Koji HDTV do 1000€?

Thunder_Den

Početnik
Poruka
50
:kpozdrav:
Treba mi savet za kupovinu novog TV-a?
Dvoumim se izmedju Samsung LE37A615,LE40A557P i LE40B530.
Mogu i drugi brendovi, jedini uslovi su:
1)do 1000€(sto se i vidi iz naslova)
2)da bude 1080p
3)37" ili 40"
4)da GTA4,Kriza i sl izgledaju skoro dobro ko na mom T220...


THX
 
Danas poslepodne sam ga skoro kupio...
Koliko sam video na google-u dosta su ga nahvalili,samo jedna stvar mi se nesvidja,a
to je ugao gledanja.Kad mi dodje drustvo na PES ili 2K to je problem?Koliko sam cuo
taj problem jedino nemaju SONY televizori(ali oni kostaju vise poena nego imam).:think:
 
Ako hoces dobar tv onda uzmi Philips....i to za te pare sa Ambilight Spectra 2!
Na primer ovaj: Philips 37PFL9603D ,ili ovaj Philips 37PFL8684H!
Ima tu jos dobrih od Philipsa:
Philips 37PFL5604H
Philips 32PFL9613D
Philips 42PFL7404H
Philips 47PFL7404H
 
Znam da svako ima svog favorita, ali evo još jednog saveta. Naime, pričao sam sa čovekom koji živi od popravke TV-a, i evo copy-pastovanog odgovora. (Inače, čovek to radi već 20 godina, i ima svoj servis u Kanadi)

Moje pitanje je bilo: šta da kupim, da bude flat i da bude 46-50 inča, a njegov odgovor:

=========================
Brand: Sharp!
Ostali: Toshiba ili Pioneer
Ovi LG i Samsung su smece zato sto kad ti crkne logic board ili inverter za osvetljavanje lampi to ne mozes uzeti posebno jer je kao deo panela i dolazi sa njim a to kosta vise nego nov TV.
U vecini ostalih televizora se nalazi odvojen.

Na kineze i njihove genericke brandove zaboravi, Philips i Grundig su isto postali smece, kvalitet vise nije ko nekad.

Sharp definitivno koristi najbolju elektroniku i nema onih low quality delova u njima.
==========================

Na kraju sam kupio Sharp 46", i za sad sam prezadovoljan. (Inače, mašina u Eco modu koristi samo 100W struje! Uporedi to sa Samsungom.)
 
Znam da svako ima svog favorita, ali evo još jednog saveta. Naime, pričao sam sa čovekom koji živi od popravke TV-a, i evo copy-pastovanog odgovora. (Inače, čovek to radi već 20 godina, i ima svoj servis u Kanadi)

Moje pitanje je bilo: šta da kupim, da bude flat i da bude 46-50 inča, a njegov odgovor:

=========================
Brand: Sharp!
Ostali: Toshiba ili Pioneer
Ovi LG i Samsung su smece zato sto kad ti crkne logic board ili inverter za osvetljavanje lampi to ne mozes uzeti posebno jer je kao deo panela i dolazi sa njim a to kosta vise nego nov TV.
U vecini ostalih televizora se nalazi odvojen.

Na kineze i njihove genericke brandove zaboravi, Philips i Grundig su isto postali smece, kvalitet vise nije ko nekad.

Sharp definitivno koristi najbolju elektroniku i nema onih low quality delova u njima.
==========================

Na kraju sam kupio Sharp 46", i za sad sam prezadovoljan. (Inače, mašina u Eco modu koristi samo 100W struje! Uporedi to sa Samsungom.)

Eto vidis...kao sto kazes...svako ima svog favorita!
Recimo ja sam sa Sharpom(a i jos moja 2 prijatelja) imali losa iskustva(rec je o tv-ima 82cm,100hz ali nisu ni plazma ni lcd nego oni "obicni"(znas na sta mislim).

Inace ja "samo i iskljucivo" koristim Philips tehniku...sve mi je u kuci Philips (osim jednog vhs i pojacala(sony)!I mogu ti reci da sam prezadovoljan(sto je i logicno inace ne bih ni kupovao Philips).

E sad sto se tv-a tice-mozda u Srbiji postoje neki "znj" proizvodi od Philipsa (koji se proizvode za istocno trziste) made in Chechenija...inace u Evropi je Philips(pogotovo sto se tice tv-a(i to sa "patentiranim" Ambilight-om" skoro vodeca marka.
A da ne pricam o njihovim najnovijim tv-ima 21:9!

 
=========================
Brand: Sharp!
Ostali: Toshiba ili Pioneer
.)

