Grejem Henkok, tragac za istinom ili prevarant u potrazi za novcem?

Po meni veoma zanimljive knjige sa brdom argumenata,a molim te koja nauka je rekla svoja.Ta zvanicna nauka nema veze sa naukom,to je sve samo ne nauka.Nauka koja ne dozvoljava da iko ista kaze sto se kosi sa njihovim poimanjem,danasnja nauka je nesto kao inkvizicija u srednjem vijeku samo malo gora.Prosto mi se gade sa svojim svetim kravama nauke i sa mnostvom ovaca koje ih slijepo slijede,
 
Po meni veoma zanimljive knjige sa brdom argumenata,a molim te koja nauka je rekla svoja.Ta zvanicna nauka nema veze sa naukom,to je sve samo ne nauka.Nauka koja ne dozvoljava da iko ista kaze sto se kosi sa njihovim poimanjem,danasnja nauka je nesto kao inkvizicija u srednjem vijeku samo malo gora.Prosto mi se gade sa svojim svetim kravama nauke i sa mnostvom ovaca koje ih slijepo slijede,

Slazem se sa tobom... Iskreno Henkok ima nekih rupa, ali kao sto on kaze covek je pogresivo bice... Inace, kroz tragove bogova je izanalizirao sve religijske segmente ovih civilizacija... To je jedina stvar koju ne mogu da mu ospore...
 
Obicni lovac na slavu i pare. nauka je rekla svoje.
tesko da je nauka rekla svoje. Ta zvanicna nauka je nesto kao inkvizicija u srednjem veku.

nesto sto se uklapa sa temom:

ZABRANJENA ARHEOLOGIJA:

vise od dva veka istrazivaci pronalaze ahreoloske artefakte i razlicite kostane nalaze sirom sveta, koji dokazuju da su ljudi poput nas ziveli na Zemlji i pre vise miliona godina. No naucnici, akademski establisment je namerno i istrajno potpuno zanemario i ignorisao sve znacajne dokaze samo zato sto se nisu uklapali u sliku istorije sveta, koju su zamislili i objavljivali ti isti clanovi akademske zajednice. Neki su jednostavno uklonjeni i nespominju se u tzv. "ozbiljnoj literaturi" jer su u suprotnosti sa tvrdnjama sadasnje zvanicne nauke u pogledu odredjivanja starosti i porekla ljudske vrste
http://www.piramidasunca.ba/ba/dokumenti/Zabranjena_arheologija.pdf
 
uostalom ako trazite dokaze o tome da su vanzemaljci od davnina posecivali Zemlju procitajte HRONIKE AKAKORA - NAJSTARIJEG PLEMENA BELIH INDIJANACA IZ AMAZONA, UGA MONGULALA, O VANZEMALJSKOM POREKLU NJIHOVIH 'PRAOTACA' ISTORIJA JUŽNE AMERIKE OD PREKO 12.000 GODINA

Ja proucavam zabranjenu arheologiju, ali ne dozvoljavan da me materija proguta, uvek sve citam sa odredjenom dozom rezerve. Knjiga autora po meni samo predstavlja misljenje kakvo je moje ili tvoje... Ovo oko vanzemaljaca mi je malo previse, mislim da covek pati od toga sto je barem na nasoj planeti najsuperiornije bice, kao da zeli nekog iznad...

Mislim da su i ranije postojale civilizacije, ali bez ludih teorija o super razvijenim civilizacijama i tehnologijom boljom od nase, to mi je takodje previse...

Ima necega tu, to je sigurno... ;) ... Samo se puno tragova izbrisalo za tih nekoliko hiljada godina...

Takodje moze biti i problem pogresno tumacenje tih podataka...
 
Dobro vece !
Nije me bilo neko vreme....pozdrav svima ! Postavio bih jedno pitanje.
Ako znamo da je trziste antikvitetima ( legalnim i neleg.) izuzetno razvijeno, mogucnost medijskog exponiranja i zarade nikad veca...
Kako se nije nigde pojavio neki cvrst dokaz koji moderna nauka inace osporava ? Tu ne mislim na TV emisije i stampani materijal vec isporuka "na ruke". Recimo gigantska lobanja u nekom lokalnom muzeju, privatnoj kolekciji...Koji je to lokalni znacaj i izvor prihoda od turizma ?!
Ne mogu da verujem da po otkricu takvih stvari, dolece crni helikopter i zaplenjuje dokaze...reko bih ja sad k'o u shali...
Ona paralela sa naukom i inkvizicijom je OK, ali samo da napomenem da ja pravim razliku izm. tehnickih i ostalih nauka. O ovome drugi put...
 
Cime li su dokazali teoriju da je covek nastao od majmuna? Od jednom su svi nastali od majmuna i to na svim kontinentima, smesno. Logicnije je da je covek nastao od vanzemaljaca nego od majmuna. To samo majmuni tvrde da je covek nastao od majmuna :)

Covek nije nastao od majmuna vec je i sam iz redova primata... Toliko...
 
