Vrtna keramika?

mari47

Stara legenda
Poruka
94.264
Putujuci malo Evropom, zapazila sam, recimo u okolini Ciriha, prelepe vrtove sa cvecem a u gotovo svakom po koja keramicka figura. Sve je do te mere ukomponovano da sam pomislila da tako izgleda raj.
Nesto sam i sama nabavila.
Sad se bojim da to ne predje u kic! Mada, meni sve sto je u funkciji cveca nije kic!
Cenila bih vase misljenje a ako moderator misli, neka je zalepi za neku slicnu temu...naci cu!
 
Putujuci malo Evropom, zapazila sam, recimo u okolini Ciriha, prelepe vrtove sa cvecem a u gotovo svakom po koja keramicka figura. Sve je do te mere ukomponovano da sam pomislila da tako izgleda raj.
Nesto sam i sama nabavila.
Sad se bojim da to ne predje u kic! Mada, meni sve sto je u funkciji cveca nije kic!
Cenila bih vase misljenje a ako moderator misli, neka je zalepi za neku slicnu temu...naci cu!

Lepa tema Mari...nikako da stignem da se ispričmo...:D

Iskreno, vidjala sam zaista ukusno uredjene vrtove sa fontanama vešto
uklopljenim u ambijent..vešto skrivenim fontanicama u vrtu gde sve odiše
svežinom..ali..spadam u grupu onih ljudi koja je protiv onih patuljaka u našim
vrtovima, protiv onih ukipljenih lavova što stoje na kapiji, protiv labudova na ulaznim
vratima..a zaista ima puno toga kod nas...malo biljaka a puno gipsanih figura
koje iskaču iz celine..:neutral:

Jezerceukalupuimo269varnivrt-1.jpg
Netkobiseokupao-1.jpg


Ovo mi se dopada...

VrtniPatuljciEngVjpgwidth662oa-1.jpg


Ali ovo nikako...:confused:
 
Delim tvoje misljenje Barbara!
Nikakvi patuljci od gipsa i sl. Kad sam ja to pricala svojoj deci, kazu, samo nemoj lavove i labudove...
Fontanice su lepe, vec sam nabavila jednu, samo sto je ja premestam iz mesta u mesto...Zimi ide u sobu.
Iz nekih svojih razloga, iz Sibenika sam donela kornjacu od cementa ne od gipsa, sasvim se uklopila u moj ambijent, A letos, nisam mogla da odolim _ kupim magarca, isto od cementa...nosi saksije na ledjima pune cveca mojom rukom zasadjenog...Zove se Severina, mislim ta moja figura...
za vreme tog mog boravka u Svajcarskoj vise sam obracala paznju na vrtove nego na one luksuzne prodavnice....i dopalo mi se, recimo, ujesen, ubrane tikve, tikvice, klasovi kukuruza u prozorima, na stepenistu...
Eto, htela sam da moja zemlja bar u necemu lici na Svajcarsku, htela sam da i ja od svog zivota napravim Svajcarsku, .......a znala sam da necu.
 
Vidi recimo ovo...nema keramike, čista priroda...:)..meni je to lepo..

Drvo_i_kamen.jpg


Volela bih da vidim fotke tih vrtova u okolini Ciriha...vrtna kultura je tamo
prilično izražena...isto tako obožavam engleske vrtove...

x10035194630102132511.jpg
 
Poslednja izmena:
Delim tvoje misljenje Barbara!
Nikakvi patuljci od gipsa i sl. Kad sam ja to pricala svojoj deci, kazu, samo nemoj lavove i labudove...
Fontanice su lepe, vec sam nabavila jednu, samo sto je ja premestam iz mesta u mesto...Zimi ide u sobu.
Iz nekih svojih razloga, iz Sibenika sam donela kornjacu od cementa ne od gipsa, sasvim se uklopila u moj ambijent, A letos, nisam mogla da odolim _ kupim magarca, isto od cementa...nosi saksije na ledjima pune cveca mojom rukom zasadjenog...Zove se Severina, mislim ta moja figura...
za vreme tog mog boravka u Svajcarskoj vise sam obracala paznju na vrtove nego na one luksuzne prodavnice....i dopalo mi se, recimo, ujesen, ubrane tikve, tikvice, klasovi kukuruza u prozorima, na stepenistu...
Eto, htela sam da moja zemlja bar u necemu lici na Svajcarsku, htela sam da i ja od svog zivota napravim Svajcarsku, .......a znala sam da necu.