:super:
Pa naravno zna čovek šta je kvalitet
Sharp je pravio televizore kao i Toshiba i Pioneer dok ostalih 99% firmi nisu ni postojale a Sony je bio u pelenama. Te tri firme potiču još iz pionirskog doba televizije , muzičkih uređaja , ekvilajzera , dekova itd.... oni su bili i ostali sinonim za kvalitet i marku.
 
:super:
Pa naravno zna čovek šta je kvalitet
Sharp je pravio televizore kao i Toshiba i Pioneer dok ostalih 99% firmi nisu ni postojale a Sony je bio u pelenama. Te tri firme potiču još iz pionirskog doba televizije , muzičkih uređaja , ekvilajzera , dekova itd.... oni su bili i ostali sinonim za kvalitet i marku.

Samo da ti napomenem da je Philips za "samo" 20 godina stariji od Sharpa...a od Toshibe(koja je u rangu sa Xoro i Samsungom) da ni ne pricam!Inace Toshiba ne spada ni u neku "srednju klasu" tv-a!

Samo jos da napomenem da su vodece "svetske" marke tv-a:
Loewe,Sony,Pioneer,Philips,B&O(Bang&Olufsen),Panasonic i eto Sharp!
 
Poslednja izmena:
Samo da ti napomenem da je Philips za "samo" 20 godina stariji od Sharpa...a od Toshibe(koja je u rangu sa Xoro i Samsungom) da ni ne pricam!Inace Toshiba ne spada ni u neku "srednju klasu" tv-a!
Ja lično to ne mogu da tvrdim, pošo nisam ekspert, ali onaj ko definitivno jeste misli drugačije, dobio sam preporuku za Toshibu. Starost firme ovde zaista ne igra nikakvu značajnu ulogu.

Nađoh i ovo, možda ti bude zanimljivo
http://www.smarthouse.com.au/Home/V7E4E9S8
 
Ja lično to ne mogu da tvrdim, pošo nisam ekspert, ali onaj ko definitivno jeste misli drugačije, dobio sam preporuku za Toshibu. Starost firme ovde zaista ne igra nikakvu značajnu ulogu.

Nađoh i ovo, možda ti bude zanimljivo
http://www.smarthouse.com.au/Home/V7E4E9S8

Vidis da je to bilo 2007!;)
A ja cu da ti nadjem hiljade i hiljade takvih sajtova gde Philips pobedjuje....
Mozda si ti pitao tog coveka...ali ja ti "pricam iz prve ruke"(nemoj da me pitas odakle mi "to"(ne bih zeleo o mojoj privatnosti))!:)
 
Nesto kod nas nisam vidjao sharpove i pomenute brendove koji se dobro kotiraju na zapadu i po drugim zemljama..takodje onda nema ni servisa + delova u sto kracem roku..samsung monitori su u garanciji 3 god sto mozda vazi i za tve i cini mi se da se ovde najvise prodaju..imam monitor t 200 i uzeo bih takav isti tv..svakako full hd jer ce biti relativno brzo dostupan prijem da ne gledam kockice i mutne fleke koje ljudi obicno ne primete vodeci se savetima laika
 
Tek sam sada u nedoumici,naginjao sam ka Samsung-u jer sam sa njim imao dobra iskustva a i T220 koji imam se odlicno pokazao u odnosu na neke druge monitore.
Uzeo bi neki TV sa sto manjom brzinom odziva(vidim da su tu Philipsovi modeli solidni),
zbog toga sto bih najvise na njemu igrao igrice,gledao neki mkv film...a to sto bi grand,farme i brace izgledale crappy na njemu me ne interesuje).


P.S:
Ako bi mogli da preporucite neke prodavnice u BG ili NS.

HVALA:hvala:
 
Samo da ti napomenem da je Philips za "samo" 20 godina stariji od Sharpa...a od Toshibe(koja je u rangu sa Xoro i Samsungom) da ni ne pricam!Inace Toshiba ne spada ni u neku "srednju klasu" tv-a!

Samo jos da napomenem da su vodece "svetske" marke tv-a:
Loewe,Sony,Pioneer,Philips,B&O(Bang&Olufsen),Panasonic i eto Sharp!
Pa da naravno da se Philips pominje oni su od 1891 proizvodili samo sijalice do 1926 , a Sharp je od osnivanja 1912 - pa do 1915 razvijao svoj program i zatim proizvodio gramafone i delove za njih tako da proveri prvo proizvodni program firme pre .....
 
ja sam izgledao dosta televizora cak su mi u tehnomarketu povezivali po 6 istovremeno koje odaberem i najbolju sliku full hd rezolucije daje Samsung

toshiba panasonic su me definitivno razocarali. sharp nisam probao a ni pioneer. stim sto koliko znam pioneer-a nema jeftinijih od 1500 evra.

