Deca kao zalog

okular

Obećava
Banovan
Poruka
87
Otvorite bilo koje novine,i bice tu neki tekst o tome da decu treba radati sto ranije,najbolje pre tridesete godine.
Sad ne znam za koga je to najbolje,za decu, roditelje,ili mozda za poslodavce.
Poslodavcima su potrebni mladi ljudi,u punoj snazi i sa decom.
Da zbog dece rade kao robovi.
Jesam li u pravu?
 
Otvorite bilo koje novine,i bice tu neki tekst o tome da decu treba radati sto ranije,najbolje pre tridesete godine.
Sad ne znam za koga je to najbolje,za decu, roditelje,ili mozda za poslodavce.
Poslodavcima su potrebni mladi ljudi,u punoj snazi i sa decom.
Da zbog dece rade kao robovi.
Jesam li u pravu?

:think:Redosled , decu,drzhavu i...roditelje.:dash:
 
Otvorite bilo koje novine,i bice tu neki tekst o tome da decu treba radati sto ranije,najbolje pre tridesete godine.
Sad ne znam za koga je to najbolje,za decu, roditelje,ili mozda za poslodavce.
Poslodavcima su potrebni mladi ljudi,u punoj snazi i sa decom.
Da zbog dece rade kao robovi.
Jesam li u pravu
?

НЕ НИСИ У ПРАВУ.
ЗБОГ ОВЕ ИЗЈАВЕ ТВРДИМ
ДА НИСИ ДОБАР У ГЛАВУ.
:dash:
 
Otvorite bilo koje novine,i bice tu neki tekst o tome da decu treba radati sto ranije,najbolje pre tridesete godine.
Sad ne znam za koga je to najbolje,za decu, roditelje,ili mozda za poslodavce.
Poslodavcima su potrebni mladi ljudi,u punoj snazi i sa decom.
Da zbog dece rade kao robovi.
Jesam li u pravu?

Au brate kolko si ti prso. Od cega sve ljudi nece napraviti teoriju zavere :dontunderstand:
 
O.K. Ako nisam u pravu,javicu se psihijatru.
Mada,nece me taj ubediti u suprotno.
Ajde pokusajte vi.
Argumente molim.

Srbija je četvrta zemlja u svetu po broju stanovnika starijih od 65 godina, a prosečna starost njenih građana je 41,3 godine, navedeno je na skupu "Starenje Srbije - izazov 21. veka".

Muškarci u Srbiji prosečno žive 71, a žene 76 godina, rečeno je na skupu u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti (SANU) koji su organizovali Udruženje gerontologa i gerijatara Srbije, Gerijatrijska selekcija Srpskog lekarskog društva, Kliničko-bolnički centar Zvezdara i ta ustanova.

Potpredsednik SANU Ljubiša Rakić je kazao da u Srbiji živi približno isti broj mladih i starih ljudi, odnosno da mlađu populaciju čini 19,7 stanovništva, a starije od 65 godina 17,24.

Prema rečima Rakića, do 2025. godine će za 11 procenata biti veći broj starijih ljudi u u svetu, a u budućnosti se očekuje da 23 odsto ukupne populacije budu stari ljudi.

Prema projekcijama Republičkog zavoda za statistiku, u Srbiji će 2017. godine živeti 1,8 miliona starijih od 65 godina i oni će činiti 25,9 odsto populacije.

Srbija će, prema tim projekcijama, 2032. godine imati 6.850.000 stanovnika, a od toga će 27,2 odsto biti stariji od 65. Mlađih od 19 godina biće 20,7 odsto.

Akademik Vladeta Jerotić istakao je da je psihološko-spiritualna dimenzija najvažnija u procesu starenja, jer ona utiče i na fiziološko-biološke aspekte tog procesa.

"Spiritualnost najpre predstavlja otvorenost čoveka u životu u odnosu na razna pitanja, kao i na druge ljude", kazao je akademik.

Jerotić je istakao da je starenje često praćeno depresijom, ponovljenom ili onom koja se prvi put dešava, kao i da je ta depresija uvek praćena osećanjima straha i krivice.

Prema njegovim rečima, starosna depresija se često završi suicidom.

On je naveo rezultate istraživanja Marionele Obrenović predstavljenog na šestom gerontološkom kongresu 2002. godine, o seksualnoj aktivnosti u starosti koji su pokazali da ona u 86 odsto slučajeva i dalje postoji.

"Potreba za nežnošću i toplinom se dugo zadržava, a muškarci ukoliko su mentalno očuvani duže ispoljavaju seksualno interesovanje", kazao je Jerotić.

Sekretarka odeljenja medicinskih nauka SANU Slobodanka Šušić je podsetila da je 2008. godina označena kao godina starih.

