Razvijenost Egipta. Uticaj hipoteticke civilizacije ili posetioca?

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Svakome ko je citao o egipatskim misterijama, fenomenu sfinge, preciznosti izgradnje piramida i drugom, je ubedjen da Egipcani nisu mogli niknuti kao tako razvijena civilizacija niknuti tek odjednom u oazi Nila...

Postoje 2 pretpostavke:

1. Da su, kako Henkok kaze, njihovi bogovi zapravo predstavnici hipoteticke civilizacije koja je nekada postojala (Atlantida, Mu...), i da je istorija Egipta mnogo starija nego sto se misli..

2. Kao sto kod Sicina nalazimo, da su ljudi genetski unapredjeni od strane "posetioca", te da su neke stvari koje se i dan danas nalaze na planeti zaostavstina njihovog prisustva...

Meni nekako racionalnije zvuci prva teorija...

Vase misljenje???



Graham Hancock: "It's obvious that big chunk of mankind history is missing..."
 
Oko cega se pravi misterija u ovom slucaju?
A sta ako nije tacna ni prva ni druga pretpostavka?
Ja znam jednu situaciju gde se Henkok bezobrazno poneo prema zvanicnoj nauci a pre svega pubilici.
Slagao je da nije trepnuo. Citiram : "Kako to da jedna civilizacija koja je u kamenom dobu odjednom nikne u onakvu civilizaciju?
Zaboravio je proces od gotovo 2000 godina. I tolike nalaze zanemari, tek tako. Bezobrazluk.
Ako je spreman na takve stvari, uzimam njegov rad sa rezervom u startu.

Sicin, je pak prica za sebe. On je na ovde video egipatsku Sfingu i piramide

Kuh_big.gif


Mora da postoji neka bolja teorija sto se tice Egipcana ?
 
Sto se Sicina tice hteo sam da nadovezem njegovo delo 12. Planeta na celu ovu pricu, ne o Egiptu vec o Sumeru, izostavio sam Sumer iz teme greskom... Dosta ubedljivo deluje, ali pitanje je koliko su informacije tacne?! :///// ... Sto se mene tice, sa Henkokom se slazem u pogledu religije... Antropomorfnih bogova koji su vladali u Zep Tepi-u. Takodje i oko percesije ekvinocija, puno je stvari povezanih sa tom pojavom, da bi se nazvalo slucajnoscu...
 
Zar pored ovih u Gizi ne postoje i druge piramide na kojima se vide različiti nagibi .Što znači da su egipćani postepeno dolazili (učeći na sopstvenim greškama )do toga koji je nagib najbolji za piramidu ?
Ovde se radi o preciznosti piramida i njihovoj velicini... Keopsova, najveca je visine oko 140 m ako se ne varam, a odstupanje od sredisne tacke baze do vrha je manje od jednog minuta!!! Mnoge piramide koje su sagradjene nakon Keopsove, Kefrenove i Mikerinosove nisu opstale... I da, jos nesto, ni u jednoj od ove 3 piramide nisu pronadjena tela navedenih faraona, niti su u njima iscrtani hieroglifi i ostale stvari vec su zidovi sto bi se reklo "klot" xD, a sve 3 piramide jasno predstavljaju projekciju pojasa sazvezdja Orion, koje je kod Egipcana predstavljalo boga Ozirisa...

Nema misterija vezanih za Egipat?! :D
 
Henkokov metod postavljanja i dokazivanja tvrdnji tipičan je za sva pseudonaučna djela, i u tome se i razlikuje pseudonauka od nauke.
Pseudonaučnik iznese neku tvrdnju i pokupi one činjenice koje ju podupiru, a sve ono što se ne uklapa u to prosto zaboravi. Za onoga ko ne poznaje problematiku (običan čitalac, kakvih je većina) iznesene tvrdnje izgledaju logične i dokazane. A to dolazi nadogradnja - oslanjajući se na ove 'očigledne i dokazane' tvrdnje, pseudonaučnik ide dalje, u polje nepoznatog, šireći svoju priču. Cilj je uhvatiti što više onih običnih čitalaca, prodati što više knjiga i namlatiti pare.
Naučnici kreću od svih poznatih činjenica i na osnovu njih iznosi i dokazuje svoje tvrdnje. Ako se kasnije pojave neke činjenice koje se ne uklapaju, naučnik pokušava pronaći zašto je to tako, i postavlja nove teorije koje obuhvataju i te činjenice.
Teorije koje postavljaju naučnici, baš zato što nisu selektivne već moraju obuhvatiti sve poznate činjenice, nikada nisu tako spektakularne kao one koje postavljaju pseudonaučnici, a to je običnom čitaocu tako dosadno. Prave naučne knjige prodaju se u mnogo, mnogo manjim tiražima, ali pravom naučniku novac nije osnovni cilj. Cilj mu je spoznavanje istine.
 
Dragi nash moderatoru u ostavci , zato mi i ne posetjujemo pdf "Nauka i obrazovanje" vec smo doshli da svoje vreme utoshimo u razglabanju "misterija" na pdf "Zabava".

U tome se razlikuju pdf "Nauka" i pdf "Zabava"

Kad saberemo postove vidimo da je "Zabava" mnogo zabavnija od "Nauke".

A sami smo izabrali i gde cemo pisati i koje teme cemo chitati.

