Acronis backup

poske

Obećava
Poruka
70
Imam instalisan Windows XP i napravio sam sa programom Acronis true image rezervnu kopiju sistemske particije i boot cd.Pre par dana sam bio instalisao Windows 7 i nesto sam zezno i nije hteo da radi kako treba i tako da sam vratio XP.Sad me interesuje pokusao bi opet da instaliram Windows 7 i ako me bude opet zezao dali cu moci da se vratim na XP pomocu programa Acronis true image i njegovog boot cd-a? Windows 7 bi instalirao na C particiju,backup od XPje na D particiji.
 
Postoji programcic Copy Commander, upravo namenjen za kvalitetni backup podataka. Dovoljno je samo narezati bootabilni disk ili napraviti disketu, to pokrenuti i ostalo je manje vise automatsko.
Probao sam nekoliko programa izmedju ostalih i Acronis, ali to nije to.
 
Ja sam sa Acronis true image zadovoljan, nego ako ja formatiram C particiju i instaliram Windows 7 a on me zeza dali cu moci sa ovim programom da vratim XP da se nezazam opet sa instalacijom XP i ostalih programa ovako bi trebalo ici brze.
 
Pa ne verujem da to moze, ipak je to program za backup. podrazumeva se da ima vec nesto instalirano preko cega radi restore podataka.
Elem najbolje ti je da napravis dual boot. Napravi unpartitioned space od 30-ak gigabajta, i samo prilikom instalacije izaberes tu particiju.
Najlaksi nacin da to napravis je preko programa G-Parted.
 
A sta je problem kod Partition Magic-a koristio sam ga pre 4 godine trenutno mi me treba pdela diska a koliko sam gledao link od predhodnog posta screen shot je jako slican. Interesuje me da li je Acronis nesto bolji ili samo predlazes posto njega koristis
 
Acronis koristim samo za backup cele C particije,imao sam iskustva da mi uleti neki virus koji me je posteno rasturio tako da nisam mogao ni da upalim racunar.Sa Acronisom sam sistem vratio za jedno 15 minuta bez ikakvih problema.
 

Back
Top