Kako bi ste reagovali?

Извини, ти рече да живите пристојно, да имате ауто, стан...да не оскудевате ни у чему.
40 000 евра теби није ништа да бисте могли себи да повремено приуштите неко путовањце, или да уштедите за школовање деце, рецимо?

А за шта ти треба милион евра? Шта ћеш да радиш са њима? Купујеш приватни авион и вилу на Беверли Хилсу?

Ок, разумела сам да не може да ради само годину дана...али ме је заинтригирало зашто ти је 40 000 евра тако мало?
Pa malo je zato sto imamo drugacije planove za buducnost!
 
Izivnite greska mislila sam SA.Ovde u grckoj za te pare maltene ne mozemo nista sem eto mozda da odvojimo na stranu pa da imamo za neke extra troskove ali nije to poenta price nego investirati u nesto bolje recimo nekretnine koje ce posle inama i deci donositi profit!
 
Pa ok nece spavati u sumi naravno :) ali bice u nekom kampu tako da mi ne mozemo da budemo tu sa njim ej niti ima skola niti ima radnja a mi bi morali onda da budemo u jednom gradu koji je udaljen oko 500 km i gde bi on mogao da dolazi svake druge nedelje na dan dva a pritom bi sami morali da iznajmimo kucu a veruj mi preskupe suuuuuuuuuuuu tako da nam od para nista ne bi ostalo a ovako mi zivimo u grckoj i imamo svoj stan tako da nemamo taj trosak kirije!
Pa bas ne verujem da je nesto tamo skuplje al ajd..a i nije poenta da vi tamo nesto ustedite..za sta ce vam..bitno da imate sredjen i kvalitetan zivot koji ovde ocigledno nije zadovoljavajuc..znaci ides i ne okreces se
..ovi shto prichaju o "odlazenju preko" mogli bi da obrate paznju na
lokaciju postavljachice teme i njene porodice.. :roll:
Pa jeste evo idem i do njenog profila da procackam sta su rucali danas
Рекла је да није могуће отићи на годину дана, такав је посао.
А и не би живело од облака тих годину дана, па уштедели 40 000. Имају дете и хоће још једно. ;)

Pa to sto hoce jos jedno je tek pravi potez:dash:naravno da je moguce i da ce biti placen blagovremeno da moze svojevoljno ili zbog nekog razloga napustiti taj posao posle godinu dve
 
Investicija u nekretnine je izgleda najsigurnija, ali i najskuplja u startu
ja bih se snašla sa mnogo manje para, ali više kreativnosti

Ne mogu ja da zamislim kako vi to razmišljate :confused:
nećete živeti zajedno 15 godina; onda ćete kupiti stanove, lokale i izdavati ih, a vi tada... šta? ponovo se upoznavati?
ne verujem ni u kakve garancije za 15 godina
a i limunada je apsolutno u pravu: nemojte zaboraviti da život nema reprizu

srećno, šta god odlučili ;)
 
Pa pazi verovao ili ne u kongu je preskupo!!!!!Sva roba dolazi iz francuske a nemirnice su u principu 3x skuplje nego u evropi a kuce su posebna prica izbor pristojnih je kao mali pa su zato cene enormne mislim ne pricam bezveze bio je mm i video.
 
Pa malo je zato sto imamo drugacije planove za buducnost!

Ваш живот - ваша ствар, али, кад већ причамо о томе - какви су то планови који толико вреде? Кад кажем ''који толико вреде'' мислим на изгубљених 15 година живота, не на милион евра....:confused:
 
..nema potrebe, pishe ti ispod avatara.. :roll:
Pise i meni cejs d san pa ko zna de sam..ako im u grckoj nije dobro stvarno ne znam
Pa pazi verovao ili ne u kongu je preskupo!!!!!Sva roba dolazi iz francuske a nemirnice su u principu 3x skuplje nego u evropi a kuce su posebna prica izbor pristojnih je kao mali pa su zato cene enormne mislim ne pricam bezveze bio je mm i video.

