cirilica ili latinica

Kad bi me pustili administratori da korisnicko ime promenim u cirilicno i ovde bih pisala cirilicom jer mi je lepsa, draza i uvek sam je vise volela mada je bila u izumiranju u Bosni u vreme kad sam se skolovala.
Ne znam zasto kucam latinicnim pismom, valjda navika od onih engleskih tastatura iz kamenog doba.
 
Latinica, jednostavno su je vise forsirali u osnovnoj skoli pa se tako i zadrzala.
Moram da priznam da sam cirilicu skoro skroz zaboravila da pisem :rumenko:
Kada smo pisali pismeni sastav profesorica nas je tjerala da pisemo cirilicom a da ispravljamo latinicom i stalno sam cimala drugaricu da mi pokaze kako se pise pisano dj, dz i jos neka slova :rumenko:
Latinica mi je definitivno laksa i ''brza'' za pisanje ali je zato cirilica ljepsa tj. sa njom se postize takozvani krasopis.
Svaka cast popovima na rukopisu.
 
Pisano pišem ćirilicu, štampano pišem latinicu. Zašto - ne znam, valjda mi ostalo iz škole da štampano pišem latinicu zbog tehničkog pisma i matematike... Sad često silom prilika pišem i pisano latinicu.
Ovde u inostranstvu se ljudi baš iznenade kad im kažem da mogu ravnopravno da postoje oba pisma u jednom jeziku i da ih podjednako koristim.
Sve u svemu, meni je svejedno.
 
Latinica, jednostavno su je vise forsirali u osnovnoj skoli pa se tako i zadrzala.
Moram da priznam da sam cirilicu skoro skroz zaboravila da pisem :rumenko:
Kada smo pisali pismeni sastav profesorica nas je tjerala da pisemo cirilicom a da ispravljamo latinicom i stalno sam cimala drugaricu da mi pokaze kako se pise pisano dj, dz i jos neka slova :rumenko:
Latinica mi je definitivno laksa i ''brza'' za pisanje ali je zato cirilica ljepsa tj. sa njom se postize takozvani krasopis.
Svaka cast popovima na rukopisu.

Ovaj rumenko je na pravom mestu sa pravim razlogom, za razliku od popova za koje nikako ne mogu da ukapiram otkud oni i sta znaci njihovo pominjanje u ovom postu. :confused:
 
kucam latinicom
pišem pisanom latinicom (još iz vremena kada sam hvatala beleške)
zvanična dokumenta popunjavam štampaniom ćirilicom
potpisujem se ćirilicom
više volim ćirilicu (latinicu koristim jer mi je zgodnija-uglavnom kuvcam tekstove vezane za hemiju pa bi morala neprekidno da prelazim iz pisma u pismo a to usporava)
 
السيريلية أو لاتينية
קירילי או לטינית
सिरिलिक या लैटिन

али ствар је у томе што те ретко ко разуме:(
ћирилицу и латиницу знају сви који су завршили основну школу и који су писмени
само неко радије користи латиницу неко ћирилицу
ја радије пишем ћирилицом, за куцање сам пре два - три дана прешла на ћирилицу и јако ми је драго због тога:worth:
што се тиче читанја, потпуно ми је све једно, не размишлјам о томе
 

Back
Top