instalacija drivera

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
neka igrica ..slim..ili tako nesto
najnovija verzija ,nece da se pokrene na kompijuteru mog sestrica ,daje mu gresku da je neki drajver graficke karte instaliran pogresno....Komp. je star pola godine,uz komp je i dobio drajvere..
....Pokrenula sam program koji testira drajvere i uglavno je sve O.K
samo u jednom redu ovo pise....

Trying 16bpp BGR:565 mode...NOT SUPPORTED (Code: 88760091)

...zna li neko sta znaci to?
 
Verujem da si joj, rekavši joj tu vrednu informaciju, pomogao...

.. :) ...a sta je to.. -- geforce 9800GT?

Pokusala sam da reinstaliram drajver i ovakvo obavestenje sam dobila

The software you are installing for this hardware
saund video and game kontrols
has not passed Windows Logo testing to veryfy
compatibility with Windows XP

..i ponudjena mi je opsija da to zanemarim ili da prekinem instalaciju
\
 
Nema to veze sa tom greskom to je obican video memory test na 16bita za directx to je normalno!
Napisi gresku koja se pojavi kada instaliras igru a ne ovo,takodje reci koja je igra posto za ovu nisam cuo.
To sto si dobila poruku has not passed Windows Logo testing to veryfy nije vazno samo pritisni continue anyway!

9800GT je graficka kartica mozes da proveris koju imas tako sto ces da ides desni klik na radnu povrsinu>properties>setings i proveri sta pise pod Display!
 
Poslednja izmena:
Nema to veze sa tom greskom to je obican video memory test na 16bita za directx to je normalno!
Napisi gresku koja se pojavi kada instaliras igru a ne ovo,takodje reci koja je igra posto za ovu nisam cuo.
To sto si dobila poruku has not passed Windows Logo testing to veryfy nije vazno samo pritisni continue anyway!

9800GT je graficka kartica mozes da proveris koju imas tako sto ces da ides desni klik na radnu povrsinu>properties>setings i proveri sta pise pod Display!

...uuuu hvala
sada mi postaju jasnije sva ova hrpa slova
dakle..idem dalje sa instalacijom:)
..pa neka igrica
slim...slims...
 
sims...da..:)

evo ovako.trenutno ne znam gde je instalacioni disk sims-a..ali sam instalirala madagaskar,,,
isla je instalacija ,kako treba,,instaliralo se ,,i kada hocu da je pokrenem ,kompijuter se restartuje
i tako ,uvek kada pokrenem madagaskar (a predpostavljam da bi tako bilo i sa bilo kojom igricom koju bih instalirala ) uvek se restartuje...
dakle ,vise i ne prijavljuje gresku ..samo restartuje
 
Ako se restartuje i kod drugih igrica onda je otislo nesto od hardvera(napajanje,graficka itd),ako je samo kod madagaskara restart onda je mozda i softverski!Moja preporuka reinstaliraj operativni sistem,kada instaliras sistem instaliraj nanjnovije drivere za graficku,najnoviji directx,najnovije audio video codece , onda instaliraj vise igara i proveri da li dolazi do restarta kod svih a ne samo kod jedne igrice posto moze i ona da bude bagovita, ako dolazi nosi na servis ako imas garanciju!

P.S - Ipak pre bilo cega instaliraj i neke druge igre i vidi sta se desava!
 
probaj ovako, skini drajver sa ovog sajta, samo izaberi koji ti je os i jezik i instaliraj ga. pokreni igricu i ako opet se restartuje odnesi komp u servis, jer mislim da je to neki ozbiljniji kvar sa grafickom, a komp je pod garancijom, tako da se ne mucis, nek oni srede stvar.
 
probaj ovako, skini drajver sa ovog sajta, samo izaberi koji ti je os i jezik i instaliraj ga. pokreni igricu i ako opet se restartuje odnesi komp u servis, jer mislim da je to neki ozbiljniji kvar sa grafickom, a komp je pod garancijom, tako da se ne mucis, nek oni srede stvar.