Time sho nashe zabave zeljne teme usmeravate ka nauchnom metodu chinite ovom pdfu nepravdu,pokushavajuci da od njega napravite neshto shto Krstarica vec ima .

Ili drugim rechima prestanite svi skupa da idete okolo vicuci "JA SAM NORMALAN"
Slatki ste al dosadni.
Da sam hteo da chitam o nauci tamo bih i otishao:kpozdrav:

@ tema

Postoje 2 pretpostavke:

Chini mi se da bi moglo da bude kombinacija
 
Poslednja izmena:
Mster Yoda
Naučnici kreću od svih poznatih činjenica i na osnovu njih iznosi i dokazuje svoje tvrdnje. Ako se kasnije pojave neke činjenice koje se ne uklapaju, naučnik pokušava pronaći zašto je to tako, i postavlja nove teorije koje obuhvataju i te činjenice.

Ne krecu od svih poznatih cinjenica, vec samo od onih cinjenica koje su prosle kroz cenzuru time sto ne narusavaju utvrdjeni materijalisticki pogled na svet, ili su (sto je vaznije) beskorisne kao sredstvo za unapredjivanje starih i pronalazenje novih oruzja. Ako ispunjavaju te uslove onda su te cinjenice time stekle pravo da budu poznate.

A i pored toga naucni metod je daleko od "spoznavanja istine". On konstatuje indukcijom neku zakonitost u pojavi i predpostvallja da ce se ta zakonitost ponavljati i ubuduce (sto ne mora da znaci), a "istina" je daleko od toga i ona je predmet potrage Filozofije.
Tako da zainteresovani za istinu nemojte slusati Yodu i ici na forum Prirodne nauke, vec idite na forum Filozofija.

Sto se tice teme, otkriveni su ostaci u Japanskom moru veoma razvijene civilzacije..(sa sve piramidama). stare najmanje 12000 godina.

Piramide su pronadjene svuda u svetu, ne samo u Egiptu...nego i u Bosni pa i kod nas u Srbiji...a sve te piramide su mnogo starije od egipatske civilizacije.
Nisu Egipcani gradili piramide, bas kao sto nisu Bosanci gradili svoju piramidu. I jedni i drugi su te gradjevine zatekli. A one su gradjene daleko, daleko pre nego sto to zvanicna istorija (inace poznata po svojoj "istinoljubivosti") dopusta da bude zvanicno priznato.
 
Piramide su pronadjene svuda u svetu, ne samo u Egiptu...nego i u Bosni pa i kod nas u Srbiji...a sve te piramide su mnogo starije od egipatske civilizacije.
Nisu Egipcani gradili piramide, bas kao sto nisu Bosanci gradili svoju piramidu. I jedni i drugi su te gradjevine zatekli. A one su gradjene daleko, daleko pre nego sto to zvanicna istorija (inace poznata po svojoj "istinoljubivosti") dopusta da bude zvanicno priznato.

Zatekli su bukvalno sve piramide u Egiptu ?
Da li da te pitam da li znas da ih nabrojis....

E sad, da li su to grobnice ili hramovi...to pitanje ostaje otvoreno.
Niko da pomene da su uz piramide u Gizi nadjeni posmrtni hramovi, ceremonijalne barke i satelitske piramide - tipicna sakralna oprema drevnih Egipcana (elite, naravno, onih koji su to mogli da priuste sebi).
 
Zatekli su bukvalno sve piramide u Egiptu ?
Da li da te pitam da li znas da ih nabrojis....

E sad, da li su to grobnice ili hramovi...to pitanje ostaje otvoreno.
Niko da pomene da su uz piramide u Gizi nadjeni posmrtni hramovi, ceremonijalne barke i satelitske piramide - tipicna sakralna oprema drevnih Egipcana (elite, naravno, onih koji su to mogli da priuste sebi).
Tacno, nadjene su i Egipatske piramide kao pokusaj kopiranja onoga sto su zatekli. A te piramide su danas mala gomila kamenja jer su se srusile jos u njihivo doba.

Video sam sliku jedne takve piramide koju su sagradili Egipacni. To ni ne lici na Keopsovu.
Uzgred Krang sta mislis o ovome?

Jesu li i ovo izgradili Stari Egpicani?
piramida.jpg
 
Zar pored ovih u Gizi ne postoje i druge piramide na kojima se vide različiti nagibi .Što znači da su egipćani postepeno dolazili (učeći na sopstvenim greškama )do toga koji je nagib najbolji za piramidu ?

Naravno da postoje.
Najraniji oblik "prave" piramide, crvena piramida u Dashuru. U Dashuru je inace nadjeno 11 piramida :confused:


RedPyramid.jpg



Da sam napisao da je ovo jedna od piramida iz Gize, 99% ne bi primetilo razliku.
 
Poslednja izmena:
Evo, pogledaj Sneferuovu piramidu iz Dashura pa mi reci da je srusena gomila kamenja. :confused:

I sta je ovo? Egzaktan dokaz?
A ti mi reci kako si odredio starost toga? Kojom metodom? Obrada kamena ne moze se datirati. Moze biti i od pre 2000 godina i od pre 100000 godina.

I sta mislis o ovome u Bosni. Brdo jel?

Da li i ovo sto oblaze to brdo sa sve natpisima nepoznatim pismom starim 20000 godina je samo neka "erozija"

blokovi-visoko.jpg

image004.jpg

Semir_Piramide_big.jpg

image011.jpg
 

Back
Top