Prijatelji zivotinja, gde ste?

mari47

Stara legenda
Poruka
94.264
Ko voli zivotinje, voli i ljude!
Izreka od davnina. Istinita. Nikad demantovana.
Zivotinje nas oplemenjuju svojom lepotom, odanoscu, privrzene, spontane...mnogo toga mozemo nauciti od njih.
A dal im vracamo dovoljno, njima koje su isto ziva bica, na kraju delimo istu planetu!
Pas, covekov prijatelj? Znam da imate bar jedan dokaz...Rastuzi me svaka vest o napadu pasa lutalica na dete, prolaznika...pa gladni su, odbaceni, uplaseni...A sterilizacija u Nisu preskupa!
Ako imate sta da kazete , pdf Nis nudi priliku!
 
Baš lepa ideja za temu.
Pa da počne jedna aleksinačka snajka :)

Čuvanje imovine.

Objekat čuvanja: cveće koje gazdarica jako voli. Čuvar: bretonka :heart:



Objekat čuvanja: gajba dunja od kojih će gazdarica da sprema slatko Čuvar: bretonka :heart:




Objekat čuvanja: svi i sve. Čuvar: nemački ovčar :heart:



Zajedno

 
Zar nisu vredna divljenja ova prelepa stvorenja?
+Ko se potrudi upoznati ih, ne moze ne voleti ih+, procitah na temi SVET ZIVOTINJA.potpisao +divilac+ kome se divim za tako tople reci. I tebi LJILJOMMM,
pravi si izbor za snajku iz Aleksinca.
 
Ko voli zivotinje, voli i ljude!
Izreka od davnina. Istinita. Nikad demantovana.
Zivotinje nas oplemenjuju svojom lepotom, odanoscu, privrzene, spontane...mnogo toga mozemo nauciti od njih.
A dal im vracamo dovoljno, njima koje su isto ziva bica, na kraju delimo istu planetu!
Pas, covekov prijatelj? Znam da imate bar jedan dokaz...Rastuzi me svaka vest o napadu pasa lutalica na dete, prolaznika...pa gladni su, odbaceni, uplaseni...A sterilizacija u Nisu preskupa!
Ako imate sta da kazete , pdf Nis nudi priliku!

Sta da kazem koliko ih volim, da cuvam njihovu sliku u profilu.:mrgreen:

Ali, zaista, i ja mislim da ko voli zivotinje, voli i ljude, tj, mora biti dobar covek.

Zivotinji (psu) je mana samo sto ne ume da prica, a to je zapravo i vrlina, jer je veran i nikad ne moze da uvredi.

Samo, nisam za to da se psi ( i macke, brrr) cuvaju u stanu, bez obzira na vrstu. Pas je stvoren za kucu, za napolje, samo je tad veseo i slobodan. Zato, i pored svoje ljubavi za pse, nikad nisam cuvala psa u stanu (osim dok su mali, ako ih nadjem na ulici isl. da ih nahranim), jer nisam htela da im ogranicavam slobodu, a nemarna sam da ih izvodim, tj. ne zelim tu obavezu.
 
Sta da kazem koliko ih volim, da cuvam njihovu sliku u profilu.:mrgreen:

Ali, zaista, i ja mislim da ko voli zivotinje, voli i ljude, tj, mora biti dobar covek.

Zivotinji (psu) je mana samo sto ne ume da prica, a to je zapravo i vrlina, jer je veran i nikad ne moze da uvredi.

Samo, nisam za to da se psi ( i macke, brrr) cuvaju u stanu, bez obzira na vrstu. Pas je stvoren za kucu, za napolje, samo je tad veseo i slobodan. Zato, i pored svoje ljubavi za pse, nikad nisam cuvala psa u stanu (osim dok su mali, ako ih nadjem na ulici isl. da ih nahranim), jer nisam htela da im ogranicavam slobodu, a nemarna sam da ih izvodim, tj. ne zelim tu obavezu.

