Marvel vs DC

alien

Primećen član
Poruka
629
Jedna od češćih rasprava među američkim stripovima, bar mi se tako čini, je o tome da li su bolji stripovi izdavača DC-ja ili Marvel-a. Šta vi mislite o tome, da li stripove ovih izdavačkih kuča stavljate u isti koš (pri tome ne mislim na koš za otpatke ; ) ) ili vidite neku razliku u njihovim pristupima stripu? Šta mislite o ostalim američkim mejnstrim izdavačima koji su se u skorije vreme pojavili, kao što su Image, Top Cow, Crossgen, Dark Horse i slično?
 
Pa ako ćemo istini za volju stripovi o kojima se najčešće raspravlja su Marvelovi:
Spiderman,X-men,Silver surfer(čini mi se da je on njihov)...tako da se s lakoćom može zaključiti da su oni vodeći po tiražu i kvalitetu(?)
 
U ja moram da se opredelim za Marvel prvo zbog Konana(kada ga crta Busema to je najbolji strip koji postoji), zatim tu je i srebrni letac i hulk, a bogami i tor njih nekako vise gotivim od supermena i ostalih dc-jevaca :)
P.S. Aliene svaka ti cast na temama i kada te nije mrzelo da ih sve stavis ima na sve da odgovorim i to sa zadovoljstvom
 

Back
Top