Moja porodica

Ummm....Živim samo sa tatom. On je lik! xD Seljak veseljak! nekad ume to njegovo veseljenje da nervira, velika je živka, nervira se za svaku najmanju stvar i uvek mi drži predavanja kako je on čuvao ovce pomagao u njivi, radio, i uz to bio odličan đak (a selo iz koga je on dogmizao ima četrdeset kuća najviše i jednu školu, a sad jedva u pet kuća neko živi:roll: sve se raspada)...Dobronameran je govori da će mi dati sve što mi je potrebno, ništa mi ne brani, ali ja to ipak ne zloupotrebljavam, upravo naprotiv, pokušavam da se rasipam novac na pribor (pošto idem u umetničku a pribor zna da bude skup) često je po ceo dan na pecanju ili igra karte sa nekim komšijom (u pare xD) redovno tako da nema često priliku da mi zvoca...Imam stariju sestru, ona se udala davno i živi sa mužem i njegovom UŽASNO DOSADNOM DO BOLA porodicom, ona naravno nije zadovljna tim životom kad drugo dete odraste još malo možda se vrati ovde. što meni nimalo ne ide u prilog....T_T Ona je prilično... Zatvorenog uma, ne prihvata mnoge stvari već samo one koje su po njoj ok, zbog čega sam ja po nekim svojim zanimanjima nenormalna i kad počne sa tim govorom, užasno me povređuje misleći da mi tim " Otvara oči" zbog čega me tera da je istinski mrzim u tim trenutcima ali jednostavno to ne mogu:(....Uprkos stvarima koje mi rade ja ih ipak volim:mrgreen:
 
Moj otac - Covjek koji zna da me izludi sa nekim njegovim stavovima i sugestijama. Tezak je kao crna zemlja, a dosadan kao svrab. Bio je strog za mene. Uvijek je mojim drugovima bilo vise dopusteno nego meni. Ako su moji drugovi morali da dodju kuci u 12, ja sam morao u 11. Ali on ima veeeeliko srce. Krv bi dao ispod grla za svoju porodicu i za prijatelje. Nijesmo se nikad bog zna slagali, ali bez obzira na to, on je od mene napravio boljeg covjeka.Vjecito sam mu zahvalan na tome.

Moja majka - Zena koja ima najvise razumijevanja prema meni. Ona je moj glavni savjetnik. Za razliku od mog oca, od nje ne krijem nista. Medju nama nema tajni. Ona je toliko smirena i stalozena, a i mudra, da bi joj mnogi intelektualci pozavidjeli. Ne znam da li sam se dva puta u zivotu posvadjao s njom, a znao sam da je izbacim iz takta, ali ona ce da finjaka da me smiri, i do svadje onda nece doci. Sve u svemu, ona mi prestavlja veliku podrsku u borbi sa sasnjim vremenom.

Moj stariji brat - Momak koji je za svoje godine prosao sito i reseto. Proputovao je pola svijeta, uspjesan sportista, fakultetski obrazovan. Za razliku od mene, on sto zapocne, to i zavrsi. Bio mi je od velike pomoci u mnogo cemu. S njim se obicno svadjam zbog sitnica,ali u posednje vrijeme se manje gledamo, jer je dilomirao, radi, i ide na postdiplomske studije. Tako da se u poslednje vrijeme odlicno slazemo, a kao mali smo se tukli svaki drugi dan. Mogu s njim da pricam o svemu. Izuzetno je pametan i duhovit, ali se ponekad ponasa kao dijete, posebno kad se igra sa djecom, skroz se spusti na njihov nivo. Zato ga djeca obozavaju. Ja sam isto dijete u dusi, ali to ne ispoljavam kao on. Sve u svemu, dobar covjek. Ponosan sam sto sam njegov brat.

Toliko o mojoj porodici.
 
Moj otac - Covjek koji zna da me izludi sa nekim njegovim stavovima i sugestijama. Tezak je kao crna zemlja, a dosadan kao svrab. Bio je strog za mene. Uvijek je mojim drugovima bilo vise dopusteno nego meni. Ako su moji drugovi morali da dodju kuci u 12, ja sam morao u 11. Ali on ima veeeeliko srce. Krv bi dao ispod grla za svoju porodicu i za prijatelje. Nijesmo se nikad bog zna slagali, ali bez obzira na to, on je od mene napravio boljeg covjeka.Vjecito sam mu zahvalan na tome.

Ово бих исто могла да кажем за свог оца.
Црногорци су то:lol:

А мајку обожавам. Готово све могу да јој кажем, оно, баш је ''модерна мама'', једино што јој битно јесте да су у школи добре оцене, и онда све може. Мада, некад и претера у тој својој попустљивости, што јест' - јест', никад нећу заборавити како се напила са мојом другарицом, стид ме био, живота ми. А овамо је као озбиљна жена, ово оно. Чак ме је и на Еxit водила, поред свог очевог придиковања, обожавам је:heart: Ако икад будем мајка, има да будем иста таква.

