Кандидатура за ЕУ у правом тренутку

Kada cemo uci u EU?

  • Do 2015

    glasova: 6 19,4%
  • Posle 2015

    glasova: 6 19,4%
  • Nikada

    glasova: 19 61,3%

  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.191
У интересу Србије је да што пре поднесе захтев за кандидатуру за чланство у Европској унији, али у тренутку када ће Унија прихватити преговоре о том питању, изјавио председник Србије Борис Тадић у Берлину, где је као прошлогодишњи лауреат присуствовао додели награде "Квадрига".
tadic3.jpg

Председник Борис Тадић изјавио је у Берлину да је у интересу Србије да што пре поднесе захтев за кандидатуру за чланство у Европској унији, али у тренутку када ће она бити успешна, односно када буде одређен датум за преговоре о том питању.

Тадић је, у интервјуу за немачки радио "Дојче веле", подсетио да је Холандија једина чланица Европске уније која условљава даље интеграције Србије у Европску унију.

"Ми чинимо све да се тај процес откочи, рекао је Тадић у Берлину, где је присуствовао додели награде "Квадрига".

"Холандија има свој став, а ми имамо свој. Наш интерес је да што пре поднесемо кандидатуру и то онда када ће та кандидатура бити успешна - тачније онда када ЕУ прихвати кандидатуру и када буде одређен датум за преговоре", рекао је Тадић.

Тадић је нагласио да све земље ЕУ, осим Холандије, подржавају Србију у даљим, брзим интеграцијама у Европску унију, и додао да се, пошто су ирски грађани прихватили Лисабонски споразум, отварају перспективе за брже интегрисање Србије у ЕУ.

"Можда ће став Холандије у наредном периоду постати флексибилнији, видећемо. Све земље ЕУ желе да утичу на став Холандије, али и Холандија има право на свој став. Ми чинимо све да се Ратко Младић нађе у Хагу - то је наша и међународна и домаћа обавеза", закључио је Тадић.

Тадић је синоћ у Берлину разговарао са председником Европске комисије Жозе Мануел Барозом, који је недавно започео други мандат на тој функцији.

Председник Србије и Барозо разговарали су о европским интеграцијама Србије, визној либерализацији и политичкој ситуацији у Србији. Тадић je испред Бундестага засадио дрво заједно са претходним добитницима "Квадриге".

Добитник овогодишње награде "Квадрига" је бивши председник СССР-а Михаил Горбачов.

Награда "Квадрига" добила је име по бронзаној скулптури са врха Бранденбуршке капије у Берлину, која приказује богињу победе у колима с четвороструком коњском запрегом.

Dokle vise samo price,price i price..Kada su vec zapeli za EU sto ne urade vise nesto konkretno nego samo pricaju.9 godina na vlasti a mi smo kao na pocetku 2000-te !Ukinyce nam vize ,,valjda'' od 1 januara ..


http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...дић:+Кандидатура+за+ЕУ+у+правом+тренутку.html
 
Јеремић: Пресудна јесен за Западни Балкан

Ова јесен биће од судбоносног значаја за европску будућност Западног Балкана и не би требало допустити да ентузијазам у оквиру ЕУ о питању проширења, буде пропуштен, оценио шеф српске дипломатије Вук Јеремић.

Министар спољних послова Србије Вук Јеремић оценио је да ће ова јесен бити од судбоносног значаја за европску будућност читавог Западног Балкана и да не би требало допустити да ентузијазам у оквиру ЕУ по питању проширења буде потрошен и пропуштен.

"У 2010. години ми се надамо да ће цео Западни Балкан бити на путу ка ЕУ, да ће све земље поднети званично апликацију за чланство и да ће сви грађани западног Балкана моћи да путују без виза у ЕУ", рекао је Јеремић у интервјуу агенцији Бета.

Јеремић је рекао да Србија "има снажну намеру" да поднесе захтев за чланство у ЕУ до краја године и да ће учинити све да обезбеди услове да он буде позитивно прихваћен.

Evo i Jeremic prica isto..
 
