da li biste se profesionalno bavili politikom?

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.858
pod tim podrazumevam i uslovljavanje napredovanja u karijeri, pripadništvom nekoj pol. stranci...to je i te kako prof. bavljenje politkom, .ali pod tim mislim i na one koji nemaju posao, pa konkurišu na mesto npr. političara - pripravnika u nekom humanitarnom fondu ili sličnoj organizaciji, pa tu radite u nekom političkom sektoru, ili kako se to zove ..krilo..
ako ste nekad bili u nekoj stranci, kakva su iskustva...
sve na temu političkog angažmana
.
 
Poslednja izmena:
pod tim podrazumevam i uslovljavanje napredovanja u karijeri, pripadništvom nekoj pol. stranci...to je i te kako prof. bavljenje politkom, .ali pod tim mislim i na one koji nemaju posao, pa konkurišu na mesto npr. političara - pripravnika u nekom humanitarnom fondu ili sličnoj organizaciji, pa tu radite u nekom političkom sektoru, ili kako se to zove ..krilo..
ako ste nekad bili u nekoj stranci, kako su iskustva...
sve na temu političkog angažmana
.

Ne znam šta si ručkao, ali ti je povuklo svu krv iz mozga u želudac :heart:

Ali da ti odgovorim na temu: bežim od politike i političara kad god mogu.
 
нисам луд, па да морам да сваког дана избацим по педесетак постова на пдф политика.
сад озбиљно, можда бих и пристао да уђем у неку политичку странку, али под условом да се од мене не очекује превише, да не морам да кршим основна морална начела, другим речима да не морам да продам душу ђаволу.
 
Kako se približe neki izbori tako me na lokalu krenu da spopadaju poznanici i neznani da pristupim baš njihovoj opciji na vreme, jer "sutra kad pobedimo znaćemo da cenimo tvoj trud, zalaganje, pravovremeno zauzimanje pozicija, bla, bla..." Dok sam bio mlađi sa gnušanjem bih odbio svaku takvu ponudu, naravno trudeći da nikog ne uvredim i da mu se ne zamerim, sve nešto siguran u sebe i mogućnost da postignem neke stvari na svoj način,.. sada sam već uveliko spreman da pokleknem, kad i previše vidim kako neki odnosi vladaju u ovoj državi - ili je to samo moje okruženje takvo, da kad već nemaš kakve-takve kontakte i uticaj se barem baviš politikom kako bi nešto postigao sa sobom. Jedino što me još uvek drži i držaće van iste je svest da u svemu tome ima i previše krokodila koji bi pojeli sve pre nego što bih ja stigao išta da zgrabim za sebe. Tako da ne hvala. Ne zato što ne želim da se prodam i imam tamo neke principe, već što sam svestan da ne mogu da se održim na nivou sa svim oportunistima koji tude gravitiraju. Nisam počeo da grickam na vreme.
 
нисам луд, па да морам да сваког дана избацим по педесетак постова на пдф политика.
сад озбиљно, можда бих и пристао да уђем у неку политичку странку, али под условом да се од мене не очекује превише, да не морам да кршим основна морална начела, другим речима да не морам да продам душу ђаволу.

Nista u zivotu ne moze.;)........ i dusa u raj..pa ni zelje slusalaca..
 
pod tim podrazumevam i uslovljavanje napredovanja u karijeri, pripadništvom nekoj pol. stranci...to je i te kako prof. bavljenje politkom, .ali pod tim mislim i na one koji nemaju posao, pa konkurišu na mesto npr. političara - pripravnika u nekom humanitarnom fondu ili sličnoj organizaciji, pa tu radite u nekom političkom sektoru, ili kako se to zove ..krilo..
ako ste nekad bili u nekoj stranci, kakva su iskustva...
sve na temu političkog angažmana
.

Malo zvocalo ne pripada ni jednoj stranci.Povraća mi se od takvih birokrata i duphelizaca.Eto!
 
nikad...pre bi uzeo kutiju, popeo se na istoj i izigravao statuetu i čeko da mi neki prolaznik baci nešto sitno...misim savremeni vid prosjačenja...
...al politiku ne bi...znači ista mi se toko zgadila onomad januara il februara kad su se pravile poslednje koalicije, da sam redukovao gledanje teveta na film do dva nedeljno...
...ne umem da lažem, obično me ufate...ne umem da varam...nit iam srce...ne smem da kradem...
 
niko nije rekao da je imao romantičaske iluzije kao mlađi i idealistički verovao da stvari mogu da se promene, a jedan dobar deo nas je učestovao u "promenama"..
mnogi ljudi mi se žale da su, maltene, izopšteni jer ne pripadaju "krugovima", a sve su to mladi i cenjeni stručnjaci...

