОГРАД – Отворено писмо 50 родитеља штићеника Центра за лечење наркоманије Црна Река упућено је данас епископу бачком Иринеју поводом смрти шест зависника који су центар напустили од почетка „кампање” против тамошњег начина лечења наркомана.
„Од наше деце која су услед мајске кампање напустила Црну Реку, до сада је умрло укупно шесторо а од осталих, дрогира се, по нашим сазнањима, више од 80 одсто”, кажу родитељи у писму епископу Иринеју и истичу да је пре кампање требало пронаћи неко друго решење за њихову децу.
У писму се истиче да је последња жртва дроге која је напустила Пријемно одељење православног духовног рехабилитационог центра преминула од прекомерне дозе хероина и да владика, без проналажења другог решења, није смео придружити свој ауторитет другим „правдољубцима”.
„Желимо да вам се захвалимо на агилности и залагању које сте показали да би побољшали и унапредили положај људи погођених епидемијом наркоманије...”, каже се у истом писму и истиче да се то односи на центар „Земља живих” у манастиру Ковиљ у коме је пружена помоћ многим зависницима.
„Већина нас који смо поверење поклонили Црној Реци покушала је све остале начине лечења у нашој земљи, између осталих и ваш начин лечења у 'Земљи живих'. Црна река нам је била последње уточиште”, поручују родитељи, чије је писмо достављено и редакцијама медија.
„Сви смо ми били упознати са начином рада центра и сви смо се сагласили са правилима која су нам предочена”, закључено је у отвореном писму.
 
A sada ozbiljno bez ikakve patetike-ovo shestoro ljudi ste ubili vi indijanci,vi indijanci koji ste tvrdili da niko ne sme da ih bije,pa cak i kad su ti bolesnici govorili da je to za njihovo dobro,vi ste ko debilcine preko toga penili i znali bolje od njih.

I svima koji ste bili protiv toga zelim vam da vam se neki ukucanin navuce bas na heroin pa da vidite.

E da,i podelite ovih 6 ljudi na vase duse,iako su oni vecinom sami krivi.
 
A sada ozbiljno bez ikakve patetike-ovo shestoro ljudi ste ubili vi indijanci,vi indijanci koji ste tvrdili da niko ne sme da ih bije,pa cak i kad su ti bolesnici govorili da je to za njihovo dobro,vi ste ko debilcine preko toga penili i znali bolje od njih.

I svima koji ste bili protiv toga zelim vam da vam se neki ukucanin navuce bas na heroin pa da vidite.

E da,i podelite ovih 6 ljudi na vase duse,iako su oni vecinom sami krivi.
Олимп брате мој ја се не шалим

Попа Бранислав је једини у овој држави показао муда,муда да се бори и са наркоманима и са дилерима и са државом и са лажним моралом

ПОПУ ЗА КРАЉА
 
Ипак, шалу на страну, тема је веома озбиљна. Према статистичким податцима у Србији у свакој четвртој породици неко болује од душевних болести.

То само показује колико је дубок овај проблем. То је питање целокупног друштва, како ћемо да се заузмемо према таквим појавама, и како да искоренимо дрогу међу омладином а и старијима.

Неко очито има користи да се затвори Црна река. Дистрибутери дроге се томе радују. Њима одговара да што више људи буду наркомани. Да не испадне сад ово теорија завере :mrgreen:, нисам то хтела рећи, већ просто кажем да се оваквим појавама неко радује.

Дрога је велико зло. Исто као и сатанизам који све више упловљава међу омладином. Погледајте само шта пишу по свескама деца, које симболе цртају, какву гардеробу носе, фризуре итд....видећете колико је сатанизам ушао у све поре друштва....
 
Poslednja izmena:
Ипак, шалу на страну, тема је веома озбиљна. Према статистичким податцима у Србији у свакој четвртој породици неко болује од душевних болести.

То само показује колико је дубок овај проблем. То је питање целокупног друштва, како ћемо да се заузмемо према таквим појавама, и како да искоренимо дрогу међу омладином а и старијима.

Неко очито има користи да се затвори Црна река. Дистрибутери дроге се томе радују. Њима одговара да што више људи буду наркомани. Да не испадне сад ово теорија завере :mrgreen:, нисам то хтела рећи, већ просто кажем да се оваквим појавама неко радује.

