Grof od Sent Zermena

frost0

Aktivan član
Poruka
1.511
Cilj srednjovekovne alhemije je bio da se pronadje "kamen mudraca" - simbol basnoslovnog bogatstva i vecnog zivota. Taj kamen je verovatno pronasao tajanstveni covek koga su zvali "grof od Sent Zermena". Kada se 1710. godine odjednom pojavio u Parizu, izgledao je kao muskarac od 40 do 45 godina. Ali on nije stario. Kada ga je grofica fon Zerogi ponovo videla posle 50 godina, napisala je svojim prijateljicama: "Nije nimalo ostario. Izgleda isto kao pre pola veka." A njegova prijateljica madam d'Ademar, koja ga je prvi put srela kad je bila dete, napisala je u svom dnevniku da ga je poslednji put videla 1820. godine. Tada je grof morao da ima 150 godina. Sigurno je da su ga tokom revolucije 1789. godine, na koju je uvek upozoravao, primetili mnogi. I dalj je izgledao kao cetrdesetogodisnjak. Grof je bio veoma obrazovan. Govorio je 25 jezika, izmedju ostalih i arapski, kao i druge orijentalne jezike. Sem toga, izvrsno je svirao spinet i violinu, a bio je i basnoslovno bogat. Filozof i pesnik Volter za njega je rekao: "On je covek koji uvek zivi i sve zna." Grof je tvrdio da poseduje kamen mudraca. Cesto je putovao Indijom, zadrzavao se u tibetanskim manastirima gde je naucio da proizvodi dijamante i zlato od olova. Zaista je imao na hiljade brilijanata svih velicina i oblika koje je velikodusno poklanjao. Posle francuske revolucije "grof od Sent Zermena" je otputovao u Svedsku gde je izlecio kralja Gustava III od neke teske bolesti. I dalje je izgledao kao cetrdesetogodisnjak. Mnogi okultisti smatraju da je besmrtni grof jos uvek ziv. To je misljenje "podgrejano" 1972. godine kada je izvesni Risar Sonfre na francuskoj televiziji tvrdio da je bas on "grof od Sent Zermena". Kao dokaz je pred kamerama na plinskom resou za kampovanje pretvorio grumen olova u zlato. I zlato je bilo pravo. Ipak je skoro svako od prisutnih svedoka rekao da je to trik. Kao i grof, taj Risar Sonfre se pojavio iznenada. Niko ga nije poznavao. I posle televizijskog nastupa ga niko vise nije video. Na televizijskom ekranu je delovao kao cetrdesetogodisnjak.
 
Ima vec tema. I mnogo je zanimljivija i opsirnija.

Neke stvari na drugoj temi nisu kao sto ovde na tvojoj pise.

P.S. Taj covek sto se pojavio pred kamerama, on je izvrsio samoubistvo. A mnogi su tvrdili da su upravo oni grof Zermena.
 
Zanimljivo, alhemija na prvi pogled deluje smesno, nelogicno, odbacujuce... Ali kada pogledate koja su se sve svetska naucna imena zaludjivala time, pomislite da ima tu necega... Ja sam cuo za Iasaka Njutna da se bavio alhemijom... Znate li vi jos nekog od ozbiljnih naucnika?
 
Nas grof drakula je pronasao nacin da dobije monoatomsko zlato "bozija hrana"
ili ti "the food of the gods"

Mada jedan poznati francuski ufolog i pisac Jimmy Guieu ili Henri-René Guieu (19 mars 1926 - 2 janvier 2000) covek je pricao o nekom tzv pistolju iz koga izlaze neki snopovi neke energije koji je grof izmislio itd itd

Mada sam pre za prvu verziju jer se zlato spominje kao eliksir mladosti od babilona preko egipta,evropskih monarhija do dan danas kao sto kaze cuveni Laurence Gardner
 
Nas grof drakula je pronasao nacin da dobije monoatomsko zlato "bozija hrana"
ili ti "the food of the gods"

Mada jedan poznati francuski ufolog i pisac Jimmy Guieu ili Henri-René Guieu (19 mars 1926 - 2 janvier 2000) covek je pricao o nekom tzv pistolju iz koga izlaze neki snopovi neke energije koji je grof izmislio itd itd

Mada sam pre za prvu verziju jer se zlato spominje kao eliksir mladosti od babilona preko egipta,evropskih monarhija do dan danas kao sto kaze cuveni Laurence Gardner

Mada je fakat da su narodi starog sveta oduvek bili opcinjeni zlatom... Npr. kod juznoamerickih indijanaca, zlato uopste nije bilo rangirano na 1. mestu, vec neki nama najuobicajeniji metal (ne mogu da se setim trenutno) pa su konkvistadori zbog toga klali, jer su mislili da hoce da ih prevare kada su im davali figure koje nisu bile izradjene od njega...
 
Mada sam pre za prvu verziju jer se zlato spominje kao eliksir mladosti od babilona preko egipta,evropskih monarhija do dan danas kao sto kaze cuveni Laurence Gardner

Nije samo grof Lorens Gardner nego i istocnjacke beauty salonske kozmeticarke, posto se prica kako u Kini tretiraju lice naslednicama onih.. gejsa konkubina, kako..osamnaestokaratnim zlatom.
Meni iskreno ta prica ne pije vodu, ja mislim da su to konkubine same smislile da bi kad im kozmeticarka nanese zlato na facu, i izadje iz prostorije pobegle kroz prozor sa sve zlacanom maskom i utopile je kolko u istoj cetvrti.
Al necu da tvrdim nista kad nisam sigurna
 
Eto vidite u tri poteza smo zakljucili da iza grofa stoji zlato :D

E sad kako je on dobio monoatomic gold da nije imao archu(sacred arck tamo gde su drzali bozije zapovesti mojsije i ekipa) ili mozda je sam napravio svoju arshu :think:

Sta cemo sad :dash: :dontunderstand:
 

Back
Top