Zamisljena oprezna devojka na NETu

pa, ima veze ako si formalista, i ako ozbiljno shvatas potpise ljudi, i ako mislis da se po potpisu moze vise saznati o nekome, no ako mu procitas blog, ili zadnjih 100 postova, ili 20 razlicitih postova sa 20 razlicitih tema...
a, sto se podloge tice, izvini, ali ne da mi se da prepricavam nesto nekome nepoznatom
enivej, na forumu treba biti oprezan, ali ne i sajko, to sto mi neko gleda profil, ili postove meni svakako ne znaci da je nepoverljivi kreten, vec da ga zanimam, ovako, ili onako...
no, tema se moze razradjivati do prekosutra, ako sam je uopste i shvatila, a ja moram da brisem, tako da...
baj
 
hm, mala, pa povod nam je za razgovor..malo samo treba da čovek počne da razgovara sa drugim čovekom, da ne kažem ženom....pa nije za poređenje, eo ja mislim da je tvoj potpis poruka momcima koji zanimaš...ili direktna poruka tačno nekome. ne znam. al to je flert poruka, formalno i neformalno...e sad, iz mog bloga, dok sam ga održavao, a zaboravio sam pass pre godinu dana, ništa nisi mogla posebno da saznaš..ja sam došao tamo da pišem o nekim stvarima koje ne zanima baš mnogo ljudi, al sam se lepo tamo ugnezdio...da bi me ti srela uopšte na tom blogu, moralo bi da te zanima ono što i mene..i eto, tako je i najlepše upoznati nekog....na osnovu prelistavanja po blogovima..eo, bio sam ti na profilu...ništa ne mogu da znam...eo, osetljiva si, ne u smislu lako se prehladiš nego reaguješ.... ;) ni to ništa ne znači....može biti da grešim..morali bismo da razgovaramo nedelju dana ili 3 meseca povremeno.....
i tako...ajde, nemoj da zakasniš zbog mene... zdr .. ;)
 
ne, mnogo treba da dvoje ljudi pocne da "razgovara", pa i ovde (par razmenjenih postova nije razgovor)
ne znam koliko skrecem sa teme, jer, kao sto rekoh, nisam sigurna da sam je bas skapirala, ali, obzirom da sam "osetljiva", moram reagovati (:mrgreen:)..
moj potpis moze znaciti flert, sa bilo kime, moze znaciti poruku nekom odredjenom, moze oslikavati oprez, a moze biti cist zez...ako si mi bio u profilu i prelistao postove (jucerasnje, ili od pre par dana), moze ti sasvim jasno biti i zasto je taj potpis sada tu
no, svakako ne vidim zasto je moj potpis u skladu sa postavkom teme da devojka koja prelistava neciju forumsku proslost naginje malo ka "mracnoj strani" necega?
uporedivsi ga na onakav nacin sa kolima i sponzorkama, indirektno si rekao "mala, sta god da pricas, tvoj potpis govori da si paranoicna" :lol:
btw, sticajem okolnosti, potpis sam promenila upravo juce, do tada je bio "savetovali su me da promenim potpis, i ja sam ga promenila"
sta bi iz takvog potpisa zakljucio?
osim toga, iz necijeg profila (ukoliko je otvoren kao tebi, jer si mod) se moze mnogo toga videti...kazes da si bio u mom i da nista nisi video? da li je bas tako? video si sliku (iz polozaja tela, osmeha, na kraju krajeva i iz toga kako je neko obucen, moze se zakljuciti dosta toga), video si poruke koje mi ljudi ostavljaju, video si postove, pa si mogao da zakljucis da volim da flertujem, ali da me zanima i knjizevnost i da mi je posao vezan za prirodne nauke, iz bloga si, pak mogao da vidis jednu skroz drugaciju malaveliku, samo da si hteo...(primedba o blogu i zavirivanju u neciji blog na osnovu zajednickih interesovanja ovde ti ne stoji, jer na forumu na blog ides ili zato sto si bloger, ili zato sto te konkretno neciji blog zanima)
i, na kraju, da sve povezem sa temom-kada te neko zaintrigira na forumu, da li zaista, zaista neces malo procesljati po njenoj/njegovoj forumskoj istoriji? pogledati blog, ako ga ima, prelistati postove, cak pogledati i listu prijatelja, za koju svi znamo kako se (manje-vise) formira? da li ces svoje misljenje o tom nekom formirati samo i iskljucivo od tog trenutka kad si je zapazio i samo i iskljucivo na osnovu vase licne komunikacije, bez da posmatras kako komunicira sa drugima?
cisto sumnjam....
p.s. ne brini, nisam nigde kasnila juce, prosto sam zavrsila posao i otisla kuci...
 