best buy su Samsung plazme serije a, barem kad sam ja gledao pre nekih 6-7 meseci , identican lcd je tada kostao 110.000 din dok je plazma bila oko 70.000

p.s sad vidim da je ta plazma samo 55.000 dinara sto je stvarno puno jeftinije od lcd-a

lcdovima koliko vidim nije nesto padala cena

drugo plazme daju kvalitetniju crnu boju od lcdova

jedina im je mana sto trose vise struje al to nije nesto strasno
 
Poslednja izmena:
:kpozdrav:
Treba mi savet za kupovinu novog TV-a?
Dvoumim se izmedju Samsung LE37A615,LE40A557P i LE40B530.
Mogu i drugi brendovi, jedini uslovi su:
1)do 1000€(sto se i vidi iz naslova)
2)da bude 1080p
3)37" ili 40"
4)da GTA4,Kriza i sl izgledaju skoro dobro ko na mom T220...


THX

ja sam se isto tripovao za ovo 1080p al stvarno to stvarno nema veze. karakteristike koje se navode na televizorima treba zanemariti i gledati samo sliku

tacnije trazite da vam u tehnomarketu ili gde vec kupujete televizor povezu sve televizore koji vas interesuju i da vam puste sa onog njihovog hd playera neki klip na svim istovremeno i gledajte koji po vasem daje najbolju sliku

ja sam se iznenadio da plasma 1024 x 768 rezolucije daje bolju sliku realnije i cistije boje nego 90% lcd-ova koji su navodno full hd

jedini koji su imali bolju sliku su bili lcdovi samsungovi skuplji od 110.000 i to realniji prikaz bele boje
 
PICTURE QUALITY

As the above advantages show, plasma technology has the better picture quality in normal to low room lighting conditions and are better in 4 out of 5 picture quality categories. Plasma technology will almost without exception triumph during night time viewing. LCD televisions are great for sunroom/breakfast room type environments. Also, LCD monitors are generally better for public display such as airport signage and retail store signage due to the bright room light environment. See full article on plasma vs. LCD picture quality.

http://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatvreviews/plasma-vs-lcd.html

znaci plazma je bolja u 4 od 5 testova ima bolji prikaz slike i kosta 30-40% manje . drugo bolje su za bioskopski filing od lcda. prednosti na strani lcd-a su manja tezina i manja potrosnja struje.

sve ostale prednosti su na strani plazme.
 
Pa da naravno da se Philips pominje oni su od 1891 proizvodili samo sijalice do 1926 , a Sharp je od osnivanja 1912 - pa do 1915 razvijao svoj program i zatim proizvodio gramafone i delove za njih tako da proveri prvo proizvodni program firme pre .....

Sta da proverim?Da je Sharp "izmislio" mehanicku olovku(1915)?Ili da je tek od 1925 poceo da proizvodi "kristalni radio"(kristalne cevi) a tek od 1929 elektronske cevi,a Philips je poceo te iste da proizvodi 1918....i?Sta cemo sad?Ne znas engleski,nemacki pa nisi mozda dobro procitao i preveo(ili taj sto ti je prevodio se "malo zbunio")...zao mi je...ali oko tehniku ces morati sa nekim drugim da "diskutujes";):mrgreen:
 
http://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatvreviews/plasma-vs-lcd.html

znaci plazma je bolja u 4 od 5 testova ima bolji prikaz slike i kosta 30-40% manje . drugo bolje su za bioskopski filing od lcda. prednosti na strani lcd-a su manja tezina i manja potrosnja struje.

sve ostale prednosti su na strani plazme.

Tihi...plazma je bolja samo od 37" pa na gore!I nikad ne mozemo uporediti lcd sa plazmom i obrnuto...ta dva tv-a su toliko ista a sa druge strane toliko razlicita...u svakom slucaju nece od nas niko pogresiti ako kupi plazmu a ne kupi lcd ili obrnuto!To je samo "stvar ukusa" i "Budzeta".
 
ja sam izgledao dosta televizora cak su mi u tehnomarketu povezivali po 6 istovremeno koje odaberem i najbolju sliku full hd rezolucije daje Samsung

toshiba panasonic su me definitivno razocarali. sharp nisam probao a ni pioneer. stim sto koliko znam pioneer-a nema jeftinijih od 1500 evra.

best buy su Samsung plazme serije a, barem kad sam ja gledao pre nekih 6-7 meseci , identican lcd je tada kostao 110.000 din dok je plazma bila oko 70.000

p.s sad vidim da je ta plazma samo 55.000 dinara sto je stvarno puno jeftinije od lcd-a

lcdovima koliko vidim nije nesto padala cena

drugo plazme daju kvalitetniju crnu boju od lcdova

jedina im je mana sto trose vise struje al to nije nesto strasno

Ima tu jos nekih mana....manji vek trajanja...pa posle izvesnog vremena "koci sliku"(obrati paznju (ako imas plazmu) kad prodje "neko vreme"(recimo 1-2 godine) kada budes menjao programe videces da ce na pola sekundi da ti ostane slika od predhodnog programa!Itd,itd...ima tu jos stvari ali ne bih sad da odugovlacim!
 
