Da li Romi imaju svog Kneza?

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Cao,

Romi su najrasirenija etnicka grupacija koji imaju porijeklo iz Indije a dijele se na puno grupacija a poznati su nam Gitanosi kojih ima u Juznoj Americi.

Procitao sam negdje da svaka Romska populacija u jednoj regiji ili kvartu ima svog Kneza (predstavnika) koji vodi Rome i njihov je predstavnik.

Da li je to istina da i sada Romi imaju svoje Knezeve?
 
nenad_knezevic_knez.jpg
 
Tačno je da sve te veće grupe, podeljene po regionima imaju svog *vodju.
Konkretno, znam za Ameriku, imala sam priliku da upoznam sina ciganskok kralja i njegovu porodicu..........jedna jako bogata, kulturna porodica.................naravno, veoma su bogati i vrlo luksuzno žive.

ps.Kod njh se može .......povoljno kupiti Rolex ili neki skupoceni komad nakita, krzno.......i što je za svaku pohvalu.........ne petljaju se u poslove sa drogom
 
Romi nikada nisu imali kneza ili kralja. sve vazne odluke donosio je "savet staraca" a nikako ne jedan covek.
svi ti "romski knezovi" ili kraljevi ili "vodje" su samozvani nazovi romski lideri koji ne predstavljaju nikako rome u stvari cesto su to bili samo beskrupolozni ljudi koji su profitirali od samih "podanika" i naneli im veliko zlo. Za mene su to apsurdni sarlatani koji se razmecuju svojim bogastvom (stecenom na sumnjiv nacin) i mentalno degenerisani ljudi koji pridonose svim negativnim stereotipima o romima.

ja kao rom ne priznajem niti prihvacam NIKAKVOG kralja ili kneza a to cini vecina roma koji se polako osvescuju, edukuju, i odlucuju autonomno ko je njihov vodja na osnovu ljudskih, profesinalnih, i drugih kvaliteta i kompetentnosti a ne po tome sto jedna osoba sam sebe proglasi knezom, stavi na glavu neku krunu i sepura se po raznim manifestacijama.

Da sam na vlasti trazio bi im akreditaciju od nadleznih organa......
 
Cao,

Romi su najrasirenija etnicka grupacija koji imaju porijeklo iz Indije a dijele se na puno grupacija a poznati su nam Gitanosi kojih ima u Juznoj Americi.
Procitao sam negdje da svaka Romska populacija u jednoj regiji ili kvartu ima svog Kneza (predstavnika) koji vodi Rome i njihov je predstavnik.
Da li je to istina da i sada Romi imaju svoje Knezeve?

Ja sam knez timočki!

07.Dec.2008, Izvor: Večernje novosti

http://www.vesti.rs/Hronika/Ja-sam-knez-timocki.html

 

Back
Top