Poslednja izmena:
Navod da se prelistavaju postovi, pocinje razgovor sa alter nickom na chatu ili gledaju blogovi, koji sam ja postavio je imao za cilj naglasavanje sledece razlike...

Da li gledate i pronalazite te informacije da bi ustedeli vreme trazenja interesantnih tema, ili da bi proverili doslednost sklopa (nesto nalik mojoj teoriji psihologike) sa ciljem utvrdjivanja stanja laz-istina?


Mislim da vrlo mali broj ljudi radi scan search radi pronalazenja tacaka muvanja ili tacaka konverzacije.
Mislim da daleko veci broj ljudi to radi zbog tog kvazi serlokovskog pristupa koji em je kvazi , em nije ni poducen serlok , pa se svede na zutog al pacina iz doni brasko filma (mudricu koja po nekim svojim statistickim metodama lupa i naravno statistika je mocna pa i ubada, ali nikad ne spoji stvarni tok)....

Znaci samo je pitanje na koje treba sam pojedinac ili nka da da odgovor a to je sta je motiv infoscan aktivnosti?

To je vezano za temu, jer iz ovog motiva ce odmah u komsiluku slediti i ostale patoloske pojave ili mozda je ruzna i ostra rec patoloske...
Moram da vrsim korekciju svojih prelomnih tacaka za pojmove, jer npr iz jedne banalne aktivnosti, analize filma dani mrmota, i zenskog lika tamo, Ruti, dodjoh do toga da je svi vide kao idealnu, normalnu, nedogmatsku i bez predrasudnu osobu, a ona puna patologije, koja nije crnim naznacena u filmu bas iz razloga sto je to isto neprimetno i u zivotu....
Ta metro zena i muskarac , razlicito od metroseksualac, cine moje pojmove previse ostrim pa se zbog prevelike grupe patoloskog, ili mora ta grupa dodatno deliti ili se ublaziti kriterijum za svrstavanje u tu grupu...
 
vidi...pola od onoga sto si napisao ne razumem
ali
kad prelistavam necije postove, bilo muske, bilo zenske, blog, ili kad gledam sta je napisano u odeljku "o sebi", ne radim to sa ciljem da nekoga "ispipam", psiholoski seciram, izanaliziram...radim, bre, zato sto me zanima sta data osoba ima da kaze na razne teme (analogno razgovoru u RL, pocnes sa jednom temom, pa predjes na ostale stvari o kojima mozes i zelis da cantras sa datom personom), zelim da vidim kako pise ('ebiga, padam na stil, na sposobnost da neko literarno dopadljivo izrazi sta je hteo da kaze), zelim da viidm koje ga sve stvari zanimaju (da li imamo ista interesovanja, da li je svestran, inteligentan, radoznao, neopterecen glupostima. ili mozda samo trazi nekoga na forumu za kres)...kako komunicira sa drugima (moze sa mnom biti cici-mici, ako vidim da se sa nekim drugim pic...ara sve u 16, znaci da je nekulturan i da ce kad tad to da uradi i sa mnom)...ako vidim da visi na tinejdzerima, a ima 4 banke, a nije mod tamo, a nema decu te starosti, i nije skolski psiholog, a ne treba mu za posao, dabome da cu se kloniti prikrivenog pedofila :roll:)
zaista ne kapiram sta je lose i patoloski u "prelistavanju" nekoga???
pazi, sad ne govorm o otvaranju novog nika, te provociranjem date osobe sa klon naloga, i slicnim stvarima...mada i to mogu da razumem ako je do odredjene granice...ovde govorim o sasvim normalnoj zainteresovanosti za nekoga i radoznalosti...
no, ocigledno pricamo razlicitim jezikom...
 
Poslednja izmena:
iz tudjeg profila, poruka koje razmenjuje i postova koje pise moze da se sklopi jedna gruba slika o nekome, neki kostur njegove licnosti...i to nije zanemarljivo..
.moze neko da se folira ali da li je glup ili dosadan pametan ili zanimljiv, koliko toliko normalan ili lud se vidi sasvim jasno...pa cak i kakav je na svakom polju :D
 