Ma verujem al opet stavi na papir koliko tu zaradjuje i koliko vam ostaje..a koliko ce tamo..sigurno 3x vise opet vam toliko i ostaje pored vecih troskova
 
Ali kako vise bre kada nam za kucu tamo treba oko 1500e min i isto toliko za hranu i skola za dete se placa posto belacka deca idu u privatne a o avionskim karte su posebna prica,a ovde gde smo sada posto imamo stan trosk ce nam biti jedino za hranu i racune to je oko 1000e mesecno i za dete jos neke aktivnosti i to do 200e mesecno pa ti vidi koja je opscija bolja!
 
Kako bi ste reagovali da vi ili vas muz dobijete odlicno placen posao u inostrantvu u pitanju je oko 4000e mesecno ali je uslov da tamo idete sami i svi troskovi su vam placeni,tamo radite 2-3 meseca pa mesec dana kuci isto placeno a kod kuce recimo ostavljte zenu i malo dete od 2 god?Da li mislite da je vredno ici tamo za te pare i vidjati svoju porodicu svaki treci mesec?Tamo gde ste do sada ziveli i radili imate i svoj stan i svoj auto zivite krajnje prosecno od meseca do meseca bez mogucnosti da ustedite ili sebi i porodici da obezbedite bolji zivot.

Kad vec pitate,ja cu reci moje misljenje...

Nije vredno!
 
Ako vam je vazan novac i ako su ti planovi ispred kompletne porodice onda neka ide a ako vam je kompletna porodica ispred tog novca onda neka ne ide.
Samo imajte na umu da se moze desiti da taj novac nikad ne uspe zaraditi, ili ga npr. prokocka ili posle 15 godina postane bezvredan jer nestanu snovi kojima je bio temelj.
Isto tako i ako ostanete zajedno i odreknete se moguce dobiti, imajte na umu da se moze desiti da se vec za par meseci razidjete.
Zivot ne daje garantne listove ni za kakve postupke i odluke.


Ovo je opet jedna od tema da li ovo ili ono...Zanimljive su za diskusiju ali su bezvredne za postavljace. Iskreno: Ko to od nas poslusa savet i onih koji nas poznaju godinama, koji su nam pravi i dokazani prijatelji a ne nekih nepoznatih ucesnika foruma? Trla baba lan...
 
Pa pazi ja sam ovde strankinja i samim tim sanse da nadjem pristojan posao su skoroo nikakve znaci maximum koji bi ja mogla da izvucem je oko 600e mislim nije ni blizu 4000e plus imamo malo dete a kao sto znate oni su cesto bolesni i mora neko da ga cuva ako ja radim a mi ovde nemamo nikakvu pomoc sa strane i to dosta komplikuje celu stvar ali ok mogla bi i ja da radim i budzet bi nam bio bolji ali recimo sa 2 dece to bi se opet svelo na prezivljavanje.Anyway videcemo jos sta cemo i kako cemo!
 
dugoročni planovi zahtijevaju dugoročne odluke...
mislim,ako neko već odluči da 15 godina ili 5 ili zauvijek živi negdje,po meni je logično da ga u tome prati i porodica,ako je već ima...u redu je da ima neki prelazni period dok se ne snađu, da budu razdvojeni...ali planirati 15 godina razdvojenosti radi nečeg što se ne može tačno ni definisati mi je malo bezveze...:roll:
a čitav život je ionako preživljavanje...ali čini mi se da je, u svakom slučaju, lakše preživljavati zajedno nego odvojeno od porodice...

i šta znači to 40000 e mi nije dovoljno?:roll: ti ih još ni nemaš,a već ti nije dovoljno?
i koliko je to čovjeku dovoljno?

možda griješim...ali i ja ne mogu da pretpostavim kako je to postavljačica teme zamislila?
 
Pa malo je zato sto imamo drugacije planove za buducnost!

Izivnite greska mislila sam SA.Ovde u grckoj za te pare maltene ne mozemo nista sem eto mozda da odvojimo na stranu pa da imamo za neke extra troskove ali nije to poenta price nego investirati u nesto bolje recimo nekretnine koje ce posle inama i deci donositi profit!