није довољно само да се учланиш у неку странку, мораш да гризеш, да си активан, а пожељно је да те неко препоручи, мало прогура, кад те питају чиси ти мали, а ти кажеш чика мићин, а потпрецедник странке из мог завичаја, заједно нам деде чувале говеда на ливади и тако те приче... наравно, после кажеш и свој став о европској интегеацији, белом шенгену и кризи у свету... богати много се пише ових дана о томе...
 
pod tim podrazumevam i uslovljavanje napredovanja u karijeri, pripadništvom nekoj pol. stranci...to je i te kako prof. bavljenje politkom, .ali pod tim mislim i na one koji nemaju posao, pa konkurišu na mesto npr. političara - pripravnika u nekom humanitarnom fondu ili sličnoj organizaciji, pa tu radite u nekom političkom sektoru, ili kako se to zove ..krilo..
ako ste nekad bili u nekoj stranci, kakva su iskustva...
sve na temu političkog angažmana
.
Политиком бих се бавила али само под условом да живим у некој великој и моћној држави где бити политичар не значи бити марионета неке веће силе.
Код нас сигурно не.
Уствари, можда бих и код нас, али само под условом да ја будем оснивач неке странке- лево, десно крило, клизећи и сл., то није моја прича. Могу само да будем центар. И да имама леђа да спроводим сопствене замисли.
Нуђено ми је, али мој одговор је био да кад уђем у политику (ако уђем) да ће то бити искључиво на велика врата.
До тад, марљиво радим на свом занату и градим име достојно поштовања.
Сматрам да би сваки политичар морао бити, пре свега, човек с искуством.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bila idealista dok se nisam pocela aktivno baviti politikom. Posle tog stresnog iskustva u debilani zvanoj stranka, sve vise postajem cudna kombinacija komformiste i anarhiste.
:D Ма дај, ово код нас је шоу програм.
Ми имамо само политиканте, ми немамо политичаре.
Ту и тамо искочи неко паметан, али њему се убаце клипови у точкове и пре него уђе у зграду СИВ-а. :) ;)
 
Политиком бих се бавила али само под условом да живим у некој великој и моћној држави где бити политичар не значи бити марионета неке веће силе.

To je možda jedino u Nemačkoj i Rusiji...ali i tamo si marioneta onoga ko stoji iza tebe...
 
To je možda jedino u Nemačkoj i Rusiji...ali i tamo si marioneta onoga ko stoji iza tebe...
Не бих рекла да је баћушка нечија марионета, али Немачка влада на моју велику жалост, јесте.
Време је да се Немци пробуде и скину америчке окове са себе.
Верујем да мудро вребају прилику.
 
sve češće razmišljam o tome...Valjda kako starim, sve sam manje za upotrebu, pa rekoh...da probam sa politiku:hahaha:

Ima takvih po strankama lopatama da se izbacuje. Nadam se da se ne srvrstavas bas u te, stare, besposlene koje bi da budu nove tacherke, sta li? One su u mojoj stranci bile gori laktashi od mladih nesvrsenih studenata. Da vidis samo te konkurencije:roll:, tetka protiv omladinca, ogovaraju se, smestaju jedan drugom, bore se za istu funkciju, tuzhakaju se centrali ... Uzas. Bolje odustani pa da bar budes simpaticna tetica jer gospodjama ne stoje bas lepo rogovi i kandze.:)
 
:D Ма дај, ово код нас је шоу програм.
Ми имамо само политиканте, ми немамо политичаре.
Ту и тамо искочи неко паметан, али њему се убаце клипови у точкове и пре него уђе у зграду СИВ-а. :) ;)

Dok politicar stasa, politikanti se svim silama truda da ga, pre nego sto postigne zrelost politickog nastupa, tjushnu iz stranke. Pravi kvaliteti se vrlo brzo prepoznaju i sve se cini kako bi se sto pre oljagali. Bolestan je to narod tamo. Tesko bolestan. Od najsitnijeg cinovnika pa sve do predsednika, ista je dijagnoza: sujeta, pakost i ambicija patoloskog stepena.
 

Back
Top