Sve je stvar odluke, i koja ćeš kola voziti, i koju školu završiti, i koje društvo odabrati, pa je tako i držanje zivotinja odluka. Poštenije je reći ja ih volim ali neću obavezu, jer oni jesu velika obaveza, nego uzeti psa ili mačku i posle nekog vremena kada ti ta obaveza dojadi, izbaciti ih napolje.
A držanje u stanu ili kući........ako je u dvorištu onda i gazda treba da bude u dvorištu da bi provodili vreme zajedno. Da gazda bude u sobi a pas po ceo dan sam napolju........bolje je nemati ga jer tačno je da pas traži slobodu ali jednako traži i prisutnost gazde. U suprotnom, dobijate psa koji se obeznani kada napokon vidi gazdu, postaje agresivan i asocijalan.E, onda ste stvarno u problemu.
Naš nemački ovčar je napolju a bretonke u kući (tako su navikle jer smo prvo živeli u stanu). Ulazi i on u kuću, da ne bi podsticali ljubomoru, ali brzo izadje napolje jer tako voli. Puno vremena smo svi u dvorištu tokom godine. Čak i zimi izadjemo i igramo se sa njim, obavezna je šetnja normalno van dvorišta, loptica, jurcanje, druženje sa drugim psima skoro svakog dana. Zašto? Zato što nama prija da izadjemo, zato što su naša deca odrasla i zdravlje Bože za neku godinu avlijom će nam trčkarati unučad. Ne želimo da imamo pse jkoji će biti problem, ne želimo da strepimo, želimo da uživamo u ljubavi svih njih.
Svo troje su velike maze (što nikako ne znači da nisu dobri čuvari), potpuno socijalizovani, svakog psa možeš povesti medju ljude, medju druge pse, u masu a da nemaš nikakav problem, svo troje su poslušni.
Kao i u sve ljubavi, i u kereću se mora ulagati. Stvar odluke.
 
Poslednja izmena:
picololeone,
u pravu si, bolje sto zivotinje neznaju da pricaju, ko zna sta bi nam sve rekle!
e sad, zamisli ljude koji vole zivotinje a nemaju dvoriste?
Drzati ih u stanu jeste ogromna obaveza ali to je cena za ljubav koju nam daju.
P.S. svidja mi se sto si za svoje korisnicko ime izabrala _mali lav!!!
 
Sinoc me obradovala vest da je u Leskovcu doneta opstinska Odluka
o Besplatnom i obaveznom sterilisanju macaka i pasa (izvor B92) i da
je to prvi grad u Srbiji koji je doneo takvu odluku.
Nadam se da i Nis nece dugo cekati a izbegli bi se mnogi
problemi....Inace, cena sterilizacije u Nisu je 6000,oo dinara za pse.

LJILJO, slike su ti cool, sto kazu moja deca!
I ti si takva!
 
CACIB u Beogradu, u februaru ove godine. Došli su forumaši sa "Sveta životinja" iz mnogo gradova širom Srbije bilo kao posetioci bilo da izlažu pse. Organizovali smo se, izdogovarali preko foruma, izmenjali brojeve telefona i očas posla virtuelna prijateljstva pretvoriti u prava
Ovo je naše pceto :)


naš drugar malino :heart:


i ovo je naše kučište :)
 
Poslednja izmena:
Sinoc me obradovala vest da je u Leskovcu doneta opstinska Odluka
o Besplatnom i obaveznom sterilisanju macaka i pasa (izvor B92) i da
je to prvi grad u Srbiji koji je doneo takvu odluku.
Nadam se da i Nis nece dugo cekati a izbegli bi se mnogi
problemi....Inace, cena sterilizacije u Nisu je 6000,oo dinara za pse.

LJILJO, slike su ti cool, sto kazu moja deca!
I ti si takva!

