Kako vam se čini ova konfiguracija?

Mr. Anđelić

Početnik
Poruka
24
Izvinjavam se unapred, znam da vam je svima preko glave ovakvih tema i ja ih lično ne volim jer su uglavnom beskorisne za šire narodne mase, al ipak se nadam da ću dobiti neki odgovor.

Prvo da navedem, budžet je 23000 din., računar ću da koristim za programiranje, multimediju i internet.

E sad, ovako nešto sam ja mislio, ali ja se malo slabije razumem u hardver pa me ispravite ako nešto ne štima ili bi moglo bolje:
Matična: MSI G31M3-L V2
CPU: Intel core 2 duo E6300
Kingston: KHX 2Gb 800 DDR2
HDD: Seagate 250 Gb 7200 rpm SATA
kućište: blueberry CN-391 350W

(hardver treba da bude kompatibilan sa linuxom)
Voleo bi da čujem mišljenje iskusnih, hvala!
 
Izvinjavam se unapred, znam da vam je svima preko glave ovakvih tema i ja ih lično ne volim jer su uglavnom beskorisne za šire narodne mase, al ipak se nadam da ću dobiti neki odgovor.

Prvo da navedem, budžet je 23000 din., računar ću da koristim za programiranje, multimediju i internet.

E sad, ovako nešto sam ja mislio, ali ja se malo slabije razumem u hardver pa me ispravite ako nešto ne štima ili bi moglo bolje:
Matična: MSI G31M3-L V2
CPU: Intel core 2 duo E6300
Kingston: KHX 2Gb 800 DDR2
HDD: Seagate 250 Gb 7200 rpm SATA
kućište: blueberry CN-391 350W

(hardver treba da bude kompatibilan sa linuxom)
Voleo bi da čujem mišljenje iskusnih, hvala!

A graficka?
 
Ova matična ima PCI, pa ću u najgorem slučaju da izvadim iz starog kompa radeon 9550. Al kao što rekoh, ja igre ne igram niti forsiram grafiku ne znam koliko, s vremena na vreme pogledam film neki i to je sve.
Nikako nisam uspeo da se uklopim u ove novce a da uzmem odvojenu grafičku.
Nije problem ni da bude AMD, štaviše, do sada sam uvek koristio AMD i nisam imao problema pa ako neko ima ideju za neku zanimljivu konfiguraciju sa AMD-om neka napiše.
 
Intel Dual Core E5300, 2.6GHz, Box
Asus P5KPL-AM SE/C/SI
2 x 1GB DDR2 Kingston, PC800
Asus EN9500GT/DI/512MD3, 512MB DDR3
160GB WD, SATA2, 7200, 8MB
DVD+-RW Samsung SH-S223B/BEBE
Codegen, 400W, 3331-CA

23.500din

ja upravo budzim masinu

Asus P5QL Pro
INTEL Core2Duo E7500 2.93GHz 1066MHz 3MB
KINGSTON HYPERX 2GB DDR2 1066MHz KHX8500D2/2G

19.410 dinara, tu negde, kao da danas skace cena memorije

naruceno, u ponedeljak gotovo
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na savetima, danas mi stigle komponente i za sada mogu reći da sam veoma zadovoljan, evo šta sam kupio:

CPU: Intel E6300
HDD: Hitachi 320 Gb
MB: GigaByte GA-EP31-DS3L
RAM: 1 Gb kingston PC1066
VGA: Saphire ATI 4350 512Mb DDR2
Kućište: Blueberry CN-832 BK 400W

Sve zajedno me je izašlo 22 000.
 
mada bi ja na sve to dodao josh 1ram memorije

Nemam potrebe za time, ja se bavim web programiranjem, nikada ne igram igre.
Takođe, linux koristi swap memoriju (particija koja ima ulogu dodatne RAM memorije) tako da mi ova konfiguracija ispunjava sve zahteve.

Ali složio bih se sa tobom da za gamersku mašinu ne bi škodio +1Gb RAMa, pogotovo uzimajući u obzir prilično niske cene memorija.
 
Da li sam ja naveo da kupi grafičku od 500 evra ili slično,ne samo sam na taj način rekao da je mogao da uzme daleko bolju grafičku za 20 evra više,ali pošto njemu ne treba i ova ce mu odraditi posao!
Ti pošto nemaš šta pametno da napišeš bolje ne piši ništa!
 
Cisto za Numb3r-a to g... od graficke koje te nervira i mene isto tako iritira i provalio sam da je to samo malo unapredjenija verzija integrisane grafike koja ide na neke maticne ploce sa 7xx cipsetovima- znas onu seriju hd 3300 integrisane grafike...e 4350 je ono sto odmah sledi posle toga i potpisujem da nije bolja od te integrisane ni 15% ali dobro posto decko ne igra igre zavrsavace mu posao
 

Back
Top