bez venca na tudjmanovom grobu

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
sutra je praznik hrvatske, za nas verovatno nebitan, da nije ovog gesta mesica. po ko zna koji put pokazuje da je na pravom putu.
sta mislite o ovome??? ja mislim da je za ovakav gest potrebna hrabrost

Sa riječi na djela: Dan neovisnosti u Hrvatskoj
Mesić nije položio vijenac na Tuđmanov grob
Hina
thumbnail.php

Photo: BETA/AP /Laurent Cipriani

U povodu Dana neovisnosti, predsjednik Mesić je položio vijence na Mirogoju kod Zida boli, Središnjeg križa te na grobnicu Narodnih heroja. Tuđmanov grob je zaobišao.

U povodu Dana neovisnosti Republike Hrvatske, 8. listopada, predsjednik Republike Stjepan Mesić, predsjednik Hrvatskog sabora Luka Bebić i predsjednica Vlade RH Jadranka Kosor s izaslanstvima i predstavnicima udruga proisteklim iz Domovinskog rata položili su vijence i zapalili svijeće na zagrebačkom groblju Mirogoju u spomen na poginule branitelje i civilne žrtve rata.

Predsjednik Stjepan Mesić položio je vijence kod spomenika Glas hrvatske žrtve-Zid boli, na grob Narodnih heroja i kod Središnjeg križa u Aleji poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata.

Predsjednik Sabora Luka Bebić, na čelu saborskog izaslanstva u kojemu su bili Vladimir Šeks i Ivan Jarnjak, položio je vijence i zapalio svijeće kod spomenika Glas hrvatske žrtve-Zid boli, kod Središnjeg križa u Aleji poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i na grob prvog predsjednika Republike Hrvatske dr. Franje Tuđmana.

Predsjednica Vlade RH Jadranka Kosor s vladinim je izaslanstvom u kojemu su bili ministri Tomislav Ivić, Branko Vukelić i Darko Milinović te predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, položili su vijence i zapalili svijeće kod spomenika Glas hrvatske žrtve-Zid boli, kod Središnjeg križa u Aleji poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata te na grob dr. Franje Tuđmana, prvog hrvatskog predsjednika.

Vijence su položili i zapalili svijeće i izaslanstva Oružanih snaga RH i Ravnateljstva policije.

................

Izaslanstvo Hrvatske demokratske zajednice (HDZ), u kojemu su bili potpredsjednik HDZ-a Božidar Kalmeta, članica Predsjedništva Marina Matulović Dropulić i glavni tajnik stranke Branko Bačić položilo je vijence i zapalilo svijeće kod spomenika Glas hrvatske žrtve-Zid boli, kod Središnjeg križa u Aleji poginulih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i na grob prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana na Mirogoju te na Oltar Domovine na Medvedgradu.
http://www.e-novine.com/region/region-hrvatska/30764-Mesi-nije-poloio-vijenac-Tumanov-grob.html
 
ja mogu reci da se veoma retko desava da pogresim kod procene ljudi.
sto se mesica tice, ne verujem da ne bi mogao bilo koji zemlju u okruzenju voditi... i izvesti na "svetlo".
ja bih bio srecan da dodje i da preuzme nase kormilo

Nije realno da mi Mesića procenjujemo kao osobu, nego kao poitičara.

Mesić je stavio tačku na raspad bivše zajednice i može biti pozitivac samo onome ko je protiv bilo kakvog zajedništva...

Za mene lično on je negativac, možda malo manji od Tuđmana, Boljkovca, Glavaša i Šeksa, ali daleko od togo da je gotivan...
 
Nije realno da mi Mesića procenjujemo kao osobu, nego kao poitičara.

Mesić je stavio tačku na raspad bivše zajednice i može biti pozitivac samo onome ko je protiv bilo kakvog zajedništva...

Za mene lično on je negativac, možda malo manji od Tuđmana, Boljkovca, Glavaša i Šeksa, ali daleko od togo da je gotivan...

malo si srocio boldovan deo "kvarno" ali da pokusam....
ako se ne varam, a neke ankete na forumu to pokazuju, svi sa ovih prostora su protiv tog zajednistva, makar onakvog kakvo je bilo.
 
malo si srocio boldovan deo "kvarno" ali da pokusam....
ako se ne varam, a neke ankete na forumu to pokazuju, svi sa ovih prostora su protiv tog zajednistva, makar onakvog kakvo je bilo.

Slažem se za "kvarno"... Takav sam ja.. :per:

Samo me nervira kad se on sad distancira od svega.. Nema gde nije bio mirođija... Da mu je Tuđman živ ne bi smeo da šukne...

I Sloba je u jednom trenutku bio faktor mira i stabilnosti na balkanu, pa ne mislim da je bio pozitivac..

Razumeš... Nema nevinih među tim "prvoborcima"...
 
Slažem se za "kvarno"... Takav sam ja.. :per:

Samo me nervira kad se on sad distancira od svega.. Nema gde nije bio mirođija... Da mu je Tuđman živ ne bi smeo da šukne...

I Sloba je u jednom trenutku bio faktor mira i stabilnosti na balkanu, pa ne mislim da je bio pozitivac..