Poslednja izmena:
Stvaranje Nove Evrope je mukotrpan posao i on traje decenijama.Ukoliko bi ovaj proces doziveo neuspeh na kontinentu bi ponovo zavladao haos.U svakoj zemlji,pa i kod nas postoje protivnici EU.
Mi u Uniju treba da udjemo zbog sebe a ne sto to odgovara Zapadu.Danas stampa javlja da ce vremenom sve zemlje bivseg SSSR-a uci u EU.Za mene to nista nije novo,jer se u svojoj knjizi i sam zalazem za to.
Nas ulazak sada sprecava Holandija a to verovatno radi po nalogu jastrebova iz SAD-a.
Vremenom ce i Turska uci u EU,ali pre toga treba da povuce vojsku sa Kipra,vrati naseljenike natrag u Anadoliju i dozvoli obrazovanje Kurdske Republike.
 
noEU_320.png


ILI

eu-flag.gif
 
Poslednja izmena:
Stvaranje Nove Evrope je mukotrpan posao i on traje decenijama.Ukoliko bi ovaj proces doziveo neuspeh na kontinentu bi ponovo zavladao haos.U svakoj zemlji,pa i kod nas postoje protivnici EU.
Mi u Uniju treba da udjemo zbog sebe a ne sto to odgovara Zapadu.Danas stampa javlja da ce vremenom sve zemlje bivseg SSSR-a uci u EU.Za mene to nista nije novo,jer se u svojoj knjizi i sam zalazem za to.
Nas ulazak sada sprecava Holandija a to verovatno radi po nalogu jastrebova iz SAD-a.
Vremenom ce i Turska uci u EU,ali pre toga treba da povuce vojsku sa Kipra,vrati naseljenike natrag u Anadoliju i dozvoli obrazovanje Kurdske Republike.

Ako je po tvome tako onda bi mi pre usli nego Turska..
 
Stvaranje Nove Evrope je mukotrpan posao i on traje decenijama.Ukoliko bi ovaj proces doziveo neuspeh na kontinentu bi ponovo zavladao haos.U svakoj zemlji,pa i kod nas postoje protivnici EU.
Mi u Uniju treba da udjemo zbog sebe a ne sto to odgovara Zapadu.Danas stampa javlja da ce vremenom sve zemlje bivseg SSSR-a uci u EU.Za mene to nista nije novo,jer se u svojoj knjizi i sam zalazem za to.
Nas ulazak sada sprecava Holandija a to verovatno radi po nalogu jastrebova iz SAD-a.
Vremenom ce i Turska uci u EU,ali pre toga treba da povuce vojsku sa Kipra,vrati naseljenike natrag u Anadoliju i dozvoli obrazovanje Kurdske Republike.

Mislim da se za ulazak Turske u EU više zalažu ti američki jastrebovi nego sama Evropa. Cilj je trajnija destabilizacija jedinstva Unije. SAD od EU traži jakog saveznika sa manama, a ne rivala s jedinstvom.

Već sam pisao da ni Unija ni Srbija trenutno nisu spremne jedna za drugu, svaka iz svojih razloga, ali da je imperativ i jednih i drugih da do učlanjenja vremenom dođem. Ne uzdižem značaj Srbije za EU, ali sama poenta Unije je stabilnost (kao što si i sam naveo), a potpune stabilnosti nema ako postoje autsajderi.
 
Projekcija razvoja EU do 2029


2007. Bugarska i Rumunija ulaze u EU.


2010. Hrvatska ulazi u EU.


2015. U EU ulaze i Makedonija, BiH, Turska, Albanija, Kosovo, Srbija i
Crna Gora.


2017. Zapošljava se prvi naš čovek u administraciji EU-a.



2018. Prvi naš čovek u administraciji EU-a zapošljava svoju, ženinu i
kumovu svojtu, kao i članove porodica najbližih komšija, a i neke
ljude iz svog zavičaja.


2019. Naši već čine 10% administracije EU.



2022. Udeo naših u administraciji je 60%. EU administracija povećava
plate tri puta, uvodi fleksibilno radno vreme i južnoslovenske jezike
kao službene.



2024. Zbog stresa, 90% članova EU administracije je na bolovanju. Najviše bolovanja beleži se u periodu od 15.6. do 15.10. i od 15.12. do 15.1. Bolesnici su viđeni po Mediteranu, na Baliju i Alpima, gde se o trošku EU leče od stresa. Zakonom se uređuje da EU snosi najveći deo troškova lečenja bolesnih. Do njihovog povratka na posao zapošljavaju se novi radnici.



