kada ste bili mladji..

  • Začetnik teme Znas-Vec-Ko
  • Datum pokretanja
SAMSARA:
Nije mi jasno da li si psihijatar,psiholog,eventualno mag ili su ti potrebni malopre navedeni?Iz napisanog se ne moze zakljuciti da li dajes savete ili trazis pomoc.


Nisam ni psihijatar niti nista slicno. Sad razumem da nije bilo jasno sto sam hteo kazati o tome. Sta ste uradili da biste preziveli ono sto se desilo u veasem zivotu. Ili da neka osoba koja zivi sa vama radi ono sto nije bas dobro, znate da pije previse ili da se drogira.
 
das sve od sebe da joj pomognes i ako ne slusa tvoje savete dignes ruke jer svako od nas zna sta netreba da radi ili "da se radi" pa opet vrsi SAMODESTRUKCIJU.
PAMET U GLAVU, PROBLEMI SE NE RESAVAJU ALKOHOLOM ILI GUDROM. RAZGOVORI SA OSOBAMA OD POVERENJA SU UGLAVNOM DELOTVORNI. NAZALOST NEKO I NEZELI DA MU SE POMOGNE PA TERA PO SVOM. TU SE OGRADI.
KO SE CUVA I BOG GA CUVA
 
jagodica:
brate ko je uopste osoba od poverenja...sta da radis kad si mnogo zas.ro

pretpostavljam da je za mene?
kad si mnogo zas*ro onda OSOBE OD POVERENJA dolaze do izrazaja.
1. sestra(u mom slucaju) ,keva, cale
2. kum + drugarica V.
3. niko vise na planeti
potrudi se da se ne dovedes u situaciju da nemas najmanje 2 izbora ako ne, moras imati 1 ako nemas ni jedan onda nisi nikad imao mozga.
bar je to moje razmisljanje.
RESENJE UVEK POSTOJI!!!
 
Znas-Vec-Ko:
Jeste li ikad bili u momentu kada sve je bilo lose? Mozda kad ste bili tinadzeri ili mozda starije? Znate da ste uradili one stvari koje su lose za sve onih koji su blizu vas.
... pa valjda zato sto je bog ljudima dao slobodnu volju. Naravno da je svako od nas nekim svojim postupkom ozalostio bliske osobe ali veruj mi da se oni mozda toga i ne secaju ili su ti davno oprostili. Postoji nesto sto se zove savest i zato se toga secas i zao ti je a mozda je neko prema tebi bio nepravedan pa si to shvatio kao kaznu.
 
Anonymous:
Znas-Vec-Ko:
Jeste li ikad bili u momentu kada sve je bilo lose? Mozda kad ste bili tinadzeri ili mozda starije? Znate da ste uradili one stvari koje su lose za sve onih koji su blizu vas.
... pa valjda zato sto je bog ljudima dao slobodnu volju. Naravno da je svako od nas nekim svojim postupkom ozalostio bliske osobe ali veruj mi da se oni mozda toga i ne secaju ili su ti davno oprostili. Postoji nesto sto se zove savest i zato se toga secas i zao ti je a mozda je neko prema tebi bio nepravedan pa si to shvatio kao kaznu.

Mislim da je savest ono sto moze da pomogne. I upoznao sam ljudi koji nikad nisu izabrali bolji put. Mislim da se to desi svaki dan i oni koji mozda nemaju nikoga idu losije i losije u zivot, znas? Kako je moguce da nastave tako? Ja bih hteo da ako vi znate nekoga koji je u takvoj situaciji da ih ne dozvolite da nasatve tako. Oni mogu da rade nesto dobro sa zivotom nego ono sto se tice drogama i pijanjem. Samo trebaju podrsku i razumevanje.
 
Opet nisi shvatio: Savest je tu samo da bi te sprecila da dalje pravis gluposti i povredjujes ljude oko sebe! Sto se tice osoba koji se odaju drogi,alkoholu...to su slabe licnosti koje u prirodnoj selekciji gube (na zalost ili na srecu majka priroda se postarala da takve izbaci iz daljeg natjecanja za prezivljavanje) pa moraju da se oslanjaju i `maltretiraju` one koje mogu a to su obicno najblizi- roditelji (manje oni koji su se skolovali da ih vrate na `pravi` put). Takvi ljudi su obicno izopsteni iz drustva jer niko ne voli gubitnike - naravno nadje se tu i tamo neko ko ih zali ali im time samo cini medvedju uslugu. Najvise sto mogu da ucine za sebe je da to shvate i da pokusaju da se promene - znas ono - sto me ne ubije moze samo da me ojaca!
 
Anonymous:
Opet nisi shvatio: Savest je tu samo da bi te sprecila da dalje pravis gluposti i povredjujes ljude oko sebe! Sto se tice osoba koji se odaju drogi,alkoholu...to su slabe licnosti koje u prirodnoj selekciji gube (na zalost ili na srecu majka priroda se postarala da takve izbaci iz daljeg natjecanja za prezivljavanje) pa moraju da se oslanjaju i `maltretiraju` one koje mogu a to su obicno najblizi- roditelji (manje oni koji su se skolovali da ih vrate na `pravi` put). Takvi ljudi su obicno izopsteni iz drustva jer niko ne voli gubitnike - naravno nadje se tu i tamo neko ko ih zali ali im time samo cini medvedju uslugu. Najvise sto mogu da ucine za sebe je da to shvate i da pokusaju da se promene - znas ono - sto me ne ubije moze samo da me ojaca!
Slazim se. Savest, roditelji, volja su vazni ali ako niste bas pametni onda cete pasti.
 

Back
Top