ovako
problem sa igricama je resen..sa drajverom sa ovog sajta.ali tek kada sam drajver instarilara na potpunu novu instalaciju operativnog sistema xp..
pokrece igrice i sve je ok
samo jos treba da probam sa onom "prokletinjom" od igrice slims ,,slin,,,slina..:)
 
Davno sam ja imao problem kada pokrenem igru da mi se restartuje komp. U tvom slucaju moze da bude: Pregrejavanje, Nesto nije uredu sa igrom, Sistem ti je puko ili graficka (msm da je to graficka novije generacije). Ja kada sam kupio moju nisam ni obracao paznju da li moja graficka dobija dovoljno struje dok mi sam driver nije to rekao. Pogledaj ili ako se ne razumes odnesi ga u servis neka oni to provere.
 
Daj da ne pravim novu temu... imam jedno pitanje.
Da li kada hocu da instaliram nove drajvere za graficku, da li izbrisem stare, pa instaliram nove, ili samo preko starih instaliram nove? (pitanje vazi i za ati i za nvidiju)
Vec duze vremena se pitam koji od ta 2 nacina je "pravilan"...:think:
Hvala unapred, poz
 
izgleda da je pravilnije da odmah instaliras nove drajvere...
takvo je moje iskustvo bar,,
Ja sam svoj problem sa grafickom recila tako sto sam na potpuno novu instalaciju operativnog sistema instalirala nove drajvere..
prvo sam probala da na postojecu instalaciju instaliram nove drajvere ali nije upalilo
obrisala sam sistem-kako su me ovde savetovali dobri ljudi
i odmah sam instalirala nove drajvere,,,i proradilo je
a izgleda da je kod mene bio u pitanju virus,,,
sada sve radi
ne prijavljuje nikakvu gresku sa grafickom ,niti se restaartuje komp po pokretanju igrice
eto toliko
zahvaljujuci vama ,,sam resila problem,,inace ja to ne bih ni pomislila ni za sto godina
pozdrav
 
Problemi sa drajverima su jedan od najčešćih problema kod Windows OS. Pravilan postupak za instalaciju novih svakako uključuje deinstalaciju starih drajvera.
Dakle iz Device Managera izabrati grafičku i opciju za deinstalaciju drajvera. Nakon toga restartovati komp, ući u Safe mod (F8) i pokrenuti program Driver Sweeper te izabrati željene drajvere kojih želimo u potpunosti da se rešimo (nVidia ili Ati). Nakon toga restart, normalno butovanje u OS i instalacija novih drajvera.
 
da.svi ste izglleda bili u pravu
bio je ozbiljan problem sa grafickom,,,a onda i sa hard diskom-uglavnom
sve se svodi da mi generalno sa instalacijama u kuci ,nije bas sve kako treba pa tako crkne povremeno ovo ili ono
,sada imam novi operativni sistem , ali nekako koci
sve mi se cini da je to jer nemam instalirane drajvere kako treba
da li ima neki mali programcic koji ce pregledati komp,i pokazati mi koje drajvere treba da pronadjem,,
 
da.svi ste izglleda bili u pravu
bio je ozbiljan problem sa grafickom,,,a onda i sa hard diskom-uglavnom
sve se svodi da mi generalno sa instalacijama u kuci ,nije bas sve kako treba pa tako crkne povremeno ovo ili ono
,sada imam novi operativni sistem , ali nekako koci
sve mi se cini da je to jer nemam instalirane drajvere kako treba
da li ima neki mali programcic koji ce pregledati komp,i pokazati mi koje drajvere treba da pronadjem,,

Uniblue Driver Scanner 2010
 
Imam problem sa drajverima za zvuk naime...ja instaliram drajvere i oni rade neko vreme sve dok mi komp ne ode na stand by a kad ga dignem sa stand by-a u ukljucim muziku trazi da moraju opet da se instaliraju drajveri......Jel zna neko u cemu je problem ???
 

Back
Top