Dobro recimo da se vidi..i kako ta osoba uopste ima nekoga pored sebe a zna se da je olosh prema okolini?treba bre imati itekako mozga pa nekoga provaliti izmedju redova..samo sto se neki izgleda sapletu u pokusaju da im pridju kao najbolje ces upoznati neprjatelja kao prijatelj..zasto oni manje pametni s rezervom ne prilaze nekome koga ne provaljuju..nego svakog docekaju na noz pa posle e izvini lose sam te skapiro ok si..pa vazi brate..znas kolko treba da rana zaraste i nestane oziljak pa se onda cujemo
 
ma sta se pravi velika prica oko toga, isto je i u RL..ljudi se foliraju ili su iskreni,
mozes da provalis ali mozes i da se zajebes...nema pravila...jaka stvar, sigurno neces tek tako da odlepis za nekim sa kim nisi pricao i koga nisi gledao konkretno u stvarnosti...
ako je kreten, kreten je...sta sad...samo da nije serijski ubica ili kakav drugi manijak...:lol:
uostalom izadjite i pridjite nekome, nemojte da krstarite ceo dan po krsti i da trazite ribe ili frajere.
 
Poslednja izmena:
različiti ljudi, a opet negde slični jer dele svojevoljno zajedinički prostor..ono što nas razlikuje su motivi zašto smo ovde... imislim, mnogo više od toga da li je neko turio svoju uspelu, omiljenu fotku u profil ili na foto-tapet forumaša, meni više govoro o nekome što je tu samo i isključivo u vreme posla..ili što piše na odr. forumima.. smatram da se sve vidi na osnovu pisanja, reakcija, čak i to da li neko fizički lep ...al stvarno jeste.. ( : e, sad, oni mračni..imate pametne serijske ubice, pedofile, manijake, psihopate.. pa gledanje u profil i listanje poruka ne znam koliko može da pomogne..mada mislim da na forumima borave samo niže vrste, niži predstavnici alijenista..nije teško..samo da lepo gledate.. ( : ........kad se i proverava, na forumima, blogovima, četu..ko zna kako, i na mailu, svakavih tu provera ima.. ljudi proveravaju da vide doslednost nečijih stavova i mišljenja.......vole da im je neko "veran", kad se stvori neka sentimentalna veza, mogu samo da zamislim kako je kad vam se neko ovde dopadne, pa vidite da flertuje sa nekima.. ... :tease:

uostalom izadjite i pridjite nekome, nemojte da krstarite ceo dan po krsti i da trazite ribe ili frajere.

( : ..al isto je, u tome je fora, kafić tamo..kafić ovde....ista priča ako je reč samo o muvanju..s tim što ovde imaš čitavu galerije i bazare i veći izbor... ( :
 
jao
pa, ne govorim samo o slici u profilu, govorim o celokupnom utisku koji neciji profil ostavlja (slika, sta pise, gde pise, kad pise, sa kime pise, bla, bla..)
ali, ovo sto si sad napisao je upravo u skladu sa mojom postavkom, a suprotno od ideje da je neko sajko ako sve to cita i (mozda) koriguje svoj stav, osecanja, u skladu sa onime sto je iz profila saznao..
 
ma vecina ljudi dodje ovde da se zabavi, ne trazeci nista posebno, ako im je neko zanimljiv obracaju vise paznje na njegove reci i reakcije,
ali ne mislim da je to nesto vise od uobicajene radoznalosti...
ko stvarno ulazi u neka istrazivanja i rovari ocigledno nema RL,
mada postoje i mnogi primeri super veza i brakova nastalih iz upoznavanja na forumima, bas sam skoro bila na svadbi dvoje koji su se tako smuvali. :mrgreen:
eto rovarenje i citanje necijih postova i poruka nije bilo ni ludacki ni uzaludno...:)
znaci pravila ne postoje kao ni u RL.
 
Poslednja izmena:
a je l pratite posle kafe?? ja sam svojevremeno to uradio i jednom sam se tako zeznuo da sam sve upropastio.. znači, ja sam tu napravio sve kako treba i sve je bilo okej, dok ja nisam čačkao i što sam tražio - to sam i dobio....vraga...ufek budite obazrivi, al u principu, opušteno ;)
al da je sve jako zanimljivo, jeste..
 
ma vecina ljudi dodje ovde da se zabavi, ne trazeci nista posebno, ako im je neko zanimljiv obracaju vise paznje na njegove reci i reakcije,
ali ne mislim da je to nesto vise od uobicajene radoznalosti...
ko stvarno ulazi u neka istrazivanja i rovari ocigledno nema RL,
mada postoje i mnogi primeri super veza i brakova nastalih iz upoznavanja na forumima, bas sam skoro bila na svadbi dvoje koji su se tako smuvali. :mrgreen:
eto rovarenje i citanje necijih postova i poruka nije bilo ni ludacki ni uzaludno...:)
znaci pravila ne postoje kao ni u RL.