Uf, u Beogradu je jeftinije, bar ja mislim, mada naše keruše nisu sterilisane.
Blagodarim za pohvalu :)

Samo da napomenem da su ovo većinom slike sa forumaškim psima. Znači, mi forumaši se medjusobno družimo...........možda se ideja dopadne Nišlijama pa se i oni malo organizuju. Nekako, jeste sve dobro, mislim ovaj net i forum, ali, više volim pravi stisak ruke, da pomazim pseto, da čoveka pogledam u oči, da vidim osmeh deteta ......izgleda da nisam jedina sa tom željom :)
 
Pesma o kerushi

Jutros rano gde strn shumi, lupka
gde se beli trska, u guguti,
sedmoro je oshtenila kuccka,
sedmoro je oshtenila zutih.

Do u sumrak grlila ih nezzno
i lizala niz dlaku shto rudi,
i slivao se mlak sok neizbezzno,
iz tih toplih materinskih grudi

A uvecce, kad zzivina juri,
da zauzme motke, il prut jak,
izisho je tad domachin tmurni,
i svu shtenad strpao u dzzak.

A ona je za tragom trccala,
stizala ga kao kad uhode...
I dugo je, dugo je drhtala
nezamrzla povrshina vode.

Pri povratku, vukuch se po tmini,
i lizzuch znoj sa bedara lenih,
mesec joj se nad izbom uccini,
kao jedno od kuccicha njenih.

Zurila je u svod plavi, glatki,
zavijala bolno za svojima,
a mesec se kotrljao tanki,
i skrio se za hum u poljima.

Nemo, ko od sirotinje bedne,
kada kamen bace joj od shale,
u sneg su se pseche occi njene
kao zlatne zvezde skotrljale.


Ovo je od Jesenjina, najpotresnija pesma koju procitah ikad.
Umesto slika saljem vam ove stihove......i pitanje, gde ste!!!
 
Celog svog zivota ja sam se deklarisala kao ljubitelj zivotinja,
ne samo likom vec i delom!
Trenutno sam ponosna vlasnica deset macaka, kuce Lise i nesto kokica.....
Da bi im pomagala preselila sam se u svoju kucu, tu nadomak Nisa.
Znate li sta sve trpim od okruzenja? Najvise ih cudi kolicina macaka, kao sta ce mi, koju korist imam od njih?
Korist/
Sta god sam radila celog svog zivota, nisam gledala korist,onu materijalnu...za mene je bilo korisno da pomazem nekom i tada sam se osecala bolje.
Na isti nacin vaspitavam i svoju decu...da vole zivotinje jer tad ce volesti i ljude!
 
Probaj sa belim miševima.

:hahaha::hahaha::hahaha:

Pa ti i dalje čuvaj mačke........ne promovišem nemačkog ovčara niti bilo koju drugu rasu. Ovo je tema, koliko sam shvatila, o životinjama .........a tu svakako spadaju i mace.
Obaveštenje.....nemački ovčar nije problem što se tiče masa, već bretonke :manikir:

Ma ok je..Meni je nemacki ovcar najbolji pas ali nemam ga gde.
 
Celog svog zivota ja sam se deklarisala kao ljubitelj zivotinja,
ne samo likom vec i delom!
Trenutno sam ponosna vlasnica deset macaka, kuce Lise i nesto kokica.....
Da bi im pomagala preselila sam se u svoju kucu, tu nadomak Nisa.
Znate li sta sve trpim od okruzenja? Najvise ih cudi kolicina macaka, kao sta ce mi, koju korist imam od njih?
Korist/
Sta god sam radila celog svog zivota, nisam gledala korist,onu materijalnu...za mene je bilo korisno da pomazem nekom i tada sam se osecala bolje.
Na isti nacin vaspitavam i svoju decu...da vole zivotinje jer tad ce volesti i ljude!


I ja mislim tako. Zašto? Zato što brinući se o nekoj životinji, ptici, maci, psu, zecu........vi i vaše dete ga posmatrate i izvodite zaključke. Dobar vlasnik bilo koje živuljke je prvenstveno dobar posmatrač. Dete na taj način nauči da gleda i da vidi, da obrati pažnju na ponašanje životinje, da uoči, a bogami i vežba koncentraciju jer za posmatranje životinja trebate biti miran, da nije jedan jedini Bogom dan i da se ceo svet ne vrti oko njega, da brine o nekom, da se organizuje i da je tačan jer sve životinje jako drže do rituala i tačnosti. Kako dete stasava, tako mu sve ove naučene veštine pomažu da posmatra ljude, da ne sudi prebrzo, da čeka, da gleda i izvodi logičke zaključke o nekome, da procenjuje situaciju .......što opet dovodi do lakših i sigurnijih odluka.
Rasplinuh se.........
 
