SOCIOLOGIJA

US MARSHAL

Zainteresovan član
Poruka
319
Na ovoj temi diskutovacemo o gore pomenutom predmetu. Kakvo je vase misljenje o ovom predmetu?

Meni je veoma dosadan i zaista ne vidim nikakvu svrhu u ucenju istog osim izvlacenja proseka.

sad da cujem vas

pozz
 
Upisujesh zurnalistiku? :D
Ja sam imao sociologiju proshle godine i mogu reci da sam jedini u razredu koji je voleo da uchi ovaj predmet, svi su se zalili da im je teshko, a bash je bilo zanimljivo... :)
 
Dobio sam sociologiju ove godine i ne izgleda lose. Uvek su mi bili zanimljivi Psihologija, Sociologija i drugi predmeti sto se ticu kako pojedinca, tako i drustva uopste. Samim tim, nemam problem sa predmetom.
 
U kojem razredu se dobija sociologija?Ja sam ucenik visokogradnje.Znam da cemo je imati(kao i psihologiju,filozofiju...),ali nzm kad i kolko.U gimnaziji znam da je ima u 3 i 4 razredu.
 
:D Meni je sociologija jako slatka i obozavam da je ucim...Izgleda da sam medju retkima koji voli ovaj predmet...SOCIOLOGIJA te obrazuje,usvajas mnogo termina,ma sta da kazem sem da mi je u četvrtom razredu gimnazije, tri časa nedeljno bilo malo i hteo sam josssssss! :D
 
da vratim malo temu iz mrtvih....;)..na pocetku izucavanja sociologija mi je stvarno bila teski smor (kao sto sam i napisao u uvodnom postu),ali kako smo odmicali u gradivu i kada smo presli na zanimljivije teme o drustvenoj organizaciji ili sada kad smo presli na kulturu i religije postala mi je bas zanimljiva:D:D:D
 
Socios je jako bitna nauka. Moze ti biti jako zanimljiva ako je upotrebis na pravi nacin. Knjiga iz koje smo mi ucili za prijemni ispit a i u srednjim skolama je prilicno losa, ali meni je i ona bila dovoljna da se oprdelim. Za prijemni se polagalao, za moju generaciju, sociologija iz srednje skole i test opste informisanosti, a kako sam cula od ove godine je samo test znanja iz sociosa...Znaci, prilicno opusteno...Na faksu je prilicno naucna varijanta, naravno, ima i onih koji se provlace ali ako te zanima drusto malo dublje, mozes postati prilicno upucen a da ne primetis...Predmeti se nadovezuju, otvaraju nova pitanja i problematiku, stvaras kriticko misljenje i polako pocinjes da kapiras neke osnovne pravce kretanja civilizacije. Ne bavi se prosecima, kako neko rece...Ta predrasuda se stvara, nazalost, kada ti predaje neko ko se na fakultetu provlacio pa ne zna kako da te motivise u skoli vec trazi definicije....
 
Кул наука. У суштини, да уме бити досадна, али је јако важна и има доста занимљивих термина. Лака је, барем мени за учење...рецимо када је предмет у средњој школи предавања и лекције долазе често у додир са оним што већ знаш...само нека проширена верзија размишљањем разноразних социолога и коришћењем нешто стручнијих термина од оних који се користе у свакодневном животу. У суштини битна наука, ако ти је досадна не мораш се претерано уносити у њу али су ти сазнања са тих часова нешто што ће ти бити битно можда касније у животу...
 

Back
Top