Studenti od ponedeljka na ulicama Beograda

jagodinac035

Obećava
Poruka
80
ako je pre samo dva dana ministar prosvete svečano označio početak nove školske godine za oko 165.000 studenata u Srbiji, već u ponedeljak nezadovoljni akademci rešenje za svoje probleme će potražiti na ulici. Oni će se okupiti u Beogradu, na Slaviji, u 13.30 časova, odakle će se uputiti ka zgradi Vlade kako bi im predali svoje zahteve. Jedni traže da se promeni uslov za upis, drugi da im se odobri da sa čistom godinom pređu na budžet, treći da im se omogući da upišu master...

http://www.blic.rs/drustvo.php?id=113612

hmmmmmmmmmm:lol:
 
ako je pre samo dva dana ministar prosvete svečano označio početak nove školske godine za oko 165.000 studenata u Srbiji, već u ponedeljak nezadovoljni akademci rešenje za svoje probleme će potražiti na ulici. Oni će se okupiti u Beogradu, na Slaviji, u 13.30 časova, odakle će se uputiti ka zgradi Vlade kako bi im predali svoje zahteve. Jedni traže da se promeni uslov za upis, drugi da im se odobri da sa čistom godinom pređu na budžet, treći da im se omogući da upišu master...

http://www.blic.rs/drustvo.php?id=113612

hmmmmmmmmmm:lol:

:hahaha:5 oktobar...simbolicno nema sta!!!:lol:
 
I u Subotici ce.Traze da se ne placaju obnavljajuci bodovi.studenti tvrde da je ministar prosvete rekao da nije po zakonu da se placaju a fakulteti se "peru" time da nisu dobili obavestenje od Ministarstva i dalje "muzu" studente,sa ogromnim skolarinama i placas po pet puta jedan te isti bod iako imas potpis.Bruka i sramota.Ma,ovo nije B od Bolonje.
 
Iako sam student i iako me ovo sa ciscenjem godine pogadja, zaista mislim da su im zahtevi sto se tice bodova nerealni (i neposteni!!!).

Naime oni traze da se na prvoj godini zadrzi 48 bodova za prolaz (jer nas prvake ko ****) a da se njima sabiraju bodovi sa svih godina tj. 92 za trecu i 127 za cetvrtu. To fakticki znaci da ce drugacima za trecu trebati cista prva i 32 boda iz druge, a trecacima za upis u cetvrtu cista prva,druga i 7 (jedan ispit !!?) bodova iz trece.

Normalno da niko nece ovo da im prihvati.

Po mom misljenju, najrealnije resenje je da se na drugu i trecu godinu mogu preneti 2 ispita a na cetvrtu 3 ispita...
 
ako je pre samo dva dana ministar prosvete svečano označio početak nove školske godine za oko 165.000 studenata u Srbiji, već u ponedeljak nezadovoljni akademci rešenje za svoje probleme će potražiti na ulici. Oni će se okupiti u Beogradu, na Slaviji, u 13.30 časova, odakle će se uputiti ka zgradi Vlade kako bi im predali svoje zahteve. Jedni traže da se promeni uslov za upis, drugi da im se odobri da sa čistom godinom pređu na budžet, treći da im se omogući da upišu master...

http://www.blic.rs/drustvo.php?id=113612

hmmmmmmmmmm:lol:

he.bote master
ja takima ne bi ni vodu dao da se napije.
 
ako je pre samo dva dana ministar prosvete svečano označio početak nove školske godine za oko 165.000 studenata u Srbiji, već u ponedeljak nezadovoljni akademci rešenje za svoje probleme će potražiti na ulici. Oni će se okupiti u Beogradu, na Slaviji, u 13.30 časova, odakle će se uputiti ka zgradi Vlade kako bi im predali svoje zahteve. Jedni traže da se promeni uslov za upis, drugi da im se odobri da sa čistom godinom pređu na budžet, treći da im se omogući da upišu master...

http://www.blic.rs/drustvo.php?id=113612

hmmmmmmmmmm:lol:

e pa doklem god se budu borili za tu master titulu ne treba im dati ni vodu da piju.
nek idu u ameriku i nek tamo uce za taj master
koja su ovo feudalna vremena dosla braco srbi.
 
Oni će se okupiti u Beogradu, na Slaviji, u 13.30 časova, odakle će se uputiti ka zgradi Vlade kako bi im predali svoje zahteve.
Окупиће се у понедељак .... 5-ог октобра :eek:

Јел' то формирају Отпор 2 ... против демократског диктатора :think:

Значи, ускоро се креће са звиждањем у пиштаљке, лупањем у шерпе .... али онако ... демократски :mrgreen:
 
Iako sam student i iako me ovo sa ciscenjem godine pogadja, zaista mislim da su im zahtevi sto se tice bodova nerealni (i neposteni!!!).

Naime oni traze da se na prvoj godini zadrzi 48 bodova za prolaz (jer nas prvake ko ****) a da se njima sabiraju bodovi sa svih godina tj. 92 za trecu i 127 za cetvrtu. To fakticki znaci da ce drugacima za trecu trebati cista prva i 32 boda iz druge, a trecacima za upis u cetvrtu cista prva,druga i 7 (jedan ispit !!?) bodova iz trece.

Normalno da niko nece ovo da im prihvati.