a je l pratite posle kafe?? ja sam svojevremeno to uradio i jednom sam se tako zeznuo da sam sve upropastio.. znači, ja sam tu napravio sve kako treba i sve je bilo okej, dok ja nisam čačkao i što sam tražio - to sam i dobio....vraga...ufek budite obazrivi, al u principu, opušteno ;)
al da je sve jako zanimljivo, jeste..

izgleda da ce se na kraju sve svesti na razlike izmedju muskaraca i zena, kao i u RL, zene zele da znaju i ono sto ne bi trebale, a muskarci ne zele da znaju i ono sto bi trebali :lol:
@Munja-verujem da je tvoj post neko poluironicno smeskanje, ali ja ne kapiram to sa kafom i pracenjem, el to neka interna fora?
 
ti si, mala, pravi nježni cfetić....nisi ni blizu sad.. ša sam rekao.. rekao sam da sam jednom i nijednom više nakon toga, napravio grešku što sam nakon upoznavanja rl, kasnije čačkao ponašanje nekoga vr....e, to nemojte da radite, to je totalna glupost............
aha
ok, ja sam mislila da si nekoga zaista pratio nakon RL kafe, pa rekoh...
no, ne slazem se sa ovime, al' dobro :lol:
p.s. da, ja sam pravi nezni cvjetic-vidis kako se iz necijih postova moze mnogo i saznati o toj osobi :lol:
 
pa to sam odmah provalio, kakav blog i profil..
a šo se ne slažeš??
mda, cenim da si provalio na osnovu istancanog moderatorskog osecaja za izbor avatara i nika...
ne slazem se da nakon ispijene kafe u RL, nase interesovanje za forumski personaliti date osobe treba da iscili...jer, na forumu cesto pokazujemo neke svoje strane, koje namerno, ili sticajem okolnosti, u RL gusimo i ogranicavamo, a itekako su deo nas...kao sto rekoh, ne treba biti fanatik, ali ono sto na forumu kuckamo moze mnogo reci o nama, ma koliko se svi ovde samo "zezamo, ubijamo vreme, pitamo nesto za druga/drugaricu/svastiku, istrazujemo za seminar"
jer, moze da se desi da se sa nekim zgotivim, viidm, nalozim, prestanem da mu gledam postove, jer, zaboga, sad smo RL drugari, a covek ode na zdravlje da pita kako da se po ubrzanom postupku resi kondiloma, jer mu se smesi skori sex sa forumasicom, ili otvori temu i aktivno ucestvuje u diskusiji koji je vrtic najbolji u Beogradu, dok je meni na kafi zaboravio da kaze da je malo ozenjen....
 
el stvarno i muškarci imaju te kondilome?? .. nisam uopšte govorio o forumu...zaboravio je da ti kaže da je oženjen?? pogrešna procena. na kraju će da mi se učini da si na forumu zbog toga što tražiš mladoženju..eo, ja sam oženjen, odmah da se razumemo.. pa, rekoh sve zavisi od motiva....okej,okej, to je samo primer, znam o čemu govoriš...ali mislim da nas se stvarno ne tiče šta neko radi vr ako smo sa njim ok (i ne mislimo da to preraste u brak)..ja mislim da ljudi koji su, ajde to emotivno, ovde našli nekoga ozbiljno i preraslo je u nešto više, ne vise na istom forumu definitivno..što se tiče drugarstva, površnih veza, to je ne znam..u redu..ali pratiti i ispitivati korake nekoga i pre i posle poznanstva je po meni....mala paranoja...tebe zanima čovek takav i šta on radi vr nije naša stvar..ono što on hoće da znaš o njemu, rekao ti je na višem nivou, u oči..pa se to poštuje... nerealna očekivanja, svašta tu može da bude...
ma, to je samo moje mišljenje..
nego, da ne dužimo, uskoro ćeš kući... ;)
 
ha ha
kako ti kazem, potpis dva pre poslednjeg mi je bio "molim vas nemojte me vise prositi preko Pp-a, vec sam udata"
e, sad...
ne, ne mogu da pristanem na "ti i ja smo u RL ok, ili u VL, svejedno, to sto ja napusavam k...druge po forumu, ili sam na "on trazi nju" stavio oglas sado-mazo prirode za tinejdzerke, nema nikakve veze sa nama dvoma"
naravno, bre, da ima veze...
pa i ono sto smo mi na forumu, pre, posle kafe, smo opet mi!
i naravno da cu misljenje formirati DELIMICNO i na osnovu toga kakav je neko sa drugima ovde, iako cu primarno uzeti u obzir kakav je sa mnom.....jer, prosto ne moze sa svima biti kreten i bolesni gad, a sa mnom je ok...onda, bre, ni sa mnom nesto nije u redu....
 

Back
Top