Naucnici izjave da ljudski DNK ima alien DNK i da su nam preci bili druga bica...

A to neko negdje ima uzorak alien DNK pa ga poredi s zemaljskim? I oni koji sve kriju i zataškavaju, sve drže pod kontrolom, dozvoljavaju da nešto takvo procuri na internet.

I to samo na osnovu 1% strukture DNK. Znate li vi uopšte o čemu pričate kada kažete DNK? Ili samo znate za taj pojam koji danas mnogi koriste,

I ja znam karate, boks, džiju-džicu, kung-fu i još desetak opasnih reči.
 
A to neko negdje ima uzorak alien DNK pa ga poredi s zemaljskim? I oni koji sve kriju i zataškavaju, sve drže pod kontrolom, dozvoljavaju da nešto takvo procuri na internet.

I to samo na osnovu 1% strukture DNK. Znate li vi uopšte o čemu pričate kada kažete DNK? Ili samo znate za taj pojam koji danas mnogi koriste,

I ja znam karate, boks, džiju-džicu, kung-fu i još desetak opasnih reči.

kako je to isprana fora............ :lol:
 
A to neko negdje ima uzorak alien DNK pa ga poredi s zemaljskim? I oni koji sve kriju i zataškavaju, sve drže pod kontrolom, dozvoljavaju da nešto takvo procuri na internet.

I to samo na osnovu 1% strukture DNK. Znate li vi uopšte o čemu pričate kada kažete DNK? Ili samo znate za taj pojam koji danas mnogi koriste,

I ja znam karate, boks, džiju-džicu, kung-fu i još desetak opasnih reči.

To sam i ja naveo, taj 1%... Kao sto kazem, msm da covek ima veliki problem sa tim sto je najsuperiornije bice, pa uvek trazi nekog iznad...

P.S. Ja stvarno znam brazilski dziu dzicu :D
 
Pročitah sad ove linkove.
Bilo bi, možda, interesantno pročitati ove knjige, čisto da se ubije nesanica, ko pati od nje.
Pod uslovom da se ne razmišlja o tome koliko je drveća džabe umrlo da bi se dobio papir za štampanje ovih knjiga. I da se ne razmišlja o smislu imenice "knjiga" ( ono - edukativan karakter i slično ). I da se razmišlja o tome da je neophodno zauzeti kritički stav u životu, prema svemu, pa i prema tome šta je knjiga, a šta razbibriga.
I tako....
Ja ih verovatno neću čitati. Ne mogu sebi da oprostim ni onih par sati džabe utrošenih za "Da Vinčijev kod" :dash: Mada, što jeste, jeste, ubila sam nesanicu :mrgreen:

A što se tiče ovih DNK i spominjanja istog u svakom drugom postu... Verujem da bar pola od ljudi kojima je DNK argument nemaju pojma šta je to. Mislim, reći će - genetski materijal, ili već nešto slično. A kad ga pitaš npr. šta je adenin, e onda će da blene :mrgreen: ( Ili će, kao svaki dobar učenik - da googla i da se ku..i da sve zna ). E, neće ljudi da shvate da su grudve za igranje i bacanje, već se grudvaju sa čim stignu.
A, da im iz najbolje namere, čovek skrene pažnju da ne prosipaju pamet jer može jednog dana stvarno da im zatreba, a ono šipak, sve su prosuli, e onda se naljute.
 
I, s čim je upoređen taj 1% ljudskog DNK?

Nisam ja zagovarac te teorije... To pitaj onoga ko je napisao... ;) ... Uostalom ja sam rekao da je premalo 1% da bi se bilo sta uocilo...

Postoji mozda racionalnije objasnjenje, da su nasli anomaliju u ljudskoj DNK koja se ne nalazi kod drugih bica pa su na osnovu toga "zakljucili"... Mada mi i to ne zvuci ubedljivo...

Kao sto rekoh nisam zagovarac ove teorije... ;)
 
Pročitao linAk br.1,dalje neću.
Graham Hancock je David Icke u softcore verziji.
Mojo mišljenje. Skromno.
Što se tiče adenina,citozina,timina i zaboravih četvrto ime...
Oprostite,davno sam bio osnovac.
:mrgreen:
Ali poenta dame koja traži Pizara je jasna. Previše nas na ovom forumu LUPA.
I to ko Maksim po dviziji. Ja sam sigurno više načitan( i razumijem i kritikujem svoje
štivo nasušno) nego 90 odsto učesnika foruma.
Pa mogu da kažem da je Henkok lažnjak.
Po mom mišljenju,ne kažem da sam u pravu ili da više znam od drugih.
Ali meni ne treba google da shvatim da je lik angažovao NAJMANJE dva profića da mu upakuju teorije,poluistine i fabrikate u knjigu.
No,dobra je za dosadu. Tragači za istinom, da ne dužim, obično umru nepoznati, poslije
par decenija u pećinama ili pustinjama.
 

Back
Top