Brak sa rastavljenim-ima 2 dece

Darianaa

Početnik
Poruka
31
Da li da se upuštam to? Volim ga i on mene. Njegova deca su mu na prvom mestu. Bojim se da ce bivša maniplisati sa njime zbog dece. Tu se javljaju mnogi problemi, davanje alimentacije, bivša (problematična )žena.Zaprosio me je, šta uraditi?
Dal neko ima iskustva takve vrste?
 
Da li da se upuštam to? Volim ga i on mene. Njegova deca su mu na prvom mestu. Bojim se da ce bivša maniplisati sa njime zbog dece. Tu se javljaju mnogi problemi, davanje alimentacije, bivša (problematična )žena.Zaprosio me je, šta uraditi?
Dal neko ima iskustva takve vrste?


ne možemo ti mi ovde dati neki savet
vas dvoje znate kako se osećate, prema tome se i upravljajte....
 
Da li da se upuštam to? Volim ga i on mene. Njegova deca su mu na prvom mestu. Bojim se da ce bivša maniplisati sa njime zbog dece. Tu se javljaju mnogi problemi, davanje alimentacije, bivša (problematična )žena.Zaprosio me je, šta uraditi?
Dal neko ima iskustva takve vrste?


Zdrav razum kaze:bezi sto dalje od toga.Ali ljubav je cudo,nema tu pameti ni gram.
Razmisli sad dobro,posle hebanja,nema kajanja!
 
Da li da se upuštam to? Volim ga i on mene. Njegova deca su mu na prvom mestu. Bojim se da ce bivša maniplisati sa njime zbog dece. Tu se javljaju mnogi problemi, davanje alimentacije, bivša (problematična )žena.Zaprosio me je, šta uraditi?
Dal neko ima iskustva takve vrste?

1. логично је да су му деца на првом месту
2. он би требало да смањи ту манипулацију на минимум, значи - он мора уредити односе са бившом, као и са децом
3. не видим зашто би давање алиментације било проблем?!
4. ако си спремна да будеш са њим, ако га прихваташ таквог какав јесте (а рекла бих да ниси баш сигурна у своја осећања, чим се питаш шта урадити)... одлука је, ипак само твоја!
срећно, шта год да одлучиш!
 
Da li da se upuštam to? Volim ga i on mene. Njegova deca su mu na prvom mestu. Bojim se da ce bivša maniplisati sa njime zbog dece. Tu se javljaju mnogi problemi, davanje alimentacije, bivša (problematična )žena.Zaprosio me je, šta uraditi?
Dal neko ima iskustva takve vrste?

Da li je to Tebi prvi brak?
Ako je odgovor DA, znaci nemas iskustva u braku, onda dobro razmisli. Koji su ti motivi da "zauvek" budes sa njim. Ljubav ili, nesto, vise od toga...
Deca, pa naravno da njegova paznja treba, mozda je bolje reci MORA, biti usmerena, dobrim delom, i na brigu o njima. Tebi ce to, mozda ne sada ali kasnije, sigurno smetati.
Sta kada dodju i Vasa deca? Hoce li biti nadmudrivanja, prepiranja oko toga kojoj deci posvetiti vise paznje?
I kada zaljubljenost, ljubav, zovi sve to kako god hoces prodje, ostace gorcina pa i pitanje: sta mi je trebao brak sa ozenjenim-razvedenim covekom.
I nemoj sve ove pretpostavke shvatati mogucim ali se od njih i mnogih drugih polazi.
Iskustvo i godine su skola zivota. Ne zuri previse. Srecno.
 
Bas zato sto znam kako se osecam, zato i pitam. To mi nije svedno, bojim se da ce biti problema. Ako se neka od vas udala za rastavljenog nek napise svoja iskustva.

nema tu neke formule za siguran uspeh ili neuspeh
zavisi od svih vas, i njega i tebe i bivse gospodje
ako i jedna karika u lancu zakaze, moze da bude problema
ali opet, problemi ne moraju biti takvi da se ne mozes izboriti sa njima
 
Da li da se upuštam to? Volim ga i on mene. Njegova deca su mu na prvom mestu. Bojim se da ce bivša maniplisati sa njime zbog dece. Tu se javljaju mnogi problemi, davanje alimentacije, bivša (problematična )žena.Zaprosio me je, šta uraditi?
Dal neko ima iskustva takve vrste?

Jel davanje alimentacije najveci problem?:think:

Sta bi ti, da ostavi decu gladnu?
 
Da li da se upuštam to? Volim ga i on mene. Njegova deca su mu na prvom mestu. Bojim se da ce bivša maniplisati sa njime zbog dece. Tu se javljaju mnogi problemi, davanje alimentacije, bivša (problematična )žena.Zaprosio me je, šta uraditi?
Dal neko ima iskustva takve vrste?
ako ce ex manipulisati ... pa, ne spavas sa njom :D a odnos sa djecom se gradi vremenom
ako si srecna sa njim i volis ga, go for it, zivot je samo jedan
 
Da li da se upuštam to? Volim ga i on mene. Njegova deca su mu na prvom mestu. Bojim se da ce bivša maniplisati sa njime zbog dece. Tu se javljaju mnogi problemi, davanje alimentacije, bivša (problematična )žena.Zaprosio me je, šta uraditi?
Dal neko ima iskustva takve vrste?

