SBB poludeo ili sta ?

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Oce li neki korisnik kablovskog neta preko SBB-a da mi objasni ovo, jer ja nisam pametan ?

Znaci neradi se o meni odmah da kazem, nego o jednom mom drugaru, sa kojim se umalo neposvadjah, jer nisam mogao da verujem, mislio sam da me pali.....
Ovako znaci on je pre 15 dana uzeo prikljucak za kablovski net kod SBB-a, a paket mu je 1.5 mbps......
Download mu ide normalno sve OK, a kada predje pola, zavisi negde od oko 50-60%, krene tako da siba i siba i siba i sibaaaaaaa, i rokne ga na 2800 KBPS !!!
Ja nisam verovao dok nisam otisao da vidim, a evo slikao sam, posto mozda i vi necete verovati.
Sta se dogadja i jesam li ja lud ili je ovako svima (mada mislim da je nemoguce), ali ipak da sacekam odgovor ???:dontunderstand:


 
Dobro OK, nekako da razumem rad na mrezi (15 dana rad na mrezi :roll:, al ajde), nego meni onda nije jasno sledece.

Ajde to sto mu se ubagovalo pa skida, nego kako stalno ???
Znate ono na rapidu uvece kada se nakace svi i ovi sto imaju premium, meni nekad nema sile da predje 40 kbps, varira znaci od 30-50 kbps..... EEEEE, a njenu i tada siba li siba onako, znaci stvarno mi nije jasno on moze da ima protok znaci 1 terabajt, ali ako ga rapid ogranici na 30 kbps, odakle nemu opet izvlaci ovaj super brzi protok ???:dontunderstand:
 
Nemoj brzinu da meriš rapid share-om, idi na neki sajt za testiranje brzine i proveri koja je tačno brzina.
Pretpostavljam da je moguće i da su u SBB-u napravili neku grešku i da će je ispraviti ili kad se neko požali što on ima tu brzinu a ostali korisnici ne, ili kad primete nenormalno visoku potrošnju i izvrše proveru... Uživajte dok traje ;)
I obrati pažnju na kbps i kBps, skroz različite stvari koje si izmiksovao u gornjem postu.
 
Nemoj brzinu da meriš rapid share-om, idi na neki sajt za testiranje brzine i proveri koja je tačno brzina.
Pretpostavljam da je moguće i da su u SBB-u napravili neku grešku i da će je ispraviti ili kad se neko požali što on ima tu brzinu a ostali korisnici ne, ili kad primete nenormalno visoku potrošnju i izvrše proveru... Uživajte dok traje ;)
I obrati pažnju na kbps i kBps, skroz različite stvari koje si izmiksovao u gornjem postu.

Ma mozes da meris sacim hoces, njemu to sjezi nevidjenom brzinom... A nije sam rapid u pitanju, takodje npr. Megaupload, Hot File....

A za KBPS, nekapiram sta sam pomesao....

Usput, neuzivam ja uopste nego on, naskida covek za 15 dana sto neko nije za godinu.... :D
 
ne kapiram, zasto covek ne ode na www.speedtest.net i pogleda kola ku je tacno brzina...
?

Zato sto mu to ubrzanje koliko god cudno zvucalo kako sam ranije naveo krece tek posle POLOVINE skinutog fajla, znaci negde izmedju 50-60 %, i tako ga izgura do kraja.... Ali, danas kada on dodje sa posla, bas cu da mu kazem da proveri da vidim sta ce da mu pokaze...

Јер је сразмерно иста приликом примања (слања - опционо) било каквих других пакета на линку?

Skapirao sam sta si hteo da kazes.
 
Imala sam isti problem. Ispostavilo se da imam Trojanca koji mi izvlaci silni protok, iako mi nije otvoren brauzer. Neka skenira sistem, jer je moguce da je to u pitanju.

Ma nemam pojma sta se desava, cuh se sa njim pre neki dan i dalje mu ,,fura'' onako ludo....:dontunderstand: :dontunderstand: :dontunderstand:

A ja kada sam bio kod njega instalirao sam mu Malwarebytes' Anti-Malware i Spybot - Search & Destroy, pored njih ima jos Aviru...., tako da tesko da je virus....:think:
 

Back
Top