Pravda za Damira Dokića

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Damire Srbine izdrži do kraja u pravednoj borbi za fer presudu,

ili vrati nazad Vučinića u bajbok_!
:ok:


B]Damir Dokić štrajkuje glađu zbog Vučinića
Cetvrtak, 8. oktobar 2009. 14:20

v149117p0.jpg



Damir Dokić, koji je osuđen na 15 meseci zatvora zbog pretnji koje je telefonom uputio australijskoj ambasadorki u Srbiji, započeo je štrajk glađu u zatvoru u Sremskoj Mitrovici i podneo zahtev za prebačaj u samicu, revoltiran "pristrasnim postupanjem suda u njegovom slučaju".

Dokićev branilac Bosiljka Đukić izjavila je Tanjugu da Dokić neće više da uzima hranu, vodu i lekove, jer smatra da je "suicid jedini način da mu se ukine pritvor, pošto zbog opstrukcije suda i pristrasnog vođenja postuka pravda za njega i dalje neće biti dostupna".

Đukićeva je kazala da je otac poznate teniserke Jelene Dokić podneo Upravi zatvora zahtev za prebačaj u samicu, kao i da piše oproštajno pismo, o čemu je nju obavestila Dokićeva nevenčana supruga Biljana Bosančić.

Đukićeva je rekla da još nije dobila pisani otpravak presude kojom je Dokić u ponovljenom postupku osuđen na 15 meseci zatvora, na koji će se žaliti.

Revolt kod Dokića izazvala je presuda Siniši Vučiniću, koga je Treći opštinski sudu Beogradu uslovno osudio na šest meseci zatvora, s rokom provere od dve godine, zbog pretnji smrću poslaniku Žarku Koraću i novinaru nedeljnika "Vreme" Milošu Vasiću.

Opštinski sud u Rumi osudio je 24. septembra, u ponovljenom postupku, Dokića na 15 meseci zatvora zbog pretnji koje je uputio ambasadorki Australije u Srbiji Kler Birgin i produžio mu pritvor.

Otac Jelene Dokić, koja je uzela autraslijsko drzavljanstvo, prvom presudom je bio je osuđen na istu zatvorsku kaznu.

Sudsko veće, koje je izreklo obe prvostepene presude, sa Draganom Kličković na čelu, produžilo je Dokiću pritvor zbog opasnosti da će ponoviti delo za koje je osuđen.

(Tanjug)
http://www.mondo.rs/news/vesti/text.php?vest=149117

[/B]
 
Има ли неког слободног на форуму да овој петорици донесе хамбургере? Нема смисла да једу ... хм, знате...

Ох, још један добротвор из НВО-а, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Опет сте конзумирали ''донацију'' па би хтели да поделите......хвала не би да Вам одвајамо од уста
 
Koliko ti godina škole imaš? :lol:

U mom slucaju se ne racuna, jer samstudirao uporedo,pa ispadne da imam vise godina skole nego godina zivota :)
Sto uopste ne znaci da sam pametan, ali sam toliko skroman da znam da tumacim sudsku presudu.Jer ovde mozete traziti pravdu za raznorazne... neko za ubistvo dobije 3 a neko 40 godina robije. I uopste mi nije jasno kako ne zhvatate da se to ceni od slucaja do slucaja....
 
U mom slucaju se ne racuna, jer samstudirao uporedo,pa ispadne da imam vise godina skole nego godina zivota :)
Sto uopste ne znaci da sam pametan, ali sam toliko skroman da znam da tumacim sudsku presudu.Jer ovde mozete traziti pravdu za raznorazne... neko za ubistvo dobije 3 a neko 40 godina robije. I uopste mi nije jasno kako ne zhvatate da se to ceni od slucaja do slucaja....

A ko je to osporavao? :lol:
 

Back
Top