Naša zemlja je na svoj način "Švajcarska"...pa gde ima više izvora, čiste
netaknute prirode nego kod nas...samo smo mi takvi kakvi smo pa sve lepote
ljubomorno čuvamo od sveta....:zcepanje:...umesto da ih slikamo, reklamiramo itd....:D
 
Ovo sto si pokazala, to je od prilike to!
Nazalost slike nemam ali mozda nabavim.Tuznim sam povodom zadnji puta bila tamo, ali tesili me ti vrtovi....
Priroda je nasu zemlju nesebicno nagradila lepotom, sad je na nama da to , ako ne nadgradjujemo bar cuvamo! Pozitivnih primera u mojoj ulici ima, petunije po terasama, ruze po vrtovima a meni drago!
Sad sam na obuci za slanje slika, pa kad mi to uspe, komentarisacemo...cenim tvoje misljenje i svakog ko je bar jednim cvetom doprineo da nam Srbija bude jos lepsa!
 
Meni se svidjaju ovakve lampe

Jel zna neko jel mogu to sama da napravim ili bi morala da imam pec za to?

Sve možeš sama da napraviš, naravno..ipak ova lampa bi bila težak zadatak...:lol:
Tehnologija rada sa glinom obuhvata osnovna teorijska znanja o samoj glini
o glazurama i prevlakama, o osnovnim načinima pripremanja i pečenja gline, o tradicionalnim načinima pravljenja keramike i dr.
Peć je neophodna a znanje (više iskustvo) o mešenju gline još neophodniji..može da se dogodi
da sate i sate provedeš u oblikovanju a da prilikom sušenja tj. pečenja posuda pukne
ili jednostavno ispuca...:neutral:
Bolje je da nadješ nekog keramičara koji bi to uradio za tebe...:)
 
:think: Ocekivala sam ovakav odgovor, ali ipak, u dubini dushe sam se nadala da ce neko da mi kaze kako su npr. izmislili neki novi materijal s kojim mozes da se igras kao dete sa plastelinom i da se on posle nekako sam stegne (po mogucstvu se sam i prelakira :hahaha:)... pa sam eto, morala da probam da pitam :mrgreen:
 
Pozdrav.Fontana i dvorište su lepi nedostaju upravo oni patuljci koji bi malo dali živosti i boje u vrtu ili neka keramička saksija u boji.Skoro sam videla i kugle u bojama kao fenjere,insekte i leptire od metala na štapu koje se zabadaju u zemlju i služe kao ukras ovakvim baštama .Pre sam to viđela u časopisu Bašta .Moja bašta nije tako velika volim da stavim po koju korpicu u koju zasadim zumbule i lale.U njih sam zadnji put zabola keramičku ptičicu na štapu.Jedva čekam proleće ...
 
Mislim da u Ljiljinom dvorištu uopšte ne nedostaju vrtni patuljci ....pošto ona ima tri "vrtna" psa koji unose živost u dvorište..Fontana je sama po sebi lepa,deluje prirodno u tom kamenu , ja ne bih ništa dodavala...:)
 
Možda ovo nije to što sam ja zamislila....ali par keramičkih saksija, nešto kamena i već svaki vrt dobija....dušu! Jedva čekam proleće da pokušam nešto....Volela bih i neku vašu ideju...
ml194z.jpg
 

Back
Top