FlashGet 1.6 ili Dap 7.2 ?!

Pa, gledaj ovako. DAP je nesto malo brži, ali zato FlashGet raspolaže sa dosta više opcija za nameštanje. DAP se može integrisati uz svaki browser, dok ovaj može uz samo IE. Obadva su dobra, tako da nećeš pogrešiti pri izboru.
Ali evo ja ti preporučujem Flash Get, pošto ga ja koristim.
 
I ja koristim FlashGet zato što sa DAP sam dobio 9 špijuna i nikako nisam mogao da ih obrišem :x
Ali zato je DAP nešto malo brži i ima onu opciju da ako skiaš film naprimer možeš i da pregledaš deo tog film pre nego što ga celog skine :D Baš zbog toga se možda i vreatim na DAP ali šta ću sa špijunima :roll:
Pozdrav 8)
 
Ako je izbor baš od ta dva, onda definitivno FlashGet jer je DAP prepun špijuna koji ne nestaju i nakon registracije (krekovanja). Takođe, nije tačno da je DAP brži ako se pravilno podesi broj delova na koje se skidani paket deli u FlashGet-u, a što zavisi od same brzine konekcije.
Ako ograničenje nije samo na ta dva programa, preporučujem ReGet Deluxe koji je brzinski šampion (meni je to najvažnije ako ne i jedino važno).
 
Ajde ljudi prestanite vise da svirate o DAP-u.
Da,jeste,ima spywera,ali treba znati kakvog,ako nije registrovan ima banner na
vrhu prozora i statistics watching,da bi posmatrao u free varijanti gde se koristi,kada
,koliko puta...itd.Banere koje skida sa svog maticnog sajta postavlja samo u prozoru
programa.
Kada se program registruje(bilo legalno ili nelegalno),ove dve funkcije nestaju i
korisnik ima svoju privatnost.Jedini kontakt sa maticnim sajtom je ako otvorite
account na njemu.
Ako vas zbunjuje,ono sto AdAware i Spybot nadju,posle registracije ovog programa a
to je onaj baner i mozda jos jedan upis u registriju,slobodno ih obrisite jel su to
komponente koje su se nekad koristile,pre registracije.
Nakon toga DAP ce normalno raditi i nema vise govora o bilo kakvom spy-u.

Ne vidim zasto oko toga dizete toliku frku...

Poz.
 
Ja radim sa FlashGet-om i najbolji mi je od svih. Narocito zbog raznoraznih opcija za podesavanje i organizaciju downloada.
Sto se tice brzine, tesko je primetiti razliku, al' od svega sto sam probao, FlashGet mi najbolje exploatise liniju, misim nonstop odrzava maximalnu mogucu brzinu, bez rupa i padova... toliko.
 
FaXcooL:
A kako da integrises DAP 7.X.X.X u Operu 7.53?Trazi OPERA.INI fajl koji OPERA 7.53 nema koliko ja znam...
A da instaliram OPERU 5.XX ne pada mi na pamet stvarno...
p0z! :roll:

Jednostavno!!!
Uzmes dapop.dll iz DAP-ovog foldera,prekopiras ga u plugins folder od Opere.Pokrenes
Operu,ides na preferences>File types i izaberes za koje sve ekstenzije zelis da
koristis DAP-plugin.I radi "ko sat!". :)
 
Ja koristim FlashGet 1.60a. Što se tiče brzine DAP 7.2 je brži za 3% od FlashGet-a ali ja sam spreman da rizikujem i 5% ali da nemam špijuna koje DAP instalira. Pre sam koristio DAP i tek kad sam ga deinstalirao tek sam onda jedva uspeo da ih izbrišem sa Spybot S&D-om(ne znam da li je tačno ono što je neko rekao da se oni lakše brišu kad se DAP registruje).Alex.L
 
"Spijuni" ostaju i posle registracije DAP-a. Licno koristim krekovanu verziju DAP 7.2.0.0 i maximalna brzina downloada je bila 30kbps (dial-up veza).
Ti spijuni su vecinom baneri formata .gif (znaci slike) ali ima i registracionih kljuceva (baza "registry"). SpyBOT S&D moze sve da ih pobrise bez problema.
U SpyBOTu pise da su ti fajlovi "krsteni" u spijune samo zato sto se bez znanja korisnika konektuju na DAP-ov oficijalni sajt (speedbit.com) i salju informacije o podesavanjama u samom DAP-u, a i imaju ulogu slanja sutomatskog e-maila (opet bez znaja korisnika). Povadi "spijune" ako ti smetaju...
p0z!
 
Leka:
FaXcooL:
A kako da integrises DAP 7.X.X.X u Operu 7.53?Trazi OPERA.INI fajl koji OPERA 7.53 nema koliko ja znam...
A da instaliram OPERU 5.XX ne pada mi na pamet stvarno...
p0z! :roll:

Jednostavno!!!
Uzmes dapop.dll iz DAP-ovog foldera,prekopiras ga u plugins folder od Opere.Pokrenes
Operu,ides na preferences>File types i izaberes za koje sve ekstenzije zelis da
koristis DAP-plugin.I radi "ko sat!". :)

Vidis, ja sam pre kopirao dapop.dll u Plugins ali nista se nije desavalo.
Ajde pojasni malo bolje o podesavanjima u File Types ako ti nije frka!
p0z!
 
Dupli klik na npr. application/zip izaberes "Use plug-in" i tu bi trebalo da bude
Download Accelerator Plus.
To bi trebalo da bude dovoljno,u slucaju da kad krenes da skidas ostale ekstenzije
sa neta a Opera kojim slucajem ne koristi DAP,ponovi ovaj proces za tu ekstenziju.
Ne zaboravi na kraju Apply.
 
Alex.L:
(ne znam da li je tačno ono što je neko rekao da se oni lakše brišu kad se DAP registruje)
Mogu oni da se brisu i pre registracije ali posto
DAP automatski kada se konektuje na net(dok je u
free varijanti,ne registrovan)skida novi baner sa
svog sajta,to je malo Sizifov(ne mislim na clana
foruma :) ) posao.


FaXcooL:
Ti spijuni su vecinom baneri formata .gif (znaci slike) ali ima i registracionih kljuceva (baza "registry"). SpyBOT S&D moze sve da ih pobrise bez problema.
U SpyBOTu pise da su ti fajlovi "krsteni" u spijune samo zato sto se bez znanja korisnika konektuju na DAP-ov oficijalni sajt (speedbit.com) i salju informacije o podesavanjama u samom DAP-u, a i imaju ulogu slanja sutomatskog e-maila (opet bez znaja korisnika). Povadi "spijune" ako ti smetaju...

Cini mi se da sam ja to vec rekao,zar ne?!!
 
Leka:
Dupli klik na npr. application/zip izaberes "Use plug-in" i tu bi trebalo da bude
Download Accelerator Plus.
To bi trebalo da bude dovoljno,u slucaju da kad krenes da skidas ostale ekstenzije
sa neta a Opera kojim slucajem ne koristi DAP,ponovi ovaj proces za tu ekstenziju.
Ne zaboravi na kraju Apply.

Da,dapop.dll je kopiran u folder Program Files\Opera75\Plugins i u Program Files\Opera75\Program\Plugins za svaki slucaj ali kada sam kliknuo na opciju Use Plug-in nije pisalo Download Accelerator Plus... Samo nesto vezano za Windows Media Player ,ali to je nebitno...
p0z.. :D :roll:
 

Back
Top