Дрога је велико зло. Исто као и сатанизам који све више упловљава међу омладином.


Дилери и разноразни стручни центри за одвикавње који никада никога нису скинули са допа
 
Дилери и разноразни стручни центри за одвикавње који никада никога нису скинули са допа
ja znam petoro ili sestoro ljudi koje su skinuli sa horsa u Raskrscu,jes da je to neka protestantska crkva ali je iskljucivo na dobrovoljnoj osnovi , ako oces da se lecis sedis u centru , ako neces srecan put , bez ikakve prisile i lopatanja ,sve zavisi od tvog karaktera naravno uz medicinsku i psiholosku pomoc osoblja
 
ja znam petoro ili sestoro ljudi koje su skinuli sa horsa u Raskrscu,jes da je to neka protestantska crkva ali je iskljucivo na dobrovoljnoj osnovi , ako oces da se lecis sedis u centru , ako neces srecan put , bez ikakve prisile i lopatanja ,sve zavisi od tvog karaktera naravno uz medicinsku i psiholosku pomoc osoblja

Пентакостална црква ,поред њих мој друг има салаш Аца их није излечио пуно служи му као регрутни центар за цркву
 
Пентакостална црква ,поред њих мој друг има салаш Аца их није излечио пуно служи му као регрутни центар за цркву
to je tacno da vecina njih postanu vernici te crkve , mada ne svi
a dosta ih je izleceno , mislim neki bas smaraju sa tim verskim pricama i neprestanim bulaznjenjem o Bogu i crkvi , al dosta ih je potpuno normalno sada i nemaju veze sa Sajlom i zenom mu
 
Poslednja izmena:
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html
:rtfm:

ШЕСТОРО УМРЛО ОД ПОЧЕТКА КАМПАЊЕ ПРОТИВ ЦРНЕ РЕКЕ

БЕОГРАД – Отворено писмо 50 родитеља штићеника Центра за лечење наркоманије Црна Река упућено је данас епископу бачком Иринеју поводом смрти шест зависника који су центар напустили од почетка „кампање” против тамошњег начина лечења наркомана.
„Од наше деце која су услед мајске кампање напустила Црну Реку, до сада је умрло укупно шесторо а од осталих, дрогира се, по нашим сазнањима, више од 80 одсто”, кажу родитељи у писму епископу Иринеју и истичу да је пре кампање требало пронаћи неко друго решење за њихову децу.
У писму се истиче да је последња жртва дроге која је напустила Пријемно одељење православног духовног рехабилитационог центра преминула од прекомерне дозе хероина и да владика, без проналажења другог решења, није смео придружити свој ауторитет другим „правдољубцима”.
„Желимо да вам се захвалимо на агилности и залагању које сте показали да би побољшали и унапредили положај људи погођених епидемијом наркоманије...”, каже се у истом писму и истиче да се то односи на центар „Земља живих” у манастиру Ковиљ у коме је пружена помоћ многим зависницима.
„Већина нас који смо поверење поклонили Црној Реци покушала је све остале начине лечења у нашој земљи, између осталих и ваш начин лечења у 'Земљи живих'. Црна река нам је била последње уточиште”, поручују родитељи, чије је писмо достављено и редакцијама медија.
„Сви смо ми били упознати са начином рада центра и сви смо се сагласили са правилима која су нам предочена”, закључено је у отвореном писму.

Nek roditelji umrlih vide sad sa novinarem casopisa Vreme , koji je Crnu Reku okacio na stub srama .
 
ja znam petoro ili sestoro ljudi koje su skinuli sa horsa u Raskrscu,jes da je to neka protestantska crkva ali je iskljucivo na dobrovoljnoj osnovi , ako oces da se lecis sedis u centru , ako neces srecan put , bez ikakve prisile i lopatanja ,sve zavisi od tvog karaktera naravno uz medicinsku i psiholosku pomoc osoblja

Slažem se ja s tobom, naravno da sve zavisi od karaktera, ali ima onih koji su dobrovoljno došli u Crnu Reku i posustali na prvoj prepreci. Ali se ne slažem s tim da ih treba pustiti da izađu i nastave tamo gde su stali, već ih zadržati po svaku cenu, pa i po cenu "lopatanja". U svakom slučaju bolje je i tako nego da završe kao ova šestorica, a oni su samo prvi talas, tek ćemo čuti koliko će štićenika Crne Reke završiti kao oni.