Po mom misljenju, najrealnije resenje je da se na drugu i trecu godinu mogu preneti 2 ispita a na cetvrtu 3 ispita...
Ko je rekao da se nama sabiraju bodovi? Ne sabiraju uopšte. Evo ti pravni BGD, 1745 upisalo faks, zaključno sa današnjim danom, uslov za 3. dalo 110 ljudi.
 
Ko je rekao da se nama sabiraju bodovi? Ne sabiraju uopšte. Evo ti pravni BGD, 1745 upisalo faks, zaključno sa današnjim danom, uslov za 3. dalo 110 ljudi.

super vam je prolaz.

meni je samo zao , kad sam ja studirao sto nije bilo tih privatnih fakulteta nikada ne bi upisao drzavni

upisati dete na drzavni univerzitet u beogradu je nesto najgore sto mozete da uradite i vama i vasem detetu

mislim da to rade budale od roditelja koji zele da im dete studira do u proseku 28-30 godina i da potrose za njegovo studiranje nekih 50.000 evra

skoro drug od mog brata diplomirao, godinu dana nije mogao da uzme diplomu , jer stoka sa ekonomskog ima neazurnu dokumentaciju, a profesor kod kojeg je polagao ispit nije vise ziv . pa su zvali njega i jos jednog studenta na suocenje , jer su upisali ocenu mesto njemu tom drugom liku i vestacili potpise.

i ta zayebancija mu je uzela godinu dana zivota , jer zbog toga sto nema diplomu nije mogao jelte da se zaposli

stoka parazitska korumpirana lopovska.

a to je tako jer im drzava to omogucava i daje takve direktive

a za cudo ti isti profesori imaju skroz drugaciji stav kada predaju na nekom privatnom univerzitetu

razlika nebo i zemlja

drugo nijedan drzavni fakultet skoro, sme nekoliko izuzetaka mozda, ti ne daje nikakvo prakticno znanje vec ti prodaje prakticno muda za bubrege , zato i kad zavrsis faks kod nas moras nekog da molis da te nauci ono cemu su trebali da te nauce na fakultetu

recimo svrseni pravnici ne znaju da popune ni jednu obicnu tuzbu, a kamoli sta drugo.
 
vi sto studirate prava tj tek ste poceli treba sto pre da napustite tu zayebanciju i predjete na onaj privatni pravni . ustedecete najmanje u proseku par godina zivota.

upisite onaj privatni pravni na ovom univerzitetu union

i onako, kad sutra budete trazili posao, ne gleda se koju diplomu i prosek imate nego koliko ste spremni da platite radno mesto ili ko vam je veza...
 
Pa tužbu i ne treba da pišeš, imaš obrasce, mijenjaj samo imena i stvari :)
Polovina gradiva na pravnom su razne filozofije, teorije i slično, da to znaju akademski građani...

Nego, najbolje od svega mi je što su naš dekan i uprava tako smrškali ministra Đelića kada je ono htio da nam uzme pare da je to strašno :D Svaka čast. Oni bi i smanjili uslov, al ne možeš ti od lopova ništa...
 
vi sto studirate prava tj tek ste poceli treba sto pre da napustite tu zayebanciju i predjete na onaj privatni pravni . ustedecete najmanje u proseku par godina zivota.

upisite onaj privatni pravni na ovom univerzitetu union

i onako, kad sutra budete trazili posao, ne gleda se koju diplomu i prosek imate nego koliko ste spremni da platite radno mesto ili ko vam je veza...

mislis da prodam prvo bubreg pa da upisem Union??
:dash:
 
Studenti treba da se bune! Drzava gleda da opljacka sve pa tako i studente. Ja sam jedan od najboljih studeneta u svojoj opstini i sve sam godine dao u roku, a obnova apsolevntskog staza, koju sam zaradio zbog neke profesorice, bivse narkomanke i sadasnje iskusenice u nekom mananstiru, me kostao koliko 4 godine studija!! Bruka i sramota!
 
mislis da prodam prvo bubreg pa da upisem Union??
:dash:

ne znam kolika je skolarina al siguran sam se da se isplati vise nego studirati 9-10 godina drzavni pravni

ili cak nezavrsiti/napustiti studije....

saberi samo koliko tvoje roditelje kosta tvoje izdrzavanje 5 godina pa ces videti da se svaki privatni vise isplati studirati nego drzavni - ako ga zavrsavas za 3 godine....
 
ne znam kolika je skolarina al siguran sam se da se isplati vise nego studirati 9-10 godina drzavni pravni

ili cak nezavrsiti/napustiti studije....

saberi samo koliko tvoje roditelje kosta tvoje izdrzavanje 5 godina pa ces videti da se svaki privatni vise isplati studirati nego drzavni - ako ga zavrsavas za 3 godine....

ko kaze da drzavni pravni mora da se studira 10god? :dash:
 
ko kaze da drzavni pravni mora da se studira 10god? :dash:

ne mora.


al to ti je prosek

neko rece vec da je pravni upisalo 1730 ljudi a da je do trece godine stiglo 100 njih

a svi su upisali faks da ga zavrse za 4 godine

stim sto ga neki zavrse za 3 neki za 14 a vecina nikad

zato bolje upisati privatni gde 90% onih koji upisu zavrse, i studiraju 3 godine.....
 

Back
Top