Kako prevaspitati muža?

Ma pokusavam svih ovih godina, ali ne uspeva. Jednom prilikom moj muz ode da se tusira, naravno bez peskira,a ja smugnem iz stana. Kad sam se vratila a on drvlje i kamenje na mene. S godinama sve mi vise smeta, pa mi pade na pamet da muku podelim svama, i da malo izogovaramo muzeve.:super:

Mislim da je vise problem u tom drvlju i kamenju nego u njegovoj zaboravnosti i nemarnosti.:think:
 
Evo jedne male poucne pricice...
Moja negdasnja drugarica se udala za jednog finog decka,visokoobrazovanog,iz bogate porodice,pazljivog i neznog ...delovalo sve idealno.
Vrlo brzo je shvatila da joj je novopeceni muz prilicno neuk i razmazen u pogledu obicnih kucanskih poslova. Opominjala ga je: prvo lepo i sa smeskom,posle vrlo ozbiljno i sa prekorom, ...ali, avaj - nista nije pomagalo.
Onda je krenula sa ubitacnijim metodama:
-prljave carape,koje je ostavljao u hodniku,(zajedno sa cipelama) je bacala u kantu za djubre;
-prljave kosulje,koje je ostavljao na naslonu fotelje u spavacoj sobi je ignorisala ..itd,itd;

A,onda,jednog jutra:
-Macooo, gde si mi kosulje i carape??
-Srce,sve sto je bilo u kosari za prljav ves ,oprano je i ispeglano.A gde si ti ostavljao svoje stvari?
-Pa, ..ovaj, ..znas vec,carape u hodniku, a ...
-Iju! A, ja mislila da je to za djubre !
-Pa,ti si stvarno luda! Sto mi nisi lepo rekla,a ne da mi sve pobacas!
-?!?!?!?!
-------------------------------------------------------------------------------------------
Nije bilo lako,ali je bilo delotvorno i pocela je na vreme:)
 
evo rat vodimo vec 9 godina ,i za tih devet godina da ga pitate gde mu stoji ves mislim da ne bi znao, da ne pricamo o prljavim carapama koje izuje i samo baci u hodnik ili da ga covek ne moze naterati da se uvece istusira i legne cist u krevet....
nedaj Boze da sam uzme da vecera ili da podgreje veceru odma pocinje svadja zasto sam se ja zenio ako moram sam da uzimam da jedem ........
znaci neki put mi dodje da se pokupim i odem negde da mi se mozak odmorim
htela sam reci da su oni svi na neki nacin isti:razmazeni i da samo gledaju svoj interes cak ponekad pomislim da je ljubomoran na svoju decu jer im se Bogati vise paznje posvecuju

:besna:
mislim da ih je tesko prevaspitati ,mozda ja nisam dovoljno dobra u tome ko ce znati
 
Poslednja izmena:
čekajte... ne razumem kako NE ZNA gde mu stoji veš :confused:
jel' ih vi oblačite??? stvarno ne kapiram

A ovo - zasto sam se ja zenio ako moram sam da uzimam da jedem ........ :eek:
nemam reči.. mislim, zašto si se ti udavala, da bi bila sluškinja?

moj muž je daleko od urednog, i daleko od toga da ne postoji nešto što bi bilo lepo da se 'prevaspita', ali ovakve primerke kad vidim... suvo zlato :heart:
 
I moj je takav...
Samo što je on jako pedantan i sve je uvek složeno... i čisto...

Juče otvara fioku u kojoj je stari telefon i pita me:"Gde stoji onaj stari telefon?":eek:
Ja naravno samo iskuliram, kao da ništa nije rekao... :whistling: a posle 3 ponavljanja, pogledao je u istu fioku i uzeo ga...:roll:
 
teško da ćeš uspeti da prevaspitaš muža u tim godinama. Vaspitanje se stiče od malena kada ga vaspitavaju roditelji i usmeravaju ispravno šta i kako treba raditi.S obzirom da danas većina majki gleda da zaštiti svoju decu /sinove/ da se ne bi zamučili, oni sutra kada se ožene u ženi traže majku koja će sve raditi kao i njegova majka.Prema tome želim ti uspeh u prevaspitanju ali mislim da je kasno za to:think::whistling:
 
