grad vs.selo

baby jane

Buduća legenda
Poruka
44.496
koje su pogodnosti i mane vezane za život na selu tj.gradskog života?
na osnovu vašeg iskustva,vašeg viđenja i doživljavanja sela odnosno grada:D

da li bi možda mnogi od vas živeli na selu kad bi i tamo moglo da se zarađuje kao i u gradu?
da li ste uopšte imali priliku da boravite na selu il ste deca iz grada:p?
volite li seosku kuhinju:D?

kakvi su ljudi na selu u odnosu na građane?

i sve što vam padne na pamet vezano za selo tj.grad,pišite...ako želite:rumenko::rumenko::rumenko:

p.s. bila sam za vikend kod mojih rođaka sa sela pa me opio svež,seoski vazduh:mrgreen:
 
kuca u gradu, vikendica u selu, samo vikendom, s vremena na vrijeme- idealno!
citav zivot zivim u gradu i ne bih mogla ni zamlisliti zivot na selu.
sto se tice ljudi, ne djelim ih na gradjanje i seljake.
imala sam prilike u Hercegovini boraviti na selu, ali bas selu. Znaci par kuca, bez prodavnice, sa samo jednim do dva tv kanala i par radio stanica. nisam za to i gotovo! gusi me kad sam bilo cim ogranicena.
a seosku kuhinju obozavam. Domaci hljeb, specijalitete, sir, kajmak..mmm..
 
Šta grad nudi ?
Umetnost, kulturu, zabavu, tržne centre, zagadjen vazduh, otudjenost.....
Probao sam da živim u dva grada ( Novi Sad i Zagreb ) ali ni u jednom se nisam osećao komotno.
Navikao sam na životni prostor koji imam na selu.
Sve što kupujem svakodnevno, imam u selu kao i u gradu. Ako mi nešto treba u gradu, odem do grada i kupim.
I veći su domaćini ljudi na selu ( što je i logično ), nego u gradu gde se sve nešto cicijaši. I manje su iskvareni u duši ljudi sa sela nego ljudi u gradovima.
Gledam sad Novi Sad, užasan mali grad. Soliteri niču kao pečurke, nigde parkinga oko zgrade, nigde zelene površine, samo beton i asfalt. Automobila i previše. Hodam ulicom i kašljem od zatrovanosti vazduha. Sušiš veš na terasi i dok ga osušiš, poprimi boju čadji.
Iz mog mesta ako želim ići za Novi Sad, treba mi 40 minuta kolima, do Beograda sat vremena. Sve mi je dostupno jer sam blizu velikih centara, a opet živim u maloj sredini koja je sve samo ne izolovana. I urbanija od većine sela što znam. Skoro pa i ne liči više na ona lepa ravničarska, banatska sela.
Imamo i reku na par kilometara. Priroda je fantastična ali ko nije navikao na našu surovu klimu, neće mu se svideti.
Ima se još dosta toga pričati i dodirnuo bih i političko sranje u Srbiji i još štošta ali za sad je dosta.
 
Uvek sam zivela u gradu ali mislim da mi ne bi bio nikakav problem da zivim u selu ukoliko je rec o uredjenom zivotnom prostoru. U danasnje vreme nije nikakav problem stici do grada u slucaju da je to potrebno. Sa jednog kraja na drugi kraj Beograda nisu krace relacije nego od sela do najblizeg grada.

Poljoprivredom bih se bavila samo ako bih morala.
 
Šta grad nudi ?
Umetnost, kulturu, zabavu, tržne centre, zagadjen vazduh, otudjenost.....
Probao sam da živim u dva grada ( Novi Sad i Zagreb ) ali ni u jednom se nisam osećao komotno.
Navikao sam na životni prostor koji imam na selu.
Sve što kupujem svakodnevno, imam u selu kao i u gradu. Ako mi nešto treba u gradu, odem do grada i kupim.
I veći su domaćini ljudi na selu ( što je i logično ), nego u gradu gde se sve nešto cicijaši. I manje su iskvareni u duši ljudi sa sela nego ljudi u gradovima.
Gledam sad Novi Sad, užasan mali grad. Soliteri niču kao pečurke, nigde parkinga oko zgrade, nigde zelene površine, samo beton i asfalt. Automobila i previše. Hodam ulicom i kašljem od zatrovanosti vazduha. Sušiš veš na terasi i dok ga osušiš, poprimi boju čadji.
Iz mog mesta ako želim ići za Novi Sad, treba mi 40 minuta kolima, do Beograda sat vremena. Sve mi je dostupno jer sam blizu velikih centara, a opet živim u maloj sredini koja je sve samo ne izolovana. I urbanija od većine sela što znam. Skoro pa i ne liči više na ona lepa ravničarska, banatska sela.
Imamo i reku na par kilometara. Priroda je fantastična ali ko nije navikao na našu surovu klimu, neće mu se svideti.
Ima se još dosta toga pričati i dodirnuo bih i političko sranje u Srbiji i još štošta ali za sad je dosta.

jel primas goscu na par dana?:telefon:
 
Selo mi je ok, ali mislim da ne bih mogla da se preselim, mnogo bre tiho, noću mračno, a i cenim da sam navučena na smog :)

U selo bih jedino u goste :ceka: a vikendicu bih kupila u nekoj vukojebini, to joj je valjda svrha, da šmugneš od svega.
 
Mislim da je sve stvar navike ..... ja sam navikla na grad i mislim da bi mi jako bilo teško da se naviknem na selo ..... To su potpuno dva različita načina života ... kao dve planete ....

Da je prevoz u Bgd-u normalan, većina ljudi bi živela na periferiji u svojim toplim kućama i uživali u prirodi ... ovako, osudjeni smo da se guzimo u centru, jer jedino tako možemo da funkcionišemo normalno .... jedino tu možemo od tačke A do tačke B da stignemo peške.

Grad je jeziv zbog brzine kojom se živi .... selo je opet jezivo zbog sporine kojom se misli ....
Grad je dobar zbog kulturnih sadržaja i dešavanja ... selo je dobro zbog mira u duši.

Sve ima svoje prednosti i mane .... ali sredine nema :)
 
Pa umesto da pitaš, sam daješ odgovor?
Mislim, meni svejedno, nisam ničiji advokat, samo mi omalovažavanje nečijeg mesta življenja onako...bzvz.

Čitaj kako sam napisao u postovima. Preneo sam lična iskustva i ono što vidim očima.
Nikog ne omalovažavam ako ga nešto pitam, a taj mi ne odgovara ( i još nisam dobio odgovor na pitanje : Zašto je selo dosadno ?, a grad je zabavan )
 

Back
Top