Mislim da je ovim jasno šta vam je raditi... Šta se uopšte razmišljate kad vi želite da steknete basnoslovno bogatstvo, da kupujete nekretnine (u množini!)...
Vama porodica nije bitna, porodica vam je samo izgovor za zgrtanje para.
Nek ide čove da zaradi tih pola miliona eura, drugačije ćete biti nesrećni, jer očito vas samo bogatstvo može zadovoljiti...
Nadam se da ćete posle 15 godina stvarno biti srećni, a dotle ćete valjda nekako preživeti, jer šta je 15 godina čekanja naspram toliko bogatstva koje vas na kraju čeka.
 
sad tek procitah sve, nisam u pocetku skontala o kojoj zemlji se radi... lepa je to cifra, ali ja sam osoba koja nikada ne bi zrtvovala bilo sta zarad novca... lepo ga je imati, ali mislim da sam srecnija od mnogih koji imaju dest puta vise novca nego ja. zivim skromno, ne razbacujem se, a nikada nicega nisam zeljna... a muz i ja imamo prosecne plate, mozda cak i malo ispod proseka za ovo podrucje... ne verujem da neka ljubav moze da bude toliko jaka i nepoljuljana za 15godina razdvojenosti....
 
Mislim da je ovim jasno šta vam je raditi... Šta se uopšte razmišljate kad vi želite da steknete basnoslovno bogatstvo, da kupujete nekretnine (u množini!)...
Vama porodica nije bitna, porodica vam je samo izgovor za zgrtanje para.
Nek ide čove da zaradi tih pola miliona eura, drugačije ćete biti nesrećni, jer očito vas samo bogatstvo može zadovoljiti...
Nadam se da ćete posle 15 godina stvarno biti srećni, a dotle ćete valjda nekako preživeti, jer šta je 15 godina čekanja naspram toliko bogatstva koje vas na kraju čeka.

jao Eli, nemoj tako.
Prvo, pola miliona evra na 15 godina nije bas basnoslovna suma
Drugo, ljudi zive na mestu gde prespostavljam da 4000 nisu specijalan prihod, vec sasvim prosecan, od koga se moze preziveti jer su troskovi uzasni
I svako ima pravo na planove i zelje da zivi udobno i bez trzavica, da zeli nekretninu, stek za decije studije, sigurnu luku kad ostari
 
Tacno. Moj muz ima platu 2000e, i na kraju meseca ne ostane mnogo, a nekada i nista. Zivimo lepo i nista nam ne fali, ali se ne razbacujemo. A deca su jos mala, nemamo velike troskove, kad pocne skola, pa sportovi itd, moracemo da se stisnemo malo i moracu i ja da radim. Tako da je 4000 mesecno ovde u Grckoj lepa para, ali ne i neko bogatstvo.
 
Kako bi ste reagovali da vi ili vas muz dobijete odlicno placen posao u inostrantvu u pitanju je oko 4000e mesecno ali je uslov da tamo idete sami i svi troskovi su vam placeni,tamo radite 2-3 meseca pa mesec dana kuci isto placeno a kod kuce recimo ostavljte zenu i malo dete od 2 god?Da li mislite da je vredno ici tamo za te pare i vidjati svoju porodicu svaki treci mesec?Tamo gde ste do sada ziveli i radili imate i svoj stan i svoj auto zivite krajnje prosecno od meseca do meseca bez mogucnosti da ustedite ili sebi i porodici da obezbedite bolji zivot.
Муж моје сестре је то урадио средином септембра.
Ено га, дружи се с Арапима...шта да ради кад плату није примио 6 месеци?

Некад то није ствар ''хоћу-нећу'', већ ''морам''.
 
Mislim nije od pomoci za temu,ali...preselite se u Srbiju.U Srbiji je pojam bar polovini ljudi 2000e.Pa neka muz radi u Grckoj blize je nego Kongo.
Imam primer iz blize familije.Otisao covek u Ameriku da zaradi malo,pa ce se vratiti...proslo je 12-13 godina ni jednom nije bio da vidi decu i zenu...Posalje po koji dolar nekad...
 

Back
Top