Ovaj skup u SANU održan je pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja.
 
O.K. Ako nisam u pravu,javicu se psihijatru.
Mada,nece me taj ubediti u suprotno.
Ajde pokusajte vi.
Argumente molim.

Постоје ствари које нико, ама баш НИКО не може да ти приближи причом.
То се једноставно мора ОСЕТИТИ И ДОЖИВЕТИ.
:rtfm:
Ја имам три сина, на које сам поносан.
Богу хвала, здрава, добра деца, добри ученици, активни спортисти....
Супруга и ја , без обзира на дипломе, свашта смо радили у нашим животима,
не чекајући чак да добијемо стално запослење.
Радили смо на пијаци, правили разне ствари у домаћој радиности,
производили поврће у пластенику.....радили по разним кућама и њивама као надничари.....Од јутра до сутра....И није нам било тешко.
А упоредо са тим , много много смо РАДИЛИ са нашом децом, тако да они ни у једном моменту нису СКРЕНУЛИ, са правог пута.
Хтели смо да усвојимо једну девојчицу, да уживамо и у једном умиљатом створењу у кући.....Знаш...Сукњице, карнерићи...шминка..., али нисмо могли, због тога,
што ни она ни ја нисмо тад имали стално запослење.
Данас, наши синови, полако враћају уложени труд у њих.
Сваки кућни посао, њима изводљив, нама је постао НЕДОСТУПАН....
И немој мислити, да смо неки ограничени пар, који не зна ништа, него само децу да праве. Не. Ту је и факултетска диплома, ангажман у локалној заједници преко разних удружења, политички рад.....
Не кажем да није било тешко. Било је година кад нисмо могли отићи на годишњи одмор, купити неки бољи ауто.....али смо увек могли отићи у позориште, на концерт,
понекад сви заједно изаћи на вечеру.....и сви смо били сретни.
А ДАНАШЊА НАША СРЕЋА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПИШЕ ....ЉУДИМА ПОПУТ ТЕБЕ...
КОЈИ ПРЕ НЕГО ШТО НЕШТО УРАДЕ, ВЕЋ ИМАЈУ ПРЕДРАСУДЕ.
Због тога сам реаговао онако у првом тексту, али немој дасе љутиш.
Мој очински савет ти је
НЕ ПЛАШИТЕ СЕ НИЧЕГА.
ИЗ СВАКЕ МУКЕ ИМА НЕКИ ИЗЛАЗ. Како су стари говорили
УВЕК ИМА НЕКА НАФАКА
 
Otvorite bilo koje novine,i bice tu neki tekst o tome da decu treba radati sto ranije,najbolje pre tridesete godine.
Sad ne znam za koga je to najbolje,za decu, roditelje,ili mozda za poslodavce.
Poslodavcima su potrebni mladi ljudi,u punoj snazi i sa decom.
Da zbog dece rade kao robovi.
Jesam li u pravu?


Тако ти је то у суровом капитализму.

Што рече неко :

-Када сам био млад борио сам се да напредујем.Сада се борим да млади не напредују.
 
Постоје ствари које нико, ама баш НИКО не може да ти приближи причом.
То се једноставно мора ОСЕТИТИ И ДОЖИВЕТИ.
:rtfm:
Ја имам три сина, на које сам поносан.
Богу хвала, здрава, добра деца, добри ученици, активни спортисти....
Супруга и ја , без обзира на дипломе, свашта смо радили у нашим животима,
не чекајући чак да добијемо стално запослење.
Радили смо на пијаци, правили разне ствари у домаћој радиности,
производили поврће у пластенику.....радили по разним кућама и њивама као надничари.....Од јутра до сутра....И није нам било тешко.
А упоредо са тим , много много смо РАДИЛИ са нашом децом, тако да они ни у једном моменту нису СКРЕНУЛИ, са правог пута.
Хтели смо да усвојимо једну девојчицу, да уживамо и у једном умиљатом створењу у кући.....Знаш...Сукњице, карнерићи...шминка..., али нисмо могли, због тога,
што ни она ни ја нисмо тад имали стално запослење.
Данас, наши синови, полако враћају уложени труд у њих.
Сваки кућни посао, њима изводљив, нама је постао НЕДОСТУПАН....
И немој мислити, да смо неки ограничени пар, који не зна ништа, него само децу да праве. Не. Ту је и факултетска диплома, ангажман у локалној заједници преко разних удружења, политички рад.....
Не кажем да није било тешко. Било је година кад нисмо могли отићи на годишњи одмор, купити неки бољи ауто.....али смо увек могли отићи у позориште, на концерт,
понекад сви заједно изаћи на вечеру.....и сви смо били сретни.
А ДАНАШЊА НАША СРЕЋА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПИШЕ ....ЉУДИМА ПОПУТ ТЕБЕ...
КОЈИ ПРЕ НЕГО ШТО НЕШТО УРАДЕ, ВЕЋ ИМАЈУ ПРЕДРАСУДЕ.
Због тога сам реаговао онако у првом тексту, али немој дасе љутиш.
Мој очински савет ти је
НЕ ПЛАШИТЕ СЕ НИЧЕГА.
ИЗ СВАКЕ МУКЕ ИМА НЕКИ ИЗЛАЗ. Како су стари говорили
УВЕК ИМА НЕКА НАФАКА
Kako te nije sramota ovako sočno da lažeš?
 