Razumeš... Nema nevinih među tim "prvoborcima"...

nevinih nema, tu se slazemo, ali meni je normalno da ljudi idu napred.
pogledaj samo mila, ko bi rekao da je on jedan [bivsi] slobin potrcko iz nekog ranijeg perioda... danas [odavno] je odbacio sve ono sto bi ga moglo na bilo koji nacin vezati sa balkanskim kasapinom
 
nevinih nema, tu se slazemo, ali meni je normalno da ljudi idu napred.
pogledaj samo mila, ko bi rekao da je on jedan [bivsi] slobin potrcko iz nekog ranijeg perioda... danas [odavno] je odbacio sve ono sto bi ga moglo na bilo koji nacin vezati sa balkanskim kasapinom

Ma ok..

Nego šta to znači, ako predsednik Hrvatske ne položi venac na grob prvom predsedniku i praktično tvorcu "neovisne" Hrvatske, na dan republike???

Jel se on ograđuje od njega lično, od načina kako je stvorena ili "neovisnosti"...:dontunderstand:
 
Ma ok..

Nego šta to znači, ako predsednik Hrvatske ne položi venac na grob prvom predsedniku i praktično tvorcu "neovisne" Hrvatske, na dan republike???

Jel se on ograđuje od njega lično, od načina kako je stvorena ili "neovisnosti"...:dontunderstand:

Težnja je svih naslednika da se ograde od svojih prethodnika, to je već postala zakonitost, samo su razlozi drugačiji. Recimo, kad si poslednji put čuo Tadića da pominje Đinđića :think:
Ne računamo polaganje venca na njegov grob
 
Ma ok..

Nego šta to znači, ako predsednik Hrvatske ne položi venac na grob prvom predsedniku i praktično tvorcu "neovisne" Hrvatske, na dan republike???

Jel se on ograđuje od njega lično, od načina kako je stvorena ili "neovisnosti"...:dontunderstand:

ne bih znao odgovor... ali ako bih pokusao reci "sta je pisac hteo da kaze" rekao bih...
i pored svih zasluga, mislim da ti je politika bila pogrsna, i da nije hrvatskoj u korist nastaviti "tvojim" stopama... znaci drzava iznad pojedinca.
nesto kao sto se radi franku u spaniji.
 
Nije realno da mi Mesića procenjujemo kao osobu, nego kao poitičara.

Mesić je stavio tačku na raspad bivše zajednice i može biti pozitivac samo onome ko je protiv bilo kakvog zajedništva...

Za mene lično on je negativac, možda malo manji od Tuđmana, Boljkovca, Glavaša i Šeksa, ali daleko od togo da je gotivan...


Sta mislis da se pronadje izjava Sarkozija da su Francuzi pobedili kada je pao Pariz 1940-koliko dugo bi bio Predsednik Francuske?
 
ne bih znao odgovor... ali ako bih pokusao reci "sta je pisac hteo da kaze" rekao bih...
i pored svih zasluga, mislim da ti je politika bila pogrsna, i da nije hrvatskoj u korist nastaviti "tvojim" stopama... znaci drzava iznad pojedinca.
nesto kao sto se radi franku u spaniji.

Vidiš i ja to mislim...

I koju poruku onda šalje...

Možda:

"U pravu su Srbi što su se organizovali na oružje, ja mu ne verujem, a kamo li oni..."
 
Nije realno da mi Mesića procenjujemo kao osobu, nego kao poitičara.

Mesić je stavio tačku na raspad bivše zajednice i može biti pozitivac samo onome ko je protiv bilo kakvog zajedništva...
Za mene lično on je negativac, možda malo manji od Tuđmana, Boljkovca, Glavaša i Šeksa, ali daleko od togo da je gotivan...

Koliko vas ovde ima sto pljujete sve sta ima veze sa SFRJ, mrzite je vise nego bilo ko drugi, a sad Mesic ne valja jer "stavio tacku na raspad" "najvece antisrpske komunjarske tvorevine"!

Ne bi li trebali da mu budete zahvalni bas zbog toga?

To je ono sta ja stalno govorim, kako god - ne valja - zato jer je Hrvat, pa nema veze ni sto mu je zena Srpkinja.

Toliko o licemerstvu.
 
Nije realno da mi Mesića procenjujemo kao osobu, nego kao poitičara.

Mesić je stavio tačku na raspad bivše zajednice i može biti pozitivac samo onome ko je protiv bilo kakvog zajedništva...

Za mene lično on je negativac, možda malo manji od Tuđmana, Boljkovca, Glavaša i Šeksa, ali daleko od togo da je gotivan...

Mesićevo predsjednikovanje nad SFRJ je bila obična farsa.
Nit ga se šta pitalo, nit je mogao utjecati na bilo šta!

Pa njega je vlastita armija granatirala u Banskim dvorima u Zagrebu na jučerašnji dan 1991.!!

Slažem se za "kvarno"... Takav sam ja.. :per:

Samo me nervira kad se on sad distancira od svega.. Nema gde nije bio mirođija... Da mu je Tuđman živ ne bi smeo da šukne...

I Sloba je u jednom trenutku bio faktor mira i stabilnosti na balkanu, pa ne mislim da je bio pozitivac..

Razumeš... Nema nevinih među tim "prvoborcima"...

:eek::eek:

Sloba faktor stabilnosti???
:hahaha::hahaha:

Pa to nije bio ni 1987., a kamoli kasnije kad je zapjenio u borbi za opstanak na vlasti! :D
 

Back
Top