Zamisljena oprezna devojka na NETu

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Svako od vas ko je komunicirao preko nekih modernih servisa i kanala na netu je naleteo na devojku koja je fina, zlatna, sjajna, obrazovana, a oprezna, skoro fobicna da ne pomislite da se zagrejala za vas (cak i kad uopste ne flertujete niti pomenete nesto u tom smislu dvosmisleno), kako to nas narod kaze preozbiljna.
Vrlo cesta situacija ili tok stvari je da je saljiva, otvorena, ljubazna, ocigledno zaintrigirana vasim odgovorima i razgovorom, dok u pozadini pokusava neku vrstu provere.
To radi na chatu sa drugim nickom.
To radi na sajtovima tipa forum, tako sto gleda vase ranije postove.
To radi na blogerskim sajtovima tako sto gleda vase blogove i vase komentare na tudje blogove.
To radi na sajtovima sa slicicama tako sto prati koga ste kako ocenili i komentar dali.
To sve ili deo radi dok se prepisujete ili ovlas komunicirate.

I ne moram ni da znam sta je procitala, takva osoba ce se pojaviti uzdrzana posle nekog vremena, za svakoga ko je iole ostavio naznaku da je licnost, a ne neka wannabe sminkerska osoba.

Naravno nije tesko biti trenutno pozeljan wannabe (osoba koju bi svi hteli ,politicki korektna, sarmantna, lepo obucena, kulturna i obrazovana, dzentlmen i kavaljer, pametan i mangup, iskusan i slobodan.

U realu takve osobe kao cvetaju, kao snovi im se ispunjavaju, ponasaju se kao ekstrovertne osobe, komunikativne su i slicno , a zapazanja svih muskaraca koji nalete na ovakve osobe su "prazna", "zatvorena" (introvertna), "neinteresantna" (kao kopija),vrlo cesto zahtevna, zamorna, smorna, opsesivna, redje posesivna.

Vrlo lako se uplase, vrlo lako se naljute, vrlo lako zahtevaju....

Ono sto mene ovde interesuje, je situacija da mi se sve vise muskaraca zali na ovakve osobe u realu, sve vise je devojaka po komunikacionim sajtovima, ispada da sve veci broj devojaka jesu zamisljena oprezna devojka na NETu.

Podaci:
Muskarci su godina od 17 do 35, prosek je 25, ali to je varljivo, jer ih najvise ima 17-22 i 27-35....
Homogeno su rasporedjeni i kao klubasi i kao setaci i kao sankeri i kao majstori (oni sto idu u posete kucama da se tamo druze) i kao udruzenici (hor, folklor,sportovi,klubovi)
 
Moj licni utisak, znaci ne TP, vec Patak u realu , je naprotiv , da sve vise nalecem na devojke koje se ne libe da me usred poznanstva pitaju "jel se ja tebi svidjam" i da direktan odgovor ne prihvate kao poziciju za sebe ili sablaznuto iznenadjenje iskrenim odgovorom...

Sukob opste percepcije drugih muskaraca i mene raste, mada i ja primecujem veliki i sve veci broj ovih NET devojaka, cak i kad prestanu da budu NET , ostaju NOT a ne HOT iznutra....iako fizicki bivaju spremne da daju sve, seksualno sve, meni se cini kao ocajnice, ili kako je jedan forumas nazvao "ocajne uciteljice" ne misleci samo na njih, vec da mu se cini da je tu najzastupljenije ovo stanje.

Njihova komunikacija ne tezi upoznavanju vec popunjavanju upitnika sa vec napisanim odgovorima...Bar se meni tako cini.I ja zato nisam voleo filoloskinje, jer one sve misle da mora kao u nekim njima omiljenim romanima , klasicima...
 
Ovaj post je vezan za prvoopisani deo populacije, tzv. neckalice.
To je pre svega zbog nesigurnosti. Evo, npr. ja sada sedim bez sminke i u "pantalonama za farbanje stolarije", sto se i spremam raditi. Dok to nisam napisala, neko me mogao zamisljati sasvim drugacije.
U ovim mracnim internetskim ulicama mnogi sebi dodaju malo glamura, poneku sljokicu tu i tamo, izbrisu poneku godinu, poneku ruznu naviku i osobinu i vremenom mnogi pocnu da se poistovecuju sa tim likom koji realno ne postoji. U stvarnosti nema tih mogucnosti.
Tako da mislim da je to o cemu pricas pre slabost, nego planirano ponasanje. Povlacenje "pre nego sto onaj pomisli da nisam onakva kakvom...". Povlacenje pred ocekivanim "presudjivanjem" (danas se lakse osudjuje, nego hvali).
Ali sve vise primecujem da nesigurnost nije samo zenska osobina.
Takvo vreme, valjda.
 