Plazma je tehnologija koja odumire polako, pa pogledajte odnos modela, recimo u Tehnomaniji se sad prodaje 182 modela LCD-ova i samo 26 plazmi.

Problem sa plazmom nije samo potrošnja struje, već i trajnost ekrana, i najgore od svega - "burn in". Naime, ko ne voli da rastegne sliku koja je inače 4:3 (kod 99% naših kanala) nego voli da je gleda u ispravnom aspektu, on ima dve crne štrafte sa obe strane ekrana. E kod plazme (svake koju sam ja do sada video) nije preporučljivo da ista slika stoji više od sat-dva, jer se javlja taj "burn in", dakle štrafte ostaju čak i kad se prebaci na drugi kanal. I to veoma iritira.

Inače, slažem se da plazma ima malo bolje boje nego stari LCD-ovi, ali sa novom generacijom taj jaz u kvalitetu je minimalan, a prednosti LCD-a očigledne. Najbolj apotvrda da je ovo što govorim istina je činjenica da plazme polako izlaze iz upotrebe, i ima ih sve manje na tržištu.
 
Poslednja izmena:
Sta da proverim?Da je Sharp "izmislio" mehanicku olovku(1915)?Ili da je tek od 1925 poceo da proizvodi "kristalni radio"(kristalne cevi) a tek od 1929 elektronske cevi,a Philips je poceo te iste da proizvodi 1918....i?Sta cemo sad?Ne znas engleski,nemacki pa nisi mozda dobro procitao i preveo(ili taj sto ti je prevodio se "malo zbunio")...zao mi je...ali oko tehniku ces morati sa nekim drugim da "diskutujes";):mrgreen:
Dupont nemam nameru da se s tobom prepirem. , pročitaj istorijate tih kompanija ako želiš nešto saznati više o njima , ali ovde nije apsolutno o tome reč već je reč o kvalitetu krajnjega proizvoda koji mogu da ocene samo potrošači i to oni koji se razumeju u profesionalno korištenje istih.
Ja lično ako bih imao izbor i televizora i , zmeđu Sharp i Philipsa , Toshibe ili Sony-ja nikada ne bi ni pogledao Philips.
Isto tako neko ko je u muzičkoj industriji pored Pioneera i Toshibinih dekova ne bi posegnu ni za čim drugim , možda jedino među exluzivnim stvarima kao što je Golden Nakamiči. Oni kada naprave nešto to je sinonim za kvalitet , oni su u svojoj branši kao Stradivari među violinama.
Apropo Sharp je bio prvi koji je izbacio 3D televizor još davne 2005-e godine koji se mogao gledati bez specijalnih naočara , koštao je tada oko 1500 dolara
 
Dupont nemam nameru da se s tobom prepirem. , pročitaj istorijate tih kompanija ako želiš nešto saznati više o njima , ali ovde nije apsolutno o tome reč već je reč o kvalitetu krajnjega proizvoda koji mogu da ocene samo potrošači i to oni koji se razumeju u profesionalno korištenje istih.
Ja lično ako bih imao izbor i televizora i , zmeđu Sharp i Philipsa , Toshibe ili Sony-ja nikada ne bi ni pogledao Philips.
Isto tako neko ko je u muzičkoj industriji pored Pioneera i Toshibinih dekova ne bi posegnu ni za čim drugim , možda jedino među exluzivnim stvarima kao što je Golden Nakamiči. Oni kada naprave nešto to je sinonim za kvalitet , oni su u svojoj branši kao Stradivari među violinama.
Apropo Sharp je bio prvi koji je izbacio 3D televizor još davne 2005-e godine koji se mogao gledati bez specijalnih naočara , koštao je tada oko 1500 dolara

Ni ja nemam tu nameru...ali ja NE TREBA da procitam o njima-ja vec znam o njima(ne pitaj me odakle znam jer ti necu reci);)

Tacno o kvalitetu je rec....i taj kvalitet mozes pre da dobijes kod Philipsa nego kod Toshibe i Sharpa(jos jednom da kazem da je Toshiba negde u "srednjoj klasi" sto se tv-a tice(Sharp je sa modelom Aqos napravio "bum")).
Apropo Philips je bio prvi koji je izbacio 100hz panel kod lcd-a,prvi koji je izbacio Ambilight,prvi koji je izbacio 21:9,prvi koji je izbacio Virtual Dolby Surround na tv-ima.

A ako cemo o kvalitetu tv-a onda se zna gde "idemo"!Kod ovih brate:
http://www.bang-olufsen.com/
 

Back
Top