Opustanje

orhefey

Početnik
Poruka
7
Kako se opustate i da li se uopste opustate? Ili samo zurite i jurite dok ne stignete do zida? Šta radite napisite recepte za opustanje.

Divan dan svima
pozdrav
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nesvest posle udarca u zid je ono sto nas opusta.
Tuga je sto nesvest ne traje dugo. Probudimo se pa opet trcimo, do sledeceg udarca u zid.

sa vrlo ogranicenim sposobnostima ucenja na greskama...kao som na buccku...
 
Interesantno sto citam, ja sam mislio da je OPUSTENOST = SPREMNOST_DA_SE_BUDE_SVESTAN, dakle, OPUSTENIJI = SPREMNIJI_DA_SAZNA_I_DA_NEMA_PREDRASUDE. Moze se formulisati i kao: SPREMNIJI_DA_ODGOVORI(na datu situaciju), i nazvati to opustenoscu, jer odgovor je utoliko odgovor "na situaciju" ukoliko smo svesniji situacije, nas itd..

Dakle, kako se opustam?

Iskreno, ja mislim da sam (koliko je do mene) UVJEK maksimalno opusten, i mislim da svako normalan to misli za sebe, a drugima da veruje na rec (sem ako nema protivargument).

Sto se tice jurenja.

Ja mislim da tamo gdje god IKAD ja jurim, tu nema zida, jer ja prvo saznam "gdje" pa onda odlucim da li da idem, tako da NIKAD ne udarim u zid. E sad, nekad mi se desi da me nesto "ponese" na zid... al ne znam da sam za to ja bio odgovoran, kad saznam, tj. ako to ustanovim, onda cu umjesto ovih (nekima) naizgled arogantnih izjava dati skromnije. Kao sto cu, ako do toga dodje, saopstiti i put kojim sam dosao do uvida u (ranije) nesvjesnu, ali ipak licnu odgovornost.

Ja sam najbolji ***** koga poznajem.
 
Poslednja izmena:
Sta vam donosi opustanje? Koju vrstu energije? Da li ste svjesni toga i kako upotrebljavate tu energiju? Da li se opustate cesto u toku dana ili cekate vikend, odmor zimski/ljetni ili tek onda kad morate kad stignete do zida?

hvala svima na komentarima
pozdrav
orhefey
 
Pustim laganu muziku...sjednem za racunar i nakacim se na Krstu...tako i zaboravim na vrijeme.
Pored toga volim Fotografiju...ja i fotoaparat...niko mi vise nije potraban...mogao bi danima da odem od kuce.
 
Posto zivim i radim u stresnim okolnostima razradila sam strategiju opustanja koju cini
odredjena muzika...mali rituali ispijanja kafe i citanja novina koje vremenom modifikujem da ne bude monotono...soping uvijek pali...kafa sa prijateljima....
i kazu kad ti je los dan ucini nesto dobro za drugoga i vec ces se dobro osjecati...
Pozz
 
Danasnjim tempom zivota jako malo vremena imamo za opustanje.
Psiholozi kazu da se u toku dana moramo posvetiti sebi i odvojiti svojih ,5 minuta' i opustiti se. Takodje bi u toku dana trebalo uraditi barem dve stvari koje volimo. I tako svaki dan po nesto.
Opustam se uz dobru muziku, setnja po prirodi (planinarenje), citanje knjiga, voznja rolera, tenis, plivanje, i ponekad kuvanje rucka :mrgreen: ....
 
Promena opušta. Promena u odnosu na uobicajene aktivnosti.

Zato su toliko razliciti komentari. Ko trci - opusta ga nesvest. Ko uci - opustaju ga roleri. Opustanje je suprotno dosadnom, monotonom, prisilnom radu.
 
Posto zivim i radim u stresnim okolnostima razradila sam strategiju opustanja koju cini
odredjena muzika...mali rituali ispijanja kafe i citanja novina koje vremenom modifikujem da ne bude monotono...soping uvijek pali...kafa sa prijateljima....
i kazu kad ti je los dan ucini nesto dobro za drugoga i vec ces se dobro osjecati...
Pozz

Upravo.
Mislim da je posebo bitno i jedino efikasno to kada covjek zna sta ga opusta.
 

Back
Top