Otvorite bilo koje novine,i bice tu neki tekst o tome da decu treba radati sto ranije,najbolje pre tridesete godine.
Sad ne znam za koga je to najbolje,za decu, roditelje,ili mozda za poslodavce.
Poslodavcima su potrebni mladi ljudi,u punoj snazi i sa decom.
Da zbog dece rade kao robovi.
Jesam li u pravu?

pa naravno ,bioloshki casovnik nije moderan vec prirodan ,^zastareo^, i ne moze se promeniti, nazalost ljudi to ne shvataju.
Ne razumem jel te neko terao da radis za njega kao rob? Pa prijavi onda sta ovde kukas.!
 
Otvorite bilo koje novine,i bice tu neki tekst o tome da decu treba radati sto ranije,najbolje pre tridesete godine.
Sad ne znam za koga je to najbolje,za decu, roditelje,ili mozda za poslodavce.
Poslodavcima su potrebni mladi ljudi,u punoj snazi i sa decom.
Da zbog dece rade kao robovi.
Jesam li u pravu?

јеси.
 
Otvorite bilo koje novine,i bice tu neki tekst o tome da decu treba radati sto ranije,najbolje pre tridesete godine.
Sad ne znam za koga je to najbolje,za decu, roditelje,ili mozda za poslodavce.
Poslodavcima su potrebni mladi ljudi,u punoj snazi i sa decom.
Da zbog dece rade kao robovi.
Jesam li u pravu?

Jesi,poslodavcima je to najbitnije. Roditeljima i samoj deci manje. A ako cemo bioloski,bioloski je najbolje da decu rodis sa 19 godina,nije samo biologija bitna kada su deca u pitanju,tako da novine vole da se prave pametne.

Ali tema nije za Politiku.
 
Nisam siguran da si u pravu, ali je tvoje pravo da imaš takva stav i to treba poštovati. Kao što si i sama napisala, neka te neko argumentima razuveri.
Ja lično ne verujem da vladajući sistem u našoj državi zanima bilo kakav interes privatnika, osim kad nije njihov lični.
Sledeći problem je nešto što bi se moglo nazvati polnom diskriminacijom, a direktno je u suprotnosti sa tvojim stavom. Poslodavci baš osobama ženskog pola, navedenih godina, prvo postave pitanje o bračnom stanju, deci, trudnoći i želji da se dobije dete u nekom skorijem periodu. Takve osobe u velikom broju slučajeva nisu pogodne poslodavcima. Po meni je to daleko veći problem od ovoga na koji si ukazala.
A odgovor na tvoje pitanje, kome je to najbolje da rodi dete pre tridesete, jeste - svima. Ja sam otac dve devojčice i obe su rođene nakon moje 30. godine. Decu smo dobili kad smo mi to želeli, recimo da je bilo planirano. Svi smo srećni i zdravi, supruga i ja radimo, školovani smo, imamo stan... sve je u najboljem redu. Ali sa ovim iskustvom, krivo mi je što nismo ranije rađali decu. Verujem da bi ih bilo i više da smo to ranije uradili.
Ali ono što je mnogo važnije od toga kada rađamo decu, jeste kako ih vaspitamo. Ja imam loša iskustva sa poltronima, prevarantima, ljudima niskog morala koji prolaze u životu bolje od mene, ali svakako ne učim svoju decu da budu takvi. Mirno spavam i to želim svojoj deci.
 
Otvorite bilo koje novine,i bice tu neki tekst o tome da decu treba radati sto ranije,najbolje pre tridesete godine.
Sad ne znam za koga je to najbolje,za decu, roditelje,ili mozda za poslodavce.
Poslodavcima su potrebni mladi ljudi,u punoj snazi i sa decom.
Da zbog dece rade kao robovi.
Jesam li u pravu?

Ma u pravu si, bre, oće da nas zaebu... Decu treba rađati u 60-im godinama.
 

Back
Top