А ни брата ни сестру немам, па је ваљда отац због тога увек толико забринут за мене, ко ће га знати:neutral:

Да, тетку морам да споменем, иако се тема не односи на ширу фамилију. Она ми је као друга мајка, одувек. Са њом проводим више времена него са мајком и увек ме покрива за неке глупости које су направљене. Волим је:heart:
И примећујем да овде има много занимљивих породица:)
 
Uh.
Moji roditelji...nekad divni,gotivni,fantastični,puni razumevanja i podrške...majka mnogo više nego otac no ne mari,
a nekad oštri,strogi,hladni,toliko umeju da me izbace iz takta i razbesne.
Bitno da napomenem - uvek su u tandemu,nikad nemaju podvojena mišljenja,što me izluđuje.
S mlađim bratom slično - varira.
Nekad je sve dobro i mirno,nekad je vikanje po kući nekoliko dana zaredom.
Takođe ne volim kad se posebno interesuju za mene i to je najčešće povod za naše sukobe.
 
E ovako: tata -liberalan tip,hronicno umoran(stvarno radi previse) zaspi usred price,al dobar,dobar brate...uvek pita imas li ti para?
mama(to sam ja) pa pitajte njih---zabadam nos,previse pitam,previse brinem,previse dosadjujem,ma to sam ja--svega previse:hahaha:
sin-18 godina,zreliji je bio kad je imao 8....il ne zatvara usta,il mu ne mozes cuti glas,kupuje gluposti(njemu drage) svirao bi sve moguce instrumente...
cerka-8 god.nemojte joj nista roze,jer ona voli crno,svira violinu i slusa Merilin Menson:hahaha:
sad shvatate zasto ja previse......
ma mozda nisu najbolji,al ja ih voooooolim najvise.
 
ih bre... u principu su kul, ono što je bitno je da su prilično "normalni", tj. ovovremenski, imaju razumevanja za neke tekuće stvari i moja ex tinejdž a i sadašnja sranja, ne popuju previše, ne ograniičavaju me i nikada nisu, sve je manje više kul reeetko imamo nekih problema... e sad, ćale je malo više zatvoren, radi ko crnac, i generalno imamo slabu komunikaciju i neki baš blizak odnos, al tehnički super funkcionišemo.. keva je genije, aposlutno flegma, apsolutno otvorena, znači možemo o svemu i da pričamo i da se zajebavamo i iznapušavamo... sve u svemu manje više harmonično i stabilno, al totalno van srpskog klišea, otac nije bič i batina, keva nije kuvarica i domaćica, u principu svako vodi svoju politiku al se generalno slažemo oko nekih opštih stavri... pffff ova tema mi je bila ko kod psihića u am. filmovima - pričajte mi o svojoj porodici, kakav vam je odnos sa majkom isl. :mrgreen:
 
Pa, kad pogledam roditelje nekih svojih drugarica, moji su prilicno cool. S tatom mogu o svemu da pricam , a s mamom nekako nikad nisam stekla takav odnos... Imam stariju sestru, godinu dana, i ona je ubedljivo najbolja. Istina, ume i da se nadrnda bez razloga, pa ja moram da joj se izvinjavam za nesto sto je ona uradila... :confused: :lol: Ali sve u svemu, zadovoljna. ;)
 
OK, ovo je verovatno tema za `Dom i porodica` forum, ali mene je zanimao vas opis vase porodice (kako ovo cudno zvuci :D ) . Opisite svoju porodicu sto zanimljivije. Bas me zanima kakve su vase porodice... :D :D Znam samo da je moja uvrnuta. haha

Awww :mrgreen:
I dunno,prestravljuje me cinjenica koliko ih volim :D...Ma divni su,znam ih kako disu,i eto.Guramo together,now and always...Love,love :mrgreen:
 
Ni ja ne volim nešto puno šoping, ali mi je nekad uživancija ići s mamom ;) :p

jao mrzim da idem s kevom u shoping..
zato shto bi ona htela da se ja oblachim ko monahinja.. -.-
onda mi nadje neshto tamo shabansko i kao ae probaj.. i ja naravno necu.. i onda se posvadjamo :mrgreen: a ja sam mnogo probirljiva :P
i kad nadjem neshto da mi se svidi,tad mi kazhe da nije primerno za moje godine..:roll:
 
Ni ja ne volim nešto puno šoping, ali mi je nekad uživancija ići s mamom ;) :p

:klap:

Ја само са мамом и идем у куповину.
Једноставно, кад идем сама, немам стрпљења да то лепо погледам и никад ништа и не нађем:neutral:
А мама тачно зна шта волим да носим, љубим је паметну:mrgreen:
И увек нађе нешто:heart:
А да, после узима моје одело:neutral:
Ал' добро, узимам и ја њено
 

Back
Top