Genius SW-HF 5.1 5000 vs Logitech x530

nodlocnostt

Početnik
Poruka
29
Hocu da kupim nove zvucnike, ali imam jedan problem. Drugar mi ima Logitech x530 i po meni se mnogo dobro cuju, ali danas sam nasao nove zvucnike:Genius SW-HF 5.1 5000. Citao sam dosta o njima. x530 hvale vise nego 5000, ali 5000 je jaci, ima 150W RMS u odnosu na x530 70W. E sada, 5000 kritikuju kako wofer crkava, problemi sa pregrejavanjem itd. Sada mi ovo pravi dilemu. Razlika je 5e samo. Koje mi preporucujete zvucnike?:think:
 
Ja imam Logitech X530..........:D

Sto se tice kvaliteta, cistoce i jacine zvuka za ovaj kes koji sam ja platio brukaaaaaa......
Dizajn i kvalitet izrade, nista senzacionalno, ali za mene super....
Samo glavni problem kod njih je taj koji mene jako izludjuje je pucketanje, zbog variranja napona, zvucnici imaju neku manu sa te strane, tako da kada ti neko upali svetlo, ukljuci sporet ili bilo sta uradi da povuce napon ka tom uredjaju, u zvucnicima ,,pukne'', ponekad tako jako da cujem u susednoj prostoriji...... Znaci to je jedina mana koja mene izludjuje, ahhhhh..... A sve ostalo extra.
 
Poslednja izmena:
Ma jasta, i kada se prebacis na ove kvalitetne ima da se preporodis......:D
Ja sada kada dodjem kod nekoga sto ima one obicne zvucnike tipa Neo ili slicne ja kao da slusam ziku preko mobilnog......:hahaha:
A sto se tice zvucnika za te Genius nemam pojma, ali nije sve u snazi kao sto ti kazes da su dosta jaci... Ovi su stvarno extra, samo to pucketanje, onda znaci X540 ;).
I naravno opcija za 2.1 je Sonic Gear....
Mozes jos samo da sacekas nekoga da ti kaze za ove Genius.

P.S. A da jedan forumas je preporucio i ove zvucnike, koje ako nista (bar ja) uzeo bih zbog izgleda, a on je rekao da su jako dobri....

http://i.testfreaks.com/images/products/600x400/16/altec-lansing-fx4021.463376.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa koliko puta na dan ti se desi pucketanje? Ma necu neke skupe:D Ja sam obican tinejdzer koji volu gruvacinu :D Kad razvalim psy... juuuuu, bruka :D Ce sacekam jos odg. :)

Pa pazi veoma cesto, zavisi koliko i kako varira napon.....
Znaci ja mislim da bi UPS odradio stvar, ipak to je samo moje misljenje, ali neisplati se kupovati zvucnike da bi kasnije kupio i UPS da bi normalno radili ;).....
Mada nemoj ti mene slusati mozda ja malo preterujem to sto mene izludjuje nemora da znaci da ce i tebe, naprotiv veci deo korisnika kaze da im to pucketanje uopste nesmeta:D.

A naravno sacekaj i druge odgovore, ja bih bas voleo da neko da komentar ko koristi X530....:D
 
Ja imam Logitech X530..........:D


Samo glavni problem kod njih je taj koji mene jako izludjuje je pucketanje, zbog variranja napona, zvucnici imaju neku manu sa te strane, tako da kada ti neko upali svetlo, ukljuci sporet ili bilo sta uradi da povuce napon ka tom uredjaju, u zvucnicima ,,pukne'', ponekad tako jako da cujem u susednoj prostoriji...... Znaci to je jedina mana koja mene izludjuje, ahhhhh..... A sve ostalo extra.

Jos jedan u nizu razloga zasto treba izbegavati te komjuterske varijante zvucnika, i prednost dati hifi sistemima.

Pa koliko puta na dan ti se desi pucketanje? Ma necu neke skupe Ja sam obican tinejdzer koji volu gruvacinu Kad razvalim psy... juuuuu, bruka Ce sacekam jos odg.

Ako volis bash groove, onda gledaj da nadjes sistem (ako vec kupujes komjuterske zvucnike) sa sto boljim subom, jer u psy trensu sub frekvencije igraju veliku ulogu (od 30 - 50 Hz). Naravno da za male pare to nije to, al ybg trazi, mozda i nesto nadjes.
 
Pa za ove pare i ne mogu da nadjem bolje koliko sam ja jurio po netu. Kakav sistem. Ne treba meni "zemljotres" u kuci:D Posle komsije i policija da mi dolaze na vrata. Cuo sam kod drugara x530 i stvarno razvaljuju. E sada ne znam koji su kvalitetniji od ova 2 modela. Genius bolje izgleda, ima vece zvucnike, sub da ne govorim, ali cini mi se da je Logitech kvalitetniji.
 
A sta radi USP? Pa ce sacekamo :D

To ti je peglac napona.....;)

Jos jedan u nizu razloga zasto treba izbegavati te komjuterske varijante zvucnika, i prednost dati hifi sistemima.

Ako volis bash groove, onda gledaj da nadjes sistem (ako vec kupujes komjuterske zvucnike) sa sto boljim subom, jer u psy trensu sub frekvencije igraju veliku ulogu (od 30 - 50 Hz). Naravno da za male pare to nije to, al ybg trazi, mozda i nesto nadjes.

