brzina interneta samo 33.6 kbps

to sto ti imas najnoviju alkatelovu centralu ne znaci nista. probaj da u opcijama za podesavanje modema podesis brzinu namaximu (ako to vec nije ucinjeno) ... ako je brzina na maximumu, zalim ... ne moze ... i ako bi ti pisalo 115200, brzina protoka ti ne bi bila veca od 40000. pozdrav ... procitaj malo o nasim "centralama"
 
no_problem:
to sto ti imas najnoviju alkatelovu centralu ne znaci nista. probaj da u opcijama za podesavanje modema podesis brzinu namaximu (ako to vec nije ucinjeno) ... ako je brzina na maximumu, zalim ... ne moze ... i ako bi ti pisalo 115200, brzina protoka ti ne bi bila veca od 40000. pozdrav ... procitaj malo o nasim "centralama"

Najbolje resenje je ADSL modem ili router
od:
256, 512, itd.
 
Upravo to...Probaj sa nekim drugim modemom, bice da je to.
ANdreavk---- Start>Settings>Control Panel> dupli klik na Phone and Modem Options>Modems>Properties>Advanced i u Extra Settings ukucaj S11=50---
U cemu je razlika izmedju s11=50 i atx3?
 
S11=50 ( brzina dial tona koja je po defaultu 100 milisekundi sada je 50 - maksimalna brzina koju vecina telefonskih centrala prihvata) - posle upisivanja treba resetovati kompjuter.
Ako modem ne prikazuje stvarnu brzinu konekcije ( znaci prikazuje brzinu komunikacije sa kompjuterom a ne modemom provajdera) u Extra Settings treba upisati ATW2 a ako tu vec postoji neki string samo dodati W2 - mozda pomogne - ako ne u uputstvu za modem traziti opciju kojom se ukljucuje DCE brzina a ne DTE.
 
Cekaj cas...
Na sta se misli ovde na prenos podataka ili samo link speed? Od kad' znam za sebe meni skida 4.4kbps (izuzev jednom,kada sam skidao Windows 2000 kada je brzina bila 15kbps)i to preko DAP-a (7.2)
Link Speed je skoro uvek 40.0kbps ,ponekad cak i 44.0 ...
 
Sve od ovog gore navedenog sam pokusao i sve je isto.Inace imam Agere pci soft modem.Da naglasim brzina linka je uvek 33.6 (samo po nekad 41,2),a brzina prenosa podataka (skidanja) je u proseku 3.6 kbps.Ali toliko sporo otvara da izludjuje.U svakom slucaju hvala svima na savetima !
 
Evo da i ja dam svoj doprinos ovoj temi :lol:
Dakle, vezan si na PCM uredjaj (imas na forumu Fiksna telefonija nesto vise o toj temi). U svakom slucaju, mozes nazvati 977 i proveriti moje tvrdnje. Ja sam takodje na PCM uredjaju, mada nikad nisam ostvario brzinu vecu od 33.6k...

Pozdrav
 
Pa nekad zavisi brate i od provajdera...
Kada sam na SeZaM-u UVEK je 44.0kbps. PTT je skoro uvek 36.Xkbps jedino Tehnicom Krusevac nesto izvodi sa 112kbps ali sporije otvara stranice nego PTT (o prenosu podataka da ne pricam)
Jedno pitanje : da li se moze povacati brzina bar za 2-3 KB ako uzmem neki kvalitetniji modem 56k...?!?! :?:

p0z! :roll:
 
Мислим да све зависи од телефонских линија. Ја имам 28.8 и иде релативно брзо. Мој друг у селу има око 40 и иде му спорије него мени. Бројке изгледа не значе много.
 
FaXcooL:
Jedno pitanje : da li se moze povacati brzina bar za 2-3 KB ako uzmem neki kvalitetniji modem 56k...?!?! :?:

p0z! :roll:

Potrebno je da probas vise modema, i ustanovis koji se najbolje 'gadja' sa tvojom centralom i opremom na strani isp-a... Ja koristim USR ext 56k V.92, USB varijantu i super mi radi, dok kod nekog nece ni da bekne. Koliko mogu da zakljucim iz licnog iskustva, na vecini nasih analognih centrala najbolje radi Lucent sa Agere cipom...

Pozdrav
 

Back
Top