volela bi da dobijem kuce

ja ozbiljna a vi se zezate :lol:
evo ga pas koga poklanjam....
tibetanski gonic beloglavih supova,ili ti leshinara :)

800px-Mongrel_Dog_Cosimo.jpg
 
Uvek mi je pomalo žao kad vidim koliko se rasni psi favorizuju naspram mešanaca, kojih ima i previse, ostavljenih, vernih, željnih ljubavi i toplog doma..
svi bi toy pudlu :(
Neka me neko prosvetli, zašto je to tako? Ozbiljno pitam, u čemu je prednost posedovanja rasnog psa naspram mešanca?
 
Uvek mi je pomalo žao kad vidim koliko se rasni psi favorizuju naspram mešanaca, kojih ima i previse, ostavljenih, vernih, željnih ljubavi i toplog doma..
svi bi toy pudlu :(
Neka me neko prosvetli, zašto je to tako? Ozbiljno pitam, u čemu je prednost posedovanja rasnog psa naspram mešanca?

pa recimo da kod rasnog psa se zna kakav će biti kad odraste (fizički, velik ili mali) i kakav karakter bi trebalo da ima (recimo od retrivera niko ne očekuje psa čuvara ).
To naravno ne znači da iz tih razloga treba uzeti rasnog.
Mešanci su po difoltu sposobniji (jer oni koji prežive ulicu i sve jasno je da su sposobni).

e sad ima tu i onih kojima pas treba kao statusni simbol - vrlo je fensi imati kane korso, francuskog buldoga, toy pudlu.....
 
pa recimo da kod rasnog psa se zna kakav će biti kad odraste (fizički, velik ili mali) i kakav karakter bi trebalo da ima (recimo od retrivera niko ne očekuje psa čuvara ).
To naravno ne znači da iz tih razloga treba uzeti rasnog.
Mešanci su po difoltu sposobniji (jer oni koji prežive ulicu i sve jasno je da su sposobni).

e sad ima tu i onih kojima pas treba kao statusni simbol - vrlo je fensi imati kane korso, francuskog buldoga, toy pudlu.....

Da, to mi je već jasno (to što se kod rasnog zna kakav će biti).
Ali, opet mi je žao svih tih lutalica :(

Razmišljala sam, kada bi svako usvojio, ali baš svako, po jednu životinjicu, ne bi ni bilo napuštenih životinja. Zar je to toliko teško? Šteta što nemaju svi tu vrstu samilosti u sebi.
 
Uvek mi je pomalo žao kad vidim koliko se rasni psi favorizuju naspram mešanaca, kojih ima i previse, ostavljenih, vernih, željnih ljubavi i toplog doma..
svi bi toy pudlu :(
Neka me neko prosvetli, zašto je to tako? Ozbiljno pitam, u čemu je prednost posedovanja rasnog psa naspram mešanca?

Pa mora bar neko u porodici da ima pedigre! :hahaha:
 

Back
Top