Barak Obama dobio Nobelovu nagradu za mir

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Barak Obama dobio Nobelovu nagradu za mir
11:09 OSLO, 9. oktobra (Tanjug) - Američki predsednik Barak Obama dobio je ovogodišnju Nobelovu nagradu za mir.
Obama je nagradu dobio zbog poziva za smanjenje svetskih zaliha nuklearnog naoružanja i zalaganja za mir u svetu, prenela je agencija Rojters.
 
Poslednja izmena:
Barak Obama dobio Nobelovu nagradu za mir
11:09 OSLO, 9. oktobra (Tanjug) - Američki predsednik Barak Obama dobio je ovogodišnju Nobelovu nagradu za mir.
Obama je nagradu dobio zbog poziva za smanjenje svetskih zaliha nuklearnog naoružanja i zalaganja za mir u svetu, prenela je agencija Rojters.

Evo, i ja pozivam na isto. Hocu li dobiti Nobelovu nagradu za mir?
 
Mora da je dobio zbog Gvantanama.Bolje za ljudska prava da su mu dali.

Ali treba znati i ko je bio Nobel. :per:
Алфред Бернард Нобел, (Nobel, Alfred Bernhard, 1833-1896), шведски хемичар; проналазач динамита.Године 1865, почео је да производи глицерил-тринитрат („нитроглицерин" који је 1847. открио А. Собреро /Sobrero, 1812-88/), али је у руковању експлозивном течношћу долазило до несрећних случајева; исте године његова фабрика је одлетела у ваздух, уз пет смртних случајева (укључујући и његовог брата Емила).

Године 1866. је открио да је експлозив безбедан ако га апсорбује киселгур (инфузорна земља); мешавина је продавана у шипкама премазаним воском, као „динамит".

Године 1875. пронашао је експлозивни желатин или гелигнит (нитроглицерин у нитроцелулози), чак и бољи експлозивни агенс; а профитирао је из нафтних поља која је поседовао у Русији.

Tako da bi se ja ISKRENO osećao bedno da mi neki tamo trgovac oružjem da neku nagradu. :thumbdown:
 
"(...)I sad, umjesto svakog mog objasnjavanja, sjetite se Petra Kocica, njegovih primitivnih strbaca i jazavaca, sjetite se kako je on dozivljavao austrougarsku vlast u Bosni, kako ju je on tumacio i opisivao, pa to usporedite s ovim sto o njoj pise Andric, i vidjet cete da su to dvije optike, dva gledanja i dvije suprotne orijentacije: jedna je srpska, ona Kociceva, a druga, ona Andriceva, jest europska." Tako Jelcic o Andricu i Kocicu, o nama Europejcima i njima Srbima,:rtfm:
 
Mislim da je prerano. Njegove inicijative za smanjenje nuklearnog oružja jesu navele čitav svet na diskusiju o tome i razmatranje te mogućnosti.
Međutim, od tih izjava nije prošlo više od nekoliko meseci.
Oslo prati evropski trend obožavanja Obame radi njegovih 'evropskih' stavova i ova nagrada se može tumačiti kao podrška na tom putu, ali svejedno mislim da je prerano.
Na stranu to što ta odluka ima i svoju političku dimenziju. To više odavno nije novitet.
 
Mislim da je prerano. Njegove inicijative za smanjenje nuklearnog oružja jesu navele čitav svet na diskusiju o tome i razmatranje te mogućnosti.
Međutim, od tih izjava nije prošlo više od nekoliko meseci.
Oslo prati evropski trend obožavanja Obame radi njegovih 'evropskih' stavova i ova nagrada se može tumačiti kao podrška na tom putu, ali svejedno mislim da je prerano.
Na stranu to što ta odluka ima i svoju političku dimenziju. To više odavno nije novitet.

otpilike je to to.
znaci komletna "politika" ili poruka nagrade je bez ratova, bez trke u naoruzanju, bez..
 
Barak Obama dobio Nobelovu nagradu za mir
11:09 OSLO, 9. oktobra (Tanjug) - Američki predsednik Barak Obama dobio je ovogodišnju Nobelovu nagradu za mir.
Obama je nagradu dobio zbog poziva za smanjenje svetskih zaliha nuklearnog naoružanja i zalaganja za mir u svetu, prenela je agencija Rojters.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: Да није смешно било би жалосно.
 

Back
Top