Ma da a nepitas imam li kesa......:(

Pa za ove pare i ne mogu da nadjem bolje koliko sam ja jurio po netu. Kakav sistem. Ne treba meni "zemljotres" u kuci:D Posle komsije i policija da mi dolaze na vrata. Cuo sam kod drugara x530 i stvarno razvaljuju. E sada ne znam koji su kvalitetniji od ova 2 modela. Genius bolje izgleda, ima vece zvucnike, sub da ne govorim, ali cini mi se da je Logitech kvalitetniji.

Za ovo boldovano, necini ti se nego je tako sto posto.....;)
A ja sam ti sve rekao, na tebi je da se odlucis....:D
 
Pa za ove pare i ne mogu da nadjem bolje koliko sam ja jurio po netu. Kakav sistem. i

Kada govorim o sistemu, mislim na hifi standard, nebitno da li je mono, stero ili surround.

Cuo sam kod drugara x530 i stvarno razvaljuju

Zvucnici ne treba da razvaljuju vec da reprodukuju sto verodostojnije audio zapis. Dakle da kristalno jasno cujes svaki deo treka. To nije slucaj sa kompjuterskim zvucnicima, kod kojih je naglasak na snazi, a ne ujednacenosti frekvencijske slike.

Ma da a nepitas imam li kesa......

Ja sam do kupovine svog hifi sistema, promenio 5-6 dekstop zvucnika. Jednostavno to nije to. Mislim ne mozes da pristojno uzivas u muzici. Naravno o kvalitetu ne brinu samo zvucnici, nego i zvucna + kvalitet audio materijala + akustika, ali to su relativno sporedni elementi u odnosu na ulogu koju imaju zvucnici. Danas se u oglasima mogu naci jako ocuvana i odlicna pojacala tipa Tehnics, Onkyo, Pioneer, pa i zvucne kutije. Jednostavno radi se o dugorocnoj investiciji.

E sada ne znam koji su kvalitetniji od ova 2 modela. Genius bolje izgleda, ima vece zvucnike, sub da ne govorim, ali cini mi se da je Logitech kvalitetniji.

Velicina zvucnika ne utice na kvalitet zvuka. Bose je poznat po malim zvucnicima, al verovatno najkvalitetnijim zvukom na svetu.
Te moj savet momku sto se tice kupovine. Nikad ne kupuj zvucnike (ma kakve da su klase) na osnovu nekih saveta ili feedbacka sa foruma. Ukusi su razliciti i svakome odgovara drugo. Dakle pravac u prodavnicu i isprobaj i Genius i Logitech, ponesi svoj disk sa omiljenom muzikom i reci da ti puste. Sta ti se bude svidelo na prvo uho uzimaj. To je jedini zakon sto se tice kupovine ove vrste robe.

Pozdrav!
 
Kada govorim o sistemu, mislim na hifi standard, nebitno da li je mono, stero ili surround.

Zvucnici ne treba da razvaljuju vec da reprodukuju sto verodostojnije audio zapis. Dakle da kristalno jasno cujes svaki deo treka. To nije slucaj sa kompjuterskim zvucnicima, kod kojih je naglasak na snazi, a ne ujednacenosti frekvencijske slike.

Ja sam do kupovine svog hifi sistema, promenio 5-6 dekstop zvucnika. Jednostavno to nije to. Mislim ne mozes da pristojno uzivas u muzici. Naravno o kvalitetu ne brinu samo zvucnici, nego i zvucna + kvalitet audio materijala + akustika, ali to su relativno sporedni elementi u odnosu na ulogu koju imaju zvucnici. Danas se u oglasima mogu naci jako ocuvana i odlicna pojacala tipa Tehnics, Onkyo, Pioneer, pa i zvucne kutije. Jednostavno radi se o dugorocnoj investiciji.

Velicina zvucnika ne utice na kvalitet zvuka. Bose je poznat po malim zvucnicima, al verovatno najkvalitetnijim zvukom na svetu.
Te moj savet momku sto se tice kupovine. Nikad ne kupuj zvucnike (ma kakve da su klase) na osnovu nekih saveta ili feedbacka sa foruma. Ukusi su razliciti i svakome odgovara drugo. Dakle pravac u prodavnicu i isprobaj i Genius i Logitech, ponesi svoj disk sa omiljenom muzikom i reci da ti puste. Sta ti se bude svidelo na prvo uho uzimaj. To je jedini zakon sto se tice kupovine ove vrste robe.

Pozdrav!

Da, naravno, nije sve u tome da pucaju prozori ako je kvalitet zvuka ravan 0...;)

A meni su ovo drugi zvucnici i nemam nameru, ustvari nameru imam ali nemam novca za menjanje ili kupovinu bilo cega, jer ovi zvucnici su zmaj (samo to pucketanje:evil:).....

E upravo ovo sam ja uradio, znaci pustio mi je u radnji par zvucnika, i odlucio sam se za ove (kada vec nije imalo onih Sonic Gear), najbolja stvar, cujes i kupis a ne na slepo, sve zavisi ko sta voli....;)
 

Back
Top