Ja se ne zalim...Imam divnog supruga:).Zna gde mu stoje stvari,pere sudove,naucio je (od mene) da kuva,i da napravi po neki kolacic,palacinke...:)Jako je pedantan i uredan,i to mi se jako svidja kod njega...pomogne mi i oko kuce.Uvek podelimo poslove...Znaci-superrrr!!!:super:

(Sem sto ima jedna majica koju mi ne da peglam...kaze,samo ta se ne pegla...:confused:)
 
Moj muz je jedinac odrastao samo sa majkom, I nju je jadnu maltretirao da radi sve sto on hoce. Pokusala sam da mu bacam prljave carape i ves ali on ode i kupi drugi. Pakusala sam i da razgovaramo o tome. Ode do regala ovtori vrata i pocne da vice kako tamo nema onoga sto trazi, a to stoji ispred njega. Dok su deca bila manja ja sam ga poprilicno ignorisala, ali u zadnje vreme ne mogu. Ako ne obavim ja ono sto trazi, maltretira decu, posebno stariju cerku. Prodje kkroz kuhinju, zavali se u fotelju a onda zove iz druge sobe da mu donese casu vode. Ona se naravno onda svadja sa njim, i onda haos. Ne mogu vise da trpim da nas maltretira sve po kuci, a sto je najgore ostala sam bez posla. Sad me prekoreva kako me izdrzava. On je mucenik koji nosi sve na ledjima.
 
How sweet.Udate za
TractionMan1.jpg

Papirna lutka je demode i vrlo lako se pocepa te se zameni modernijim plastičnim modelom koji će bez problema obavljati sve funkcije.Šta ja znam muškarci se ne prevaspitavaju sa njima se razgovara ta niste im majke.
Mikole so what ako si ostala bez posla ti doprinosiš svojoj porodici na drugi način.Vrlo ružno od njega što ti to prebacuje danas sutra vrlo lako i njemu to može da se desi.
 
sto se mene tice mogao bi komotno da ide bez gaca ili u prljavoj i izguzvanoj kosulji
pa ko ziv ko mrtav

moj muzic dragi je to odavno shvatio
i naucio gde stoji pegla, kako se ukljucuje i pegla i ves masina i sporet
zna i gde je slavina i gde je frizider i gde je prodavnica
milina
 
kljucna stvar koju moraju da shvate svi koji zele da promene onog drugog u vezi, da prvo oni moraju da se promene. znaci prvo ti moras da se promenis, pa ce i on mozda, a mozda i nece, a onda opet imas dve opcije:should i stay or should i go :)

nije da ne razumem kuknjavu zbog ovakvih i onakvih muzeva, potrebu da se zena izjada jer ne uspeva da resi problem ALI: 1.same ste ga birale, nije vam slucajno zapao bas takav muz 2. nije on sam u vezi, odnos cini dvoje, pronadjite svoj udeo u problemu. praveci krivca samo od njega nista ne postizete 3. nekad treba priznati sebi gresku u izboru, nemogucnost da zivite u takvom odnosu, cinjenicu da se on NIKADA nece promeniti i lepo se razici 4. nekim zenama je dovoljno da se iskukaju prijateljici/forumu/istomisljenicima i posle se olaksane vrate u frustraciju koju nazivaju zivotom i tako u krug, kuknjava, nastavak, kuknjava da se ispraznis, nastavak bez promene, kad dodje vreme opet kuknjava...
 
kljucna stvar koju moraju da shvate svi koji zele da promene onog drugog u vezi, da prvo oni moraju da se promene. znaci prvo ti moras da se promenis, pa ce i on mozda, a mozda i nece, a onda opet imas dve opcije:should i stay or should i go :)

nije da ne razumem kuknjavu zbog ovakvih i onakvih muzeva, potrebu da se zena izjada jer ne uspeva da resi problem ALI: 1.same ste ga birale, nije vam slucajno zapao bas takav muz 2. nije on sam u vezi, odnos cini dvoje, pronadjite svoj udeo u problemu. praveci krivca samo od njega nista ne postizete 3. nekad treba priznati sebi gresku u izboru, nemogucnost da zivite u takvom odnosu, cinjenicu da se on NIKADA nece promeniti i lepo se razici 4. nekim zenama je dovoljno da se iskukaju prijateljici/forumu/istomisljenicima i posle se olaksane vrate u frustraciju koju nazivaju zivotom i tako u krug, kuknjava, nastavak, kuknjava da se ispraznis, nastavak bez promene, kad dodje vreme opet kuknjava...

..bravo..
 

Back
Top