Ovaj post je vezan za prvoopisani deo populacije, tzv. neckalice.
To je pre svega zbog nesigurnosti. Evo, npr. ja sada sedim bez sminke i u "pantalonama za farbanje stolarije", sto se i spremam raditi. Dok to nisam napisala, neko me mogao zamisljati sasvim drugacije.
U ovim mracnim internetskim ulicama mnogi sebi dodaju malo glamura, poneku sljokicu tu i tamo, izbrisu poneku godinu, poneku ruznu naviku i osobinu i vremenom mnogi pocnu da se poistovecuju sa tim likom koji realno ne postoji. U stvarnosti nema tih mogucnosti.
Tako da mislim da je to o cemu pricas pre slabost, nego planirano ponasanje. Povlacenje "pre nego sto onaj pomisli da nisam onakva kakvom...". Povlacenje pred ocekivanim "presudjivanjem" (danas se lakse osudjuje, nego hvali).
Ali sve vise primecujem da nesigurnost nije samo zenska osobina.
Takvo vreme, valjda.

Dobro ti zboriš ,samo ne znam za tu stolariju pa oktobar je mjesec :think: gdje sad nađe da je farbaš
 
e pa ako se neko zaljubi u virtuelni lik, taj je baš SKRENUO.

u stvari, šta ono bi pitanje?

Ma..najcesce su skrenule od samoce..bez ljubavi i paznje...postanu davezi od kojih svi beze i onda trazi bar takvu vezu.Cak iako zna da ga mozda nikada nece ni videti uzivo..Daj sta das..samo da neko obrati paznju na nju.

A..muskarci tek! Ima onih koji su skoro pa ozenjeni virtuelno..Moraju da se javljaju na svakih par sati..kao lek kad uzimas..:lol:

Ono sto pokusava da izbegne u RL...desava mu se u virtuelnom..:mrgreen:
 
Bezanje od normalnog razgovora zbog mogucnosti da neko pomisli da ce se neko zaljubiti u razgovoru.

Ja sam na to naišla par puta kod vas gospode i to je to. U vrlo paranoičnom obliku. Znači, ne radi se o liku koji me nije pozvao da se upoznamo, nego se radi o likovima koji su se unapred ogradili na vrlo..... nepotrebno grub način. Plašeći se da bih mogla da "pomislim svašta" :neutral: i da ih startujem. Nekako.

Istini za volju, verovatno to i sama radim. Šta misliš, zašto :roll:

Zato što se svi zaljube u mene i tako sam divna i sva privlačna.

A možda samo zato što su beskrajno očajni? :think:
 
Istini za volju, verovatno to i sama radim. Šta misliš, zašto :roll:

Zato što se svi zaljube u mene i tako sam divna i sva privlačna.

A možda samo zato što su beskrajno očajni? :think:

Naravno da postoji pojava kod oba pola, mozda je naglasenija zbog fizicke nemoci ili rodnog vaspitanja (tj nevaspitanja) kod zena.

Ja imam tezu da zene tumace posesivnost kao privlacnost , i cak i kao ljubav koju muskarac pokusava da krije, a opsesivnost kao jadnost , ocajnost tog istog muzjaka.
Nedostatak izbora.

E ova recenica nedostatak izbora je mnogo zaebana.
Jer kad se fizicki , normalno smanji izbor, npr u 27godini , jer se neko i pozeni i pouda do tada, onda rastu sumnje i zahtevi za dokazima da je izbor izbor, a ne da je ocajna rezerva.

A to davi onog ko jos nije u tom fazonu , a brzo i postane isti.

Pa ono cuveno , kod cekalica, da ti prvo lupi tri korpe jer je sama u medjuvremenu dobila tri neuspeha kad se nesto nadala, pa tek onda da krene normalnije da se ponasa.
Pa alooo, sestro, nije to bio ovaj tip, sta bacas smece na mene.
Slicno i kod muskaraca samo je malo manje, i malo krace traje, moze cak da se svede na tri kontre u razgovoru, ili cak i neuljudan ton ili kontru...

A mislis da je to glavni uticaj na ovo ponasanje na netu?
Ja ponekad pomislim da je u pitanju raskorak duhovnog i dusevnog.
A nekad i raskorak dusevnog i fizickog.
Prvo je filozofska prica, drugo je sadrzano i u prvom, ali sam malo preslobodno oformio taj sukob jer mi opste neznanje dozvoljava da tu smestim ono kad je trupac , ali je lep kao slika....
 

Back
Top