2025. Broj Zapadnih Balkanaca u EU administraciji je 90%. Makedonci na
referendumu ponovo odbacuju evro.



2026. Dolazi do rezanja troškova i otpuštaju se čistacice, kuvari,
vozači - svi do jednog belgijski državljani. Udeo Balkanaca u EU
administraciji doseže 99.3%.



2027. Hrvatska dobija nove kredite EU-a, među kojima i onaj za uzgoj
dudovog svilca i ćubastog gnjurca. Hrvatsko predsedništvo okončava
šestomesečni mandat. Crna Gora uspešno okončava proces privatizacije.


Od januara 2028. predsedavanje Unijom preuzima Beograd.



2028. Nemačka u februaru istupa iz Evropske unije. Mesec dana kasnije
to čine Francuska i Finska, a do kraja godine, za vreme albanskog
predsedavanja, i Velika Britanija, Belgija, Danska, Švedska,
Holandija, Luksemburg, Italija, Španija, Portugalija, Austrija, Česka,
Litvanija, Letonija, Estonija, Grčka i Slovenija. Sve ove zemlje uvode
rigorozan vizni režim za državljane zemalja EU-a.
 
Projekcija razvoja EU do 2029


2007. Bugarska i Rumunija ulaze u EU.


2010. Hrvatska ulazi u EU.


2015. U EU ulaze i Makedonija, BiH, Turska, Albanija, Kosovo, Srbija i
Crna Gora.



2017. Zapošljava se prvi naš čovek u administraciji EU-a.



2018. Prvi naš čovek u administraciji EU-a zapošljava svoju, ženinu i
kumovu svojtu, kao i članove porodica najbližih komšija, a i neke
ljude iz svog zavičaja.


2019. Naši već čine 10% administracije EU.



2022. Udeo naših u administraciji je 60%. EU administracija povećava
plate tri puta, uvodi fleksibilno radno vreme i južnoslovenske jezike
kao službene.



2024. Zbog stresa, 90% članova EU administracije je na bolovanju. Najviše bolovanja beleži se u periodu od 15.6. do 15.10. i od 15.12. do 15.1. Bolesnici su viđeni po Mediteranu, na Baliju i Alpima, gde se o trošku EU leče od stresa. Zakonom se uređuje da EU snosi najveći deo troškova lečenja bolesnih. Do njihovog povratka na posao zapošljavaju se novi radnici.



2025. Broj Zapadnih Balkanaca u EU administraciji je 90%. Makedonci na
referendumu ponovo odbacuju evro.



2026. Dolazi do rezanja troškova i otpuštaju se čistacice, kuvari,
vozači - svi do jednog belgijski državljani. Udeo Balkanaca u EU
administraciji doseže 99.3%.



2027. Hrvatska dobija nove kredite EU-a, među kojima i onaj za uzgoj
dudovog svilca i ćubastog gnjurca. Hrvatsko predsedništvo okončava
šestomesečni mandat. Crna Gora uspešno okončava proces privatizacije.


Od januara 2028. predsedavanje Unijom preuzima Beograd.



2028. Nemačka u februaru istupa iz Evropske unije. Mesec dana kasnije
to čine Francuska i Finska, a do kraja godine, za vreme albanskog
predsedavanja, i Velika Britanija, Belgija, Danska, Švedska,
Holandija, Luksemburg, Italija, Španija, Portugalija, Austrija, Česka,
Litvanija, Letonija, Estonija, Grčka i Slovenija. Sve ove zemlje uvode
rigorozan vizni režim za državljane zemalja EU-a.

Kako mislis Kosovo,Srbija?Valjda je Kosovo deo Srbije tako pise u ustavu:mrgreen::mrgreen: ,a i ovo Srbija i Crna Gora moze neko pogresno da te razume :D:D:D haha

Za sve ostalo :hahaha::hahaha::rotf::rotf:
 
2028. Nemačka u februaru istupa iz Evropske unije. Mesec dana kasnije
to čine Francuska i Finska, a do kraja godine, za vreme albanskog
predsedavanja, i Velika Britanija, Belgija, Danska, Švedska,
Holandija, Luksemburg, Italija, Španija, Portugalija, Austrija, Česka,
Litvanija, Letonija, Estonija, Grčka i Slovenija. Sve ove zemlje uvode
rigorozan vizni režim za državljane zemalja EU-a.


ahhahahahahha
 

Back
Top