ti trba da se udas za njega, znaci to je ozbiljna veza, sto dalje implicira da je i jaka ljubav, a pitas nas sta da radis :confused: nesto se tu ne uklapa

nemoj srozavati pojam ljubavi na savete virtuelnih posmatraca aman
 
Stvarno je nezahvalno davati savete, naročito nama koji nismo bili u takvoj situaciji.
Ja mogu samo iz svoje pozicije da savetujem, a pošto sam ja za ljubav po svaku cenu, ne vidim zašto bi deca iz prethodnog braka bila prepreka za vašu ljubav...
Ta deca i sada postoje i ako znaš kako izgleda život sa njim, nema tu neke promene sa zvaničnim papirom. Bar ne bi trebalo da bude. Ali to je uvek lutrija, sa decom ili bez!
 
mi ovde mozemo da pametujemo i dajemo savete do mile volje, ali ti ipak moras da rascistis sama sa sobom. ako ti volis njega, deca ipak zive sa mamom, i njegova duznost je da brine o deci, naravno da ih voli, i ako je normalan covek, ako budete imali zajednicku decu, nikada nece praviti razliku mdju decom, bar ne bi trebalo. a bivsa je bivsa, ako je problematicna ili neka velika zloca, treba je izbegavati i ignorisati.... moja maceha se udala za razvedenog sa dvoje dece, dakle za mog oca. i sve super funkcionise. mog tate vise nema, ali mama kad god dodje u kg, ona ode kod macehe na kafu i obavezno donese poklon i njoj i detetu. jer je maceha dobra prema meni i bratu, a i mi nju volimo... sve zavisi od coveka do coveka.... verujem da je ovakvih prica malo, ali ipak postoje normalni ljudi....
 
Bezi sto dalje od 4 sirotinje pravicete jos 2 pa ce biti 7. Oni sada imaju 2 detete i vas 3 + nova 2 deteta koja ti zelis postaje se sirotinja.Dizi ruke govorim iz iskustva.

Е, како неко уме да лупи и да остане жив! :roll:

Сиромашни су људи који немају од чега да живе, а не они који имају децу! :evil: Свашта!
 
Da li da se upuštam to? Volim ga i on mene. Njegova deca su mu na prvom mestu. Bojim se da ce bivša maniplisati sa njime zbog dece. Tu se javljaju mnogi problemi, davanje alimentacije, bivša (problematična )žena.Zaprosio me je, šta uraditi?
Dal neko ima iskustva takve vrste?

Колико имаш година?
Колико дуго сте заједно?
Колико добро познајеш његову децу?
Да ли си спремна да његову децу прихватиш као своју, чак и када будеш имала своју?
Имаш ли разлога да журиш са браком?

Брак са разведеним човеком који има децу доноси са собом неке проблеме са којиам се не срећеш ако се удајеш са момка. Сви ти проблеми се могу решавати ако постоји обострана воља, разумевање и стрпљење, али да је, у принципу, од старта теже него са момком - теже је!
 
Имам пред собом пример моје јако добре другарице која се удала за разведеног човека који је имао малог сина (мали је живео са мајком, али је викендима долазио код њих).
Све је добро функционисало у почетку, она је била дивна и сптрпљива са дечаком који је био веома болешљив...али, како је добила своју децу, постала је веома нетрпељива према том дечаку. :confused:
Ја њу волим, она је моја другарица годинама, покушала сам пар пута да јој укажем на то како се некоректно понаша према том дечаку (сада већ момку)...али не вреди.:confused: Нервира је сама помисао да он дође на ручак код њих једном у пар месеци (сада толико ретко долази), врло отворено показује нетрпељивост према њему, чак неће ни да прича директно са њим, него све преко мужа:''Питај сина да ли хоће сок.''...и ниакд није остварила са њим близак однос, увек га је гледала само као извор проблема и некога ко ''једе'' паре њеног мужа...:roll:
Она, у ствари, стално ривализира и пореди своју децу са њим очекујући да њен муж буде приврженији деци из другог брака него њему....
Ма, ружна једна слика!
Јеси ли сигурна да нећеш једног дана постати таква? :confused:
 
Uskoro se udajem za razvedenog sa dvoje ne bas male dece. Deca zive sa nama, i tako vec 3 godine, tako da znam u sta se upustam. Nikad nisam bila srecnija. Probleme koje imamo ima ih svaka porodica. Ne mogu da kazem da volim njegovu decu kao sto cu svoju, ali ih mnogo postujem. Lepo mi je sa njima, samo naravno ne mogu im izigravati majku.
Problemi ljubomore, napade besa itd oni resavaju medjusobno, ja se ne mesam. Sve u stvari zavisi od muskarca u takvoj vezi, mora da zna da kontrolise i upravlja situacijom. Nikad ne bih od njega trazila da vise voli nasu decu nego svoju, pa to je glupost, ako ne voli prvo dete, zasto bi i trece ili cetvrto? Zarade su nam ok, tako da nemamo nekih velikih finansijskih problema. Bivsa udata, ne smara, jedino sto ne placa alimentaciju, ali, za sad novac nije problem.
Ako ga volis, udaj se za njega, na decu nikad ne vici, ne naredjuj, stisni zube i sve njemu prenesi. U stvari njemu ce biti najgore jer ce biti u sendvicu.
Nadje nesto zanimljivo sto bi mogla da podelis sa tom decom, ja sam svesna da deo svog vremena moramo provoditi zajedno, pa tako uvek radimo nesto sto je i meni super, npr. gledanje crtaca, sport, kuvanje...
 
Pokusacu da odgovorim na neka vasa pitanja. Kao prvo, ja znam da cu prema deci biti dobra jer ona nisu kriva ni za šta, ali se bojim kako ce ta deca mene prihvatiti jer im majka vec govori kako tata voli drugu tetu. Davanje alimentacije je problem jer će manje ostati u nasoj kuci, ali sa time sam se vec pomirila, ali nisam sa tim da ona vec nagovara decu da im tata kupuje i druge stvari i daje pare, šta on naravno radi. Pa kojoj to ne bi smetalo?
 

Back
Top