Sve je stvar odluke, i koja ćeš kola voziti, i koju školu završiti, i koje društvo odabrati, pa je tako i držanje zivotinja odluka. Poštenije je reći ja ih volim ali neću obavezu, jer oni jesu velika obaveza, nego uzeti psa ili mačku i posle nekog vremena kada ti ta obaveza dojadi, izbaciti ih napolje.
A držanje u stanu ili kući........ako je u dvorištu onda i gazda treba da bude u dvorištu da bi provodili vreme zajedno. Da gazda bude u sobi a pas po ceo dan sam napolju........bolje je nemati ga jer tačno je da pas traži slobodu ali jednako traži i prisutnost gazde. U suprotnom, dobijate psa koji se obeznani kada napokon vidi gazdu, postaje agresivan i asocijalan.E, onda ste stvarno u problemu.
Naš nemački ovčar je napolju a bretonke u kući (tako su navikle jer smo prvo živeli u stanu). Ulazi i on u kuću, da ne bi podsticali ljubomoru, ali brzo izadje napolje jer tako voli. Puno vremena smo svi u dvorištu tokom godine. Čak i zimi izadjemo i igramo se sa njim, obavezna je šetnja normalno van dvorišta, loptica, jurcanje, druženje sa drugim psima skoro svakog dana. Zašto? Zato što nama prija da izadjemo, zato što su naša deca odrasla i zdravlje Bože za neku godinu avlijom će nam trčkarati unučad. Ne želimo da imamo pse jkoji će biti problem, ne želimo da strepimo, želimo da uživamo u ljubavi svih njih.
Svo troje su velike maze (što nikako ne znači da nisu dobri čuvari), potpuno socijalizovani, svakog psa možeš povesti medju ljude, medju druge pse, u masu a da nemaš nikakav problem, svo troje su poslušni.
Kao i u sve ljubavi, i u kereću se mora ulagati. Stvar odluke.

Ih, da imam dvoriste, cuvala bih 20 pasa. Ovako...;)

picololeone,
u pravu si, bolje sto zivotinje neznaju da pricaju, ko zna sta bi nam sve rekle!
e sad, zamisli ljude koji vole zivotinje a nemaju dvoriste?
Drzati ih u stanu jeste ogromna obaveza ali to je cena za ljubav koju nam daju.
P.S. svidja mi se sto si za svoje korisnicko ime izabrala _mali lav!!!

Hvala, hvala...!:rumenko:
 
I tako...mi bi u Evropu!
A znate kakav je odnos Evrope prema zivotinjama ( od cuvanja, hranjenja, lecenja...)
Ja licno, imenom i prezimenom, boricu se za dobrobit tih jadnih stvorenja, posebno onih napustenih, koja napadaju decu i posle ta deca ne vole zivotinje.
Svaka cast DZZ u Nisu i novom azilu! Povela bih decu da vide zivotinje ali se bojim da se ne razocaraju u ljude..nije to ZOO vrt, to je jad i tuga....
 
Moj 200_ti post posveticu ovoj temi, temi koju sam sama predlozila.
Mozda neko i zaluta na ove stranice/
U uvodnoj reci za ovu temu obrazlozila sam zasto je bitno voditi brigu o zivotinjama!
EU kojoj tezimo, obavezace nas na to, bice zakona...nas samo zakon moze naterati
na nesto.
Do tada, zivotinje moraju biti strpljive i onda kad su gladne, izbacene, sutirane, bolesne...
Boze, sto li se rodih na ovim prostorima pa me svako malo bole ove moje grudi balkanske?
 

Back
Top