A te priče o skidanju s heroina snagom ljubavi i vere....u to uopšte ne verujem. Ti slučajevi se mere u promilima, ne zaslužuju pažnju i ne govore ništa o ovom problemu.

Lepo je skoro rekla naša Milunka: "Ne boji se svaka šuša Boga, nego batina".
 
Poslednja izmena:
Батина је из раја изашла :p изгледа да је та пословица испала тачна.:klap:

А где је она сличица са лопатом на мајици где пише "ДАЈ МИ ТУ ЛОПАТУ" што је та још више страва :mrgreen:
Ако код нас нешто вреди, то су сигурно наше пословице и изреке.
Само њих када би смо се држали ... где би нам био крај.

Елем, када је Црна Река постала актуелна, по обичају, на сав глас су се разграктали разноразни борци за ''људска права'' .... осули дрвље и камење на оца Бранислава, и поред свих оних изјава родитеља наркомана у овом центру. Где су сада, што се не оглашавају?

Само, није проблем лопата-терапија. Проблем је нешто друго. У сваком већем или мањем месту у Србији, јавна тајна је ко је главни дилер дроге. Сви то знају, зна и полиција, тужилаштво .... али се ништа не дешава. И то због златног правила - ''има за све''. Има лове да се све ''подмаже''. Па нам се сервирају информације како је повећан број школских полицајаца .... још увек их нема у оптималном броју, али ради се на томе. Ебали их школски полицајци !!! Хапсите тај олош па на дугогодишњу робију. Ипак је то у овој Србији - научна фантастика. Јер, овде је највећи интерес - лични интерес !
 
A sada ozbiljno bez ikakve patetike-ovo shestoro ljudi ste ubili vi indijanci,vi indijanci koji ste tvrdili da niko ne sme da ih bije,pa cak i kad su ti bolesnici govorili da je to za njihovo dobro,vi ste ko debilcine preko toga penili i znali bolje od njih.

I svima koji ste bili protiv toga zelim vam da vam se neki ukucanin navuce bas na heroin pa da vidite.

E da,i podelite ovih 6 ljudi na vase duse,iako su oni vecinom sami krivi.

Nek roditelji umrlih vide sad sa novinarem casopisa Vreme , koji je Crnu Reku okacio na stub srama .

Navlacenje na drogu je licni izbor.Da li su ti oboleli bili korisni clanovi drustva?Bolje ovako nego da upropaste jos nekoliko svojih bliznjih zbog svog poroka.
 
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html
:rtfm:
„Већина нас који смо поверење поклонили Црној Реци покушала је све остале начине лечења у нашој земљи, између осталих и ваш начин лечења у 'Земљи живих'. Црна река нам је била последње уточиште”, поручују родитељи, чије је писмо достављено и редакцијама медија.
„Сви смо ми били упознати са начином рада центра и сви смо се сагласили са правилима која су нам предочена”, закључено је у отвореном писму.

Podrzavam leciliste u Crnoj Reci. Bez potrebe je dignuta velika hajka na njih.
 
Navlacenje na drogu je licni izbor.Da li su ti oboleli bili korisni clanovi drustva?Bolje ovako nego da upropaste jos nekoliko svojih bliznjih zbog svog poroka.

A fda li ti , prijatelju , mozes sad da dokazes mterijalno , da ovi pomrli , sad ne bi bili potpuno zdravi , da niko nije dirao Crnu Reku .
Ja mislim da ti za to nemas materijalnih dokaza . Pa nek je i jedan jedini ,. A na stranu to , sto je cela pogana prica krenula od casopisa Vreme .
 
Što se tiče narkomana,njihova je volja kako će da budu lečeni,terapijama,lekovima ili lopatom.
Ali pošto je ovo izum sveštenih lica,da li je to baš način izlečenja,ili oni smatraju da je to jedini način,pošto nisam čuo da su digli glas protiv kriminalaca,narkodilera,zemunskog klana i da daju podršku državi u borbi da se umanji broj narkomana ili da se napravi zdravodruštvo gde normalnom neće biti